This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

До 290-річчя з дня народження Г.Сковороди

Життя і творчість видатного мислителя, оригінального письменника і талановитого педагога-просвітителя Григорія Сковороди ввійшли безсмертною сторінкою в історію вітчизняної культури. Високо оцінюючи його діяльність на громадській ниві, Іван Франко писав: «Григорій Сковорода – поява вельми помітна в історії розвою українського народу, мабуть, чи не найпомітніша з усіх духовних наших діячів ХVІІІ століття».

 

Філософія Сковороди складна і глибинна. У роздумах на самоті, у бесідах з людьми він шукав відповіді на віковічні питання про Бога, про життя і смерть, про щастя, про добро і зло. Його філософські міркування, роздуми й пошуки стосувалися того, яка роль людини в суспільному бутті, якою мусить бути прийдешність, хто годувальник, хто споживальник, які мусять бути відносини у справедливому суспільстві.

3 грудня ц.р. наукова і філософська громадськість України відсвяткувала 290-ту річницю з дня народження великого українського гуманіста і педагога Григорія Савича Сковороди. Майже по всій країні проходять ювілейні конференції, «круглі столи», презентації нових публікацій. 22-24 листопада кафедра філософії Донецького національного технічного університету спільно з Донецьким ліцеєм «Колеж» провела конференцію, присвячену ролі філософської спадщини Г.Сковороди в житті сучасної людини.

Питання, які не втратили актуальності й сьогодні, обговорювались учасниками III Міжрегіональної конференції «Філософсько-етична спадщина Г.Сковороди та духовний світ сучасної людини». Великий внесок в організацію та проведення цього заходу зробили Г.А. Штейн – кандидат економічних наук, доктор філософії, професор, директор Донецького ліцею «Колеж»; Л.О. Алексеєва – кандидат філософських наук, професор кафедри філософії ДонНТУ, Почесний професор ДонНТУ; Д.Є. Муза – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії ДонНТУ.

Увагу слухачів привернули такі доповіді: «Сковорода й Україна: до питання про історико-філософську реконструкцію» (Л.О. Алексеева), «Г.Сковорода: випробування свободою» (Д.Є. Муза), «Концепція внутрішньої людини у філософсько-педагогічних поглядах Григорія Сковороди» (Н.І. Дяченко), «Містичний раціоналізм Г.Сковороди як феномен українського барокового гуманізму» (І.А. Козловський), «Світ української духовності у творчості Г.Сковороди» (Л.А. Никифорова) та багато інших.

З особливим зацікавленням учасники конференції слухали доповідь «Григорій Сковорода та його учні» Г.А. Штейна, який не одне десятиріччя вивчає спадщину великого педагога-просвітителя.

Справжнім дивом був виступ учениці 9-А класу ЗОШ № 20 Слов’янська Тетяни Коптеєвої «Г.Сковорода у Святих горах», яка довела, що життєві спокуси не піймали філософа у свої тонкі тенета, що світлої душі не торкнулося зло, засліплене сяйвом її чистоти.

Вистава «Український Сократ Григорій Сковорода», яку підготували учасники Центру культури «Софійність», не залишила байдужим жодного із присутніх. Актори-аматори натхненно й щиро повідали про страдницьке життя великої Людини, яку «світ ловив… та не впіймав».

Виступи учасників конференції довели, що педагогічний заповіт просвітителя й досі актуальний для нашої системи освіти, що не слід ігнорувати класичну вітчизняну педагогічну традицію, одним із видатних фундаторів якої був Г.Сковорода.

Учасники конференції побували у Сковородинівці Золочівського району Харківської області, відвідали Національний музеї Г.С. Сковороди.


В.БОГОМОЛОВА

Учитель української мови та літератури, відмінник освіти України.


 

Ще схожі публікації:

Словесність і культура
У Міжнародний день рідної мови в Палаці культури ім. Горького відбувся Фестиваль словесності й культури народів Донбасу. Це вже п’ятий за ліком фестиваль і влаштовується він п’ятий рік поспіль. Впродо...
На батьківщину повернувся
Нещодавно, під час відвідання Донбасу, делегації діячів культури однієї із західних областей України дали послухати пісню «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю» і запитали: чиї слова? Гості почали гадат...
Хто присвоїв їх землю?
У Донецьку до мітингів на площі біля будинку обласної влади останніми роками вже звикли, адже для більшості жителів шахтарського краю життя, м'яко кажучи, не покращилося. Але ще жодного разу не вислов...
«Не допускайте в серця поразку...»
У Національній спілці письменників нещодавно відбувся Всеукраїнський форум «Захистимо мову — збережемо Україну!» У підготовці цього заходу взяли також участь Всеукраїнське товариство ...
90 років, 90 картин
Вражаюча цифра і не менш захоплююча художня виставка під такою назвою відкрилася у грудні. Її автор – 90-річний ювіляр Андрій Василенко – єдиний художник-фронтовик Донецька, член Національної спілки х...
Улюблене місто крізь призму років і почуттів
Історія про те, як телеграма, направлена Брежнєву, допомогла звичайній шахтарській сім'ї отримати квартиру в донецькій новобудові Для Ігоря Миколайовича і Галини Трохимівни Мусіних Донецьк уже...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Донеччина © 2016 Frontier Theme