Що буде у Красноармійську : Ейфелева вежа чи пам’ятник Кобзарю?

74978019
У Красноармійську розгорілася «війна пам’ятників». Міська влада вирішила встановити на центральній площі зменшену копію Ейфелевої вежі. Споруда з’явиться наприкінці літа. Група городян виступила проти такої ініціативи. Противники встановлення вежі стверджують, що таким чином влада збирається «посунути» пам’ятник Тарасу Шевченку.

Рішення про встановлення пам’ятника Кобзарю міська рада прийняла ще в 2006-му. Тоді на центральній площі з’явився камінь на місці спорудження майбутнього монументу. Самої скульптури досі немає. Міський голова Красноармійська Андрій Ляшенко запевняє, що Тараса Шевченка не чіпатимуть. А Ейфелеву вежу встановлять неподалік, в іншому кутку центральної площі.
– Є ініціатива небайдужої людини, нашого мешканця, – пояснив Андрій Ляшенко. – Він виготовляв на приватне замовлення невелику копію Ейфелевої вежі. Її купили донеччани для подарунка комусь, щоб поставити на подвір’ї. І ось цей майстер вирішив зробити подарунок рідному місту, виготовляє копію вежі для нас. Вона буде заввишки 7,5 метра.
За іншою версією, копію витвору Ейфеля замовив для себе хтось із заможних городян. Але згодом передумав, прикрасивши садибу копією статуї Свободи. Тож вежа виявилася «вільною», чим радо скористалася місцева влада. У міській раді вважають, що така споруда прикрасить центр Красноармійська.
– Зараз наші молодята їздять після РАГСу фотографуватися до пам’ятника полеглим воїнам. Це не дуже добре, як на мене, – каже заступник міського голови Олександр Мещан. – А от сфотографуватися біля Ейфелевої вежі, яка символізує достаток і благополуччя, – інша справа.
Співрозмовник додає, що цього літа влада запланувала реконструкцію центральної площі. На ній розташуються не лише копія вежі, а й копія пальми Мерцалова – символу Донецької області.
– Як на мене, не дуже добре, якщо на площі, яка носить ім’я героя війни Шибанкова буде пам’ятник Шевченку. Але ми не збираємося його нікуди посувати, – запевняє Олександр Мещан.
67796082Противники вежі кажуть, що влада хоче прибрати майбутній пам’ятник Шевченку із центральної площі.
– Управління містобудування та архітектури шість років поспіль відмовляло нам у наданні обґрунтування, – говорить лідер місцевого осередку громадської організації «Влада – народу!» Ольга Квітка. – А Ейфелеву вежу встановлюють дуже швидко. Ми побоюємося, що після того, як вежа з’явиться, нам узагалі скажуть, що Шевченко «не вписується» у це місце. Якби не активна громадськість, то вони б давно прибрали звідти камінь.
Грошей на спорудження пам’ятника Кобзарю в міському бюджеті не передбачено. Громадські активісти звернулися до депутатів міської ради з проханням створити благодійний фонд і зібрати пожертви на монумент.
До речі, поки у Красноармійську ламають списи навколо Ейфелевої вежі, її зменшена в 100 разів копія вже прикрашає в Донецьку парк кованих фігур. Витвір дніпропетровських майстрів мерія придбала після минулорічного фестивалю ковальського мистецтва. Тоді ж Спілка ковалів Донбасу оголосила конкурс на створення копій відомих у світі пам’ятників. Підсумки конкурсу підіб’ють восени.


Ліна КУЩ.
На знімку: знак на місці спорудження майбутнього пам’ятника Шевченку в Красноармійську.
Фото авторки.


 

Ще схожі публікації:

Поблизу Святогірська готуються підірвати ще один міст
        Ситуація навколо Свято-Успенської Святогірської Лаври залишається напруженою. Позавчора ввечері підірвали міст через Сіверський Донець у селі Богородичне по дорозі від траси Київ – Довжанськ...
«НЕТИПОВА ДОНЕЧЧИНА» ОНЛАЙН
Як нові виклики пожвавили культурне життя Звичний стиль роботи – концерти, фестивалі, культурно-мистецькі акції – в період карантину став для обласного комунального підприємства «Центр кіномистецтва ...
Десята Муза творчості
– Евтерпа! Калліопа! Мельпомена! Талія! Терпсіхора! Ерато! Полігімнія! Кліо! Уранія!.. Глухі хіба? Де ви там?.. Ні – це не перекличка наявних представниць кращої половини людства у чиємусь приватно...
Рівняння на Чорновола
«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні — МАЮЧИ, щоб не довелося гірко любити ВТРАТИВШИ», — ці слова В'ячеслава Чорновола, видатного громадського діяча, одного з засновників та багаторічного л...
“Донеччина” від 21 жовтня 2016 року № 38 (15929)
Віденська Січ – одна з найстарших українських студентських організацій, заснована 9 січня 1868 у Відні. Засновниками й першими головами «Січі»віденськоїбули А.Вахнянин і Ю.Целевич. «Віденська Січ» ...
До Дня визволення Слов’янська і Краматорська: попіл загиблих — в наших серцях
Слов’янські краєзнавці активно готуються до другої річниці звільнення Слов’янська та Краматорська від проросійських терористів-сепаратистів. Відповідно до постанови Верховної Ради 5 липня цього року ц...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme