Про найголовніше

На завершальній прес-конференції 2010 року голова ОДА Анатолій Близнюк разом зі своїми заступниками зустрілися з журналістами, щоб розповісти про підсумки роботи області та намічені цілі. Кожен із присутніх керівників області відзвітувався за «своїм» напрямком і розповів про плани на 2011 рік

 

Анатолій Близнюк

— Ми прагнемо розбудовувати економіку, малий бізнес, усувати чиновницькі перешкоди. Тому рішення по реформуванню будуть дуже жорсткими. Ми прийняли рішення й ініціювали проведення в області пілотних проектів пенсійної та адміністративної реформ. Ми говоримо про створення й реалізацію системи навчання впродовж усього життя, про інновації, реформуємо систему, яка б їх стимулювала. Ми розробляємо систему, яка стимулювала б бізнес, роботодавців і найманих робітників – одних платити законно, а інших — отримувати законно зарплату, — відзначив А.Близнюк.

При цьому в регіоні є проблеми, швидке вирішення яких не під силу навіть найефективнішим і найталановитішим керівникам. Серед них — екологічна ситуація, яку не так просто змінити в області, що надзвичайно навантажена промисловістю з великою часткою застарілого обладнання. А як відомо, від екологічної ситуації напряму залежить стан здоров’я населення.

Розуміючи, що без технічного переозброєння промисловості проблеми, пов’язані з екологією, не вирішити, влада має намір докласти всіх зусиль, щоб бізнес отримав можливість заробляти достатньо грошей для диверсифікованості виробництва й переходу на нові енергозберігаючі технології.

— Розробляючи й переглядаючи програму науково-технічного розвитку до 2020 року, ми вводимо в нашу економіку новітні технології. Ці заходи здатні допомогти нам диверсифікувати економіку та швидше ввійти у світове співтовариство з тими показниками життя, які потрібні нашим людям, — зазначив губернатор.

Головним конкретним завданням 2011 року він назвав реальне підвищення рівня життя людей. При цьому донеччанам, як і всім українцям, доведеться міцніше затягти паски. За словами А.Близнюка, в усьому винна попередня влада, за якої економіка країни зробила п’ять кроків назад, а Пенсійний фонд фактично став «філією державного бюджету».

— За підсумками проведеного аудиту ми бачимо, в якому стані перебуває економіка. Зараз забезпечена стабільність у країні, зростають обсяги виробництва, бюджет збалансований при величезному дефіциті Пенсійного фонду, — повідомив Анатолій Михайлович

Хоча на сьогодні ситуація в країні стабілізувалася, ліквідовувати втрати доведеться ще довго. До того ж, у 2011-му ще й треба буде починати віддавати борги по взятих позиках.

 

Сергій Дергунов

Перший заступник голови Сергій Дергунов, який займається питаннями економіки, бюджету, фінансів, промисловості, екології, а також підготовкою до проведення Євро-2012, відзначив, що вже 22 грудня були виконані розрахункові показники Мінфіну для місцевих бюджетів області, а також загальний фонд зведеного бюджету області.

— Нам вдалося зберегти й наростити фонд оплати праці. Це прямий наслідок стовідсоткової наповнюваності місцевих бюджетів і запорука фінансування всіх заходів соціально-економічного розвитку в повному обсязі. За одинадцять місяців збір податків з доходу фізичних осіб збільшився на 762 млн. грн. і склав 5,2 млрд. грн. Це завдання, яке ми ставили перед собою, коли прогнозували у 2009-му розвиток на 2010 рік, ми виконали, — відзначив С.Дергунов.

Позитивними моментами він також назвав прийняття Верховною Радою бюджетного та Податкового кодексів.

— Якщо говорити в цифрах, звичайно, можна було б розраховувати на більше, але навіть у тому варіанті, в якому прийняті ці два документи, — це додаткове джерело надходження до місцевих бюджетів області майже 700 млн. гривень. Це ті гроші, які не будуть зайвими з погляду соціально-економічного розвитку регіону, — відзначив С.Дергунов.

Ще один позитивний момент для економіки регіону — початок реалізації проектів альтернативної енергетики.

— Ще в 2005 році були зроблені перші кроки – укладання угоди між урядом США й Донецькою ОДА щодо дегазації вугільних родовищ. У 2008-му ця угода була завершена, а її підсумки ми отримали в 2009-му. На одному з останніх засідань комітету реформ розглядався проект дегазації, який починається вже на конкретних територіях конкретних суб’єктів господарювання. Я вважаю — це дуже серйозний момент з погляду реалізації проектів альтернативної енергетики, так само як і підписаний з компанією British Petroleum меморандум, а також проекти з вітрової енергетики, які реалізуються, — відзначив С.Дергунов і додав, що практичне відпрацьовування цих проектів розпочнеться у 2011 році.

На думку С.Дергунова, у наступному році необхідно підвищувати податкову грамотність населення. Зокрема, особлива увага буде приділена роз’ясненню зацікавленим особам окремих норм Податкового кодексу.

— Думаю, що необхідно виділити з Податкового кодексу статті, які стосуються саме фізичних осіб. Не кожному під силу прочитати всі 160 сторінок документа, але людина має розуміти, яким чином оподатковуватиметься її діяльність. Переконаний, що ця робота буде проведена найближчим часом, і таку ініціативу ми запропонуємо, — пообіцяв С.Дергунов, додавши, що розпочата в 2010 році робота центрів вивчення Податкового кодексу триватиме і в новому році.

Ключовим моментом 2011 року стане нова модель економічного розвитку.

— Мається на увазі ревізія або перегляд стратегічних документів соціально-економічного розвитку області з урахуванням програми реформ, яка запропонована й реалізується Президентом України. Зокрема, зараз відпрацьовується нова редакція програми-2020. Потребує корегування стратегія соціально-економічного розвитку області до 2015 року. Крім того, у 2011-му ми приступаємо до розробки нової угоди з Кабінетом міністрів України, бо термін дії попередньої угоди завершується саме 2011 року. Принциповим моментом є те, що ми переходимо до середньострокового й довгострокового планування на основі проектного менеджменту, — повідомив С.Дергунов.

Він також відзначив, що буде продовжена реалізація програми підготовки до Євро-2012.

 

Марина Черенкова

Заступник голови ОДА Марина Черенкова, яка займається питаннями науково-технічної, освітньої, інноваційної діяльності, зовнішніх відносин, міжнародного співробітництва, розвитку територій, підприємництва, регуляторної політики, у своїй промові розділила події року за принципом найбільшої значимості, «присудивши» кожному із ключових подій свою номінацію.

«Інновацією року» вона назвала декілька напрямків. Зокрема, в управлінні — це перехід від програмного підходу до проектного управління: створення пакету проектів, які можна використовувати як «базу даних» за різними напрямками для створення більш ефективного управління. В інституційному розвитку – створення Головного управління регіонального розвитку, залучення інвестицій і зовнішньоекономічних відносин. У рамках даного напрямку реалізується спільна діяльність кількох структур при адміністрації в загальних інноваційних проектах. У розвитку сектору малого й середнього бізнесу — розроблена відповідна стратегія на 2011-2016 роки за підтримки німецьких партнерів, а також організовано і зареєстровано перший в Україні ювелірний кластер «Краматорськ Ювелірний». В освіті – розробка регіональної концепції навчання впродовж усього життя як основи підвищення конкурентоспроможності економіки регіону, заснованої на знаннях. У законодавстві – прийняття Закону України «Про державно-приватне партнерство».

«Проривом року» стало отримання Донецькою областю рейтингу Fitch, тому що наш регіон став першим, хто має власний рейтинг.

«Подією року» став III Міжнародний Інвестиційний Саміт (DID).

— Створено міжнародний майданчик для формування позитивного іміджу Донецької області в Україні й за кордоном як регіону, що має величезний потенціал для успішного розвитку бізнесу, просування інновацій і залучення інвестицій, — відзначила Марина Анатоліївна.

«Інвестиційним проектом року» стало рішення німецької компанії Fuhrlaender AG вкласти майже  250 млн. євро у виробництво вітряних генераторів на базі заводу «Енергомашспецсталь» у Краматорську.

«Альянс року» об’єднав головне Управління Регіонального розвитку, залучення інвестицій і зовнішньоекономічних відносин з п’ятьма містами Донецької області, а також Німецьким товариством Технічного Співробітництва (GTZ), органами влади та експертами Дортмунда.

«Стратегією року» стала концепція територіального маркетингу та просування бренда регіону.

«Соціальним проектом року» — створення Гуманітарної ради. Ця структура створена в області з метою обліку суспільно значимих інтересів у вирішенні найважливіших питань гуманітарного розвитку, підготовки пропозицій по забезпеченню дотримання прав і свобод людини і громадянина у галузях освіти, науки, культури та мистецтва, охорони здоров’я, інтелектуальної та творчої діяльності, впровадження системних реформ для досягнення відповідності європейським стандартам захисту таких прав.

«Розчаруванням року» М.Черенкова назвала Донецький національний університет, вибори ректора у ньому та мікроклімат у колективі. За її словами, неспокійна обстановка, що супроводжує вибори ректора, не дає можливості фахівцям зосередитися на розробці проекту Євросоюзу вартістю 1,5 млн. євро, обов’язковою умовою якого є партнерство органів влади з кількома вузами та недержавними організаціями.

 

Кім Берестовий

Заступник голови Кім Берестовий, який займається питаннями розвитку агропромислового комплексу, відзначив, що область зуміла отримати непоганий урожай у найскладніших погодно-кліматичних умовах. За його словами, зерна зібрано 1 млн. 844 тис. тонн, що на 77 тис. тонн більше аналогічного періоду минулого року.

Завдяки підтримці нового уряду аграрний сектор для стимулювання свого розвитку отримав 303,8 млн. гривень дотацій, що в 4,7 рази більше, ніж у 2009 році.

Реалізовано багато конкретних проектів, що поліпшить постачання жителів регіону якісною сільськогосподарською продукцією.

— Цього року в агроцеху №10 ДП «Ілліч-Агро Донбас» ПАО «ММК ім. Ілліча» в Першотравневому районі введено в експлуатацію молочний комплекс та доїльний зал із застосуванням сучасного німецького устаткування на 1200 корів. Вартість капітальних вкладень становить 20 млн. гривень за рахунок комбінату Ілліча, — відзначив К.Берстовий.

А в грудні відбулося урочисте відкриття будівництва першої черги оптового ринку сільськогосподарської продукції «Донбас» в Ясинуватському районі.

Кім Семенович також повідомив, що в липні 2010 р. розпочато роботи з подальшого розширення птахівницького комплексу ДП «Птахофабрика «Шахтарська-Нова» в Шахтарському районі, вартість проекту становить 250 млн. доларів США. Вже побудовано дороги, підведено лінії електропередач, підготовлено майданчики під будівництво.

Крім того, в 2010-му в області розпочато реалізацію програми створення нових робочих місць агропромислового напрямку. Загальна сума коштів із державного бюджету на створення 473 нових робочих місць становить 84,2 млн. грн.

У 2011-му році планується введення в експлуатацію молочного комплексу з доїльним залом на 850 голів корів в агроцеху № 2 управління сільського господарства ПАО «ММК ім. Ілліча» в Тельманівському районі, будівництво молочних комплексів на 500 і 700 голів корів у Краснолиманському районі, другої черги доїльного залу на 650 голів ТОВ «Росія» у Волноваському районі, а також будівництво елеваторних комплексів загальною потужністю 64 тис. тонн і вартістю 36,5 млн. гривень.

На 2011 рік заплановано спільний з компанією «Ростсельмаш» проект з виробництва зернозбиральних комбайнів на базі підприємств області.

— Я впевнений у тому, що буде вирішене завдання виробництва комбайна «Acros» Ростовського комбайнового заводу, який нам дуже підходить за ціною. Він коштує 1 млн. 100 тис гривень, тоді як аналогічні іноземні комбайни коштують 1,2 – 1,8 млн. у доларовому еквіваленті. Тобто цей проект нам дуже вигідний, — зазначив К.Берстовий.

За його словами, планується створення спільного підприємства, щоб можна було використовувати частину вузлів і агрегатів вітчизняного виробництва, а значить, ще більше знизити ціну продукції.

— Така можливість у нас є: жниварки виготовляє Бердянський завод, деякі вузли та агрегати — Кіровоградська область, військово-промисловий комплекс Донецької області має можливість постачати всю гідравліку, гуму, диски, акумулятори тощо, — відзначив К.Берестовий.

Як уточнив Анатолій Близнюк, підприємство буде створене у Дзержинську на базі колишнього машинобудівного заводу.

 

Олена Петряєва

За словами заступника голови Олени Петряєвої, яка відповідає за соціально-гуманітарний напрямок розвитку області, одним із найголовніших досягнень 2010 року стала організація системної роботи в рамках регіонального комітету реформ, а також розробка стратегій розвитку кожної з галузей, якими вона опікується.

Так, у галузі культури була створена Гуманітарна рада, активно велася робота зі створення інноваційних клубних закладів, співробітництва з Міжнародними фондами. Укладено угоду з фондом «Відродження по впровадженню сучасних типів закладів культури, центрів громадської активності».

— У 2010 році вперше за останні роки відновлено й капітально відремонтовано три сільських Будинки культури в Артемівському, Слов’янському і Шахтарському районах, відкрито Центр сучасного мистецтва ім. Куїнджі в Маріуполі. У Горлівці виділено нове приміщення для музею мініатюрної книги, — розповіла О.Петряєва.

За її словами, в 2010 році стала продуктивнішою співпраця в рамках Міжнародного проекту «Бібліоміст». Гранти проекту виграли обласна універсальна бібліотека ім. Крупської, а також Артемівська і Краматорська міські бібліотечні системи.  Оголошено конкурс на кращий проект обласного художнього музею.

Є успіхи і в галузі охорони здоров’я населення. Серед досягнень — зниження материнської смертності при пологах на 21,6%, дитячої — на 14,3%.

— Це результат планомірної копіткої роботи, завдяки якій було створено сім регіональних неонатальних центрів з блоками для немовлят. Усі пологові будинки переведені на режим спільного перебування матері й немовляти, організовано 288 індивідуальних і сімейних пологових залів, тобто 70% пологів є «партнерськими», — повідомила О.Петряєва.

Крім того, намітилася тенденція до зменшення кількості смертей від серйозних хвороб. Завдяки впровадженню методу розрідження тромбів на 10% вдалося знизити смертність від інфаркту міокарда, а нові методи діагностики й лікування онкологічних захворювань сприяли зменшенню смертності протягом першого року після виявленої онкопатології на 9%.

Є успіхи і в боротьбі з такими соціально небезпечними захворюваннями, як туберкульоз та СНІД. З 2006 року кількість хворих на активну форму туберкульозу скоротилася з 11,5 тис. до майже 7,5 тис., а захворюваність на СНІД знизилася з 28,8 на 100 тис. населення в 2006 р. до 18,1 у 2009 р.

Також у рамках року інновацій була розроблена регіональна стратегія розвитку охорони здоров’я Донбасу, деякі складові якої увійшли в основу державної програми, укладено угоду про співпрацю з Фондом «Розвиток України» з питань реалізації стратегії в регіоні. Донецька область визначена як пілотна (разом із Вінницькою та Дніпропетровською областями) у реалізації реформування галузі.

Крім того, була проведена конференції «Інновації в медицині», що викликала дуже великий інтерес серед медичної громадськості.

Серед завдань на 2011 рік – продовження боротьби з туберкульозом, СНІДом. Намічене створення спеціалізованих перинатальних регіональних центрів у великих містах з концентрацією на їхній базі високотехнологічного устаткування, кваліфікованих кадрів, організацією відділень акушерської та неонатальної реанімації, виїзних неонатальних бригад. При цьому планується закриття малопотужних акушерських відділень, в яких приймається менше 300 пологів на рік.

Ще схожі публікації:

Хто виключив нас?
Земля ковтає дощ, його холодні сльози, А ти не кажи нічого - нас виключено. Україна горить і невтішніїї прогнози Вибивають людей ніжно і витончено. Гори, спалахуй, вигравай вогонь, Підк...
«Тепло своїх долонь, і розуму, і серця я Україні милій віддаю»
Таку ліричну назву мав міні-проект, який було проведено у Донецькій ЗОШ № 117 Немає необхідності говорити про те, як важливо любити свою Батьківщину. Цьому нас вчать із перших років життя. Можли...
ЧИ ГОТОВІ МИ ДО НОВИХ ВИКЛИКІВ, АБО ЯК ПІДСИЛИТИ МОВЛЕННЯ?
Мабуть, зовсім випадково збіглися в часі дві події: 2 квітня в Києві відбулися слухання у Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики на тему «Про забезпечення стабільного...
Вийшла книга «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва»
Про книгу над якою працювала 17 років розповідає автор:відома мисткиня і громадський діяч Людмила Огнєва Збірку «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» укладено за пропозицією Вячеслава Ч...
Газета “Донеччина” від 29 квітня 2016 р. № 16 (15907)
Сепаратизм на Донбасі в розпалі був у чотирнадцятому- п’ятнадцятому роках. Зараз наче трохи притихли, перейшли на шепіт, кукуються в шпаринах, наче таргани, а все ж не полишають своєї брудної справи. ...
Нащадок Великого Кобзаря у Слов'янську
15 березня 2016 року кафедра української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» організувала зустріч із праправнуком Тараса Григоровича Шевченка – Лисенком Миколою Пав...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme