Навіщо телевізор, коли є Палац? Донецький обласний Палац дитячої та юнацької творчості

26626198Багато в чому саме завдяки цьому Палацу, а точніше – керівникам і викладачам ПДЮТ (яких сміливо можна назвати ентузіастами своєї справи), та, звичайно ж, завдяки вихованцям, Донецька область вже три роки поспіль посідає перше місце за кількістю лауреатських нагород – у Всеукраїнському конкурсі серед педагогів позашкільних навчальних закладів на кращі освітні проекти, програми і підручники з духовного виховання підростаючого покоління

При цьому обласний ПДЮТ не лише «тримає марку» зразкового Палацу дитячої та юнацької творчості, але й активно розширює «культурні горизонти» донецького регіону. Минулої п’ятниці в Палаці молоді «Юність» (з яким ПДЮТ дружить давно і міцно) відбувся великий концерт – другий щорічний творчий звіт колективів закладу. Ця традиція була заснована ПДЮТ минулого року, але вже сьогодні звітні концерти проходять «на ура» – при повному аншлагу і в атмосфері справжнього свята.
Якщо ж врахувати, що лише на 2011 рік ПДЮТ були намічені і, в основному, вже реалізовані три великі заходи загальноукраїнського масштабу, можна сміливо стверджувати, що свій тридцятий ювілей у 2012 році обласний Палац дитячої та юнацької творчості зустріне гідно.
Але ще важливіше те, що в наш непростий час ПДЮТ успішно відволікає від телевізора дітей і юнаків з Макіївки, Мар’їнки, Докучаєвська і багатьох інших міст і селищ області.

Підхід до позашкільної роботи
Взагалі ж, обласний Палац піонерів і школярів був створений у 1982 році. У 1992-му, по завершенню піонерської епохи, він був перейменований на обласний Палац дитячої та юнацької творчості.
На сьогодні в Палаці працює 141 гурток, об’єднані у 33 учнівські творчі студії, з яких сім носять почесне звання Міністерства освіти і науки України – «народний художній колектив», а два – «зразковий художній колектив». Наприклад, народний ансамбль «Сувенір» об’єднує 13 гуртків і 180 дітей
В цілому, в гуртках і об’єднаннях ДДЮТ здобувають позашкільну освіту 2107 дітей і учнівської молоді. При цьому за останні п’ять років 615 випускників ПДЮТ успішно склали кваліфікаційні іспити та отримали документ про позашкільну освіту.
Взагалі ж, як підкреслює директор Донецького обласного Палацу дитячої та юнацької творчості Сергій Дороговцев, важлива функція ПДЮТ – організаційно-методична. Втім, відповідно до Положення про позашкільну установу, ПДЮТ виконує триєдину функцію. Передусім, це самостійний навчальний заклад позашкільної освіти для дітей і учнівської молоді від 4 до 20 років у сфері гуманітарної і художньої творчості. У той же час, Палац здійснює організаційно-методичне керівництво роботою позашкільних закладів Донецької області: координує діяльність 86 будинків і центрів дитячої творчості, 165 кімнат школяра і 282 філії наукового відділення мистецтвознавства і філології Малої академії наук.
Окрім цього, обласний ПДЮТ проводить організаційно-масову роботу з дітьми і учнівською молоддю: щороку понад 40 обласних масових заходів – конкурсів, зльотів, фестивалів, свят. Лише за минулий навчальний рік творчі колективи ПДЮТ взяли участь у більш ніж 70 заходах міста і області, дали 107 концертів. А вихованці Палацу були удостоєні чотирьох Гран-прі і посіли шість перших, чотири других і шість третіх місць у різних Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах і фестивалях.

Під опікою обласної ради
Тому не дивно, що за підсумками року Донецька область посіла перше рейтингове місце в системі Міністерства освіти України за активністю і якістю виконавської майстерності учасників всеукраїнських заходів.
– Палац дитячої та юнацької творчості – це зразковий центр позашкільної освіти в Донецькому регіоні, – заявив голова обласної ради Андрій Шишацький під час свого недавнього візиту в ПДЮТ. – Багато дітей завдяки навчанню тут змогли визначитися з майбутньою професією, багато хто отримав необхідні для подальшого навчання навички. Показовим прикладом є сам Сергій Дороговцев, який займався тут танцями з шести років і зараз очолює цей заклад. Тому наше завдання – підтримувати на належному рівні цей Палац, щоб наші діти мали ще більше можливостей для самовдосконалення. В першу чергу обласна рада допоможе у проведенні ремонту даху, балкона. Також ми плануємо виділити кошти на придбання меблів і облаштування гідної звукозаписної студії.

Донеччани пам’ятають про Сосюру
Особливо приємно те, що ПДЮТ активно прищеплює юним донеччанам любов до прекрасного і повагу до національної культури. Так, на осінь тут заплановано проведення загальноукраїнського фестивалю народної пісні. Вже проведений, і дуже успішно, конкурс бардівської пісні.
А нещодавно на малій батьківщині поета Володимира Сосюри – в місті Дебальцево – відбувся обласний відкритий конкурс читців, поетів і художників «Срібні дзвони», в якому взяли участь і вихованці літературно-творчого об’єднання «Гармонія» ПДЮТ. Робота однієї з учасниць, Наталії Чередниченко, була відзначена грамотою конкурсу. Ще одна учасниця, Антоніна Слюсаренко, отримала з рук правнука великого поета – Олексія Сосюри – диплом ІІ ступеню і пам’ятний знак.
Гідно виступили юні донеччани і на ХІV Національному конкурсі шкільних газет. Вони представили 55 шкільних видань. В результаті клуб юних журналістів «Юнпреc» отримав диплом Лауреата цього престижного конкурсу, а керівниця клубу Майя Сергієнко отримала Подяку оргкомітету за розвиток юнкорівського руху!
Побувала команда клубу «Юнпрес» і в Києві на IX міжнародному фестивалі журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». У фестивалі брали участь делегації з Росії, Білорусії, Молдови, Індії, Німеччини, Естонії та України. Дипломи конкурсантам вручалися в номінаціях: радіоробота, телефільм, соціальний проект, фоторепортаж, газета, літературна робота, журналістська робота. «Юнпресівці» були удостоєні двох нагород: стали лауреатами в номінації «Газета» і отримали диплом за активну участь.

Дизайн меж не визнає
А взагалі, вихованці обласного ПДЮТ відстоюють честь Донеччини далеко за межами України – на міжнародних конкурсах, неодмінно привозячи додому творчі «трофеї». Не став виключенням із цього правила і V Московський відкритий міжнародний конкурс комп’ютерної графіки «Планета Земля», який нещодавно відбувся. Цього року журі конкурсу розглянуло понад 1500 робіт із Росії, України, Білорусі, Ізраїлю, Німеччини і Болгарії.
Так от, у номінації «Комп’ютерна графіка» єдиним лауреатом (а за системою критеріїв конкурсу – по суті переможцем) була визнана авторка серії робіт «Юний мрійник», «Місто вогнями вабить, убога старість стоїть, або Гламурна кісточка», «А флейта ніжно так співає» вихованка гуртків ТЕ «Комп’ютер» ПДЮТ Дарина Давиденко. Дипломом «За оптимізм» був відзначений проект «Надія» вихованки гуртка «Комп’ютерна графіка і Web-дизайн» ПДЮТ Наталії Луньової. Робота «Ми самі створюємо себе» Світлани Туманової (гурток «Користувачі ПК» ПДЮТ) відзначена дипломом конкурсу «За філософський підхід у виборі теми».
Як тут не згадати про те, що діти – не лише «квіти життя», але й наше майбутнє. Судячи з результатів діяльності Донецького обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, майбутнє у Донеччини є – велике і світле.


Валентин ХОРОШУН.


 

Ще схожі публікації:

Олена Теліга: з Україною в серці
21 липня виповнилося 105 років від дня народження великої патріотки України, талановитої поетеси Олени Теліги. Довгий час ім'я Олени Теліги замовчувалося, бо для більшовицької влади вона була ворог...
Побороти страх казкою ... Рецепт від українського Нострадамуса
Дитина вірить у казку. Вірить у Діда Мороза і чарівних ельфів, в чудо і незмінне торжество справедливості. Але потім настає час, коли ці мрії назвуть ілюзіями, з якими треба терміново розлучитися, щоб...
Смолоскип України
У рамках традиційного Форуму небайдужих 1 квітня в музеї «Смолоскип» відбулася науково-практична конференція «Смолоскип України», присвячена Народному Герою України Олексі Гірнику з нагоди 100-річчя в...
Газета “Донеччина” від 15 квітня 2016 р. № 14 (15905)
«Ніде дерево народної поезії не дало стільки смачних плодів, ніде дух народної поезії не відбився так виразно і сонячно, як він відбився на піснях українських», - писав у своїй праці «Мальовнича Украї...
Сібільовські читання
Упродовж двох днів у грудні 2016 року в Святогірську  проходила ХІ наукова конференція «Сібільовські читання». Її організаторами виступили працівники комунального закладу «Державний історико-архітекту...
Часопис “Донеччина” від 30 червня 2017 року № 24 (15962)
Судячи із відгуків донеччан, які вже добре розкуштували російські продукти харчування та й інші товари, вони віддають перевагу українській, місцевій та білоруській продукції. Цей вибір мотивований які...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme