Хто присвоїв їх землю?

У Донецьку до мітингів на площі біля будинку обласної влади останніми роками вже звикли, адже для більшості жителів шахтарського краю життя, м’яко кажучи, не покращилося. Але ще жодного разу не висловлювали своє невдоволення селяни. А ось і їх прорвало, причому приїхали люди з різних куточків області.

 

Спочатку біля облдержадміністрації зібралися близько сотні мешканців Мар’їнського району, які заявляли, що землі запасу і резервного фонду, виділені на території всіх сільрад району для придбання і використання жителями сіл, розподілені Мар’їнською райдержадміністрацією незаконно. Мітингувальники наполягали, що адміністрація району використовує земельні ділянки в особистих цілях, вирощуючи на них продукцію, яка не оподатковується. Ігноруються інтереси місцевої громади і порушується закон.

– Для того, щоб зупинити це, ми зібрали максимальну кількість підписів, яку змогли, щоб встигнути звернути увагу на це адміністрації області до того, як з незаконно виданих ділянок буде зібрано врожай, – пояснив заступник голови районної асоціації фермерів Віталій Пожидаєв.

– Довіри до голови райдержадміністрації Романа Гавріна більше немає. Є прецедент нехтування правами громади, який не повинен повторитися, – підкреслив учасник мітингу Валентин Краснопьоров.

У резолюції, яку ухвалили під час акції, представники громади Мар’їнського району закликали Донецьку облдержадміністрацію вжити відповідних заходів і, зокрема, звільнити з посади нинішнього керівника райдержадміністрації.

А наступного дня представників колись передового та економічно благополучного району змінили селяни з віддаленого Новоазовського району. Близько п’ятнадцяти мешканців села Чермалик з плакатами “Хто присвоїв нашу землю?”, “Де покращення на селі?” і т.д. вимагали повернути землі, які, на їх думку, поглинув “Харвест Холдинг”, акціонерами якого є група “СКМ”, що належить Рінату Ахметову, і група “Смарт-Холдинг” Вадима Новинського. За словами селян, протягом п’ятнадцяти років вони вважали, що агрокомбінат “Ілліч”, де вони трудилися, виділив їм землі в оренду з можливістю подальшого викупу. Одначе після того, як агроцехи Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча стали власністю структур найбагатшого українця, нерозпайовані землі увійшли в “Харвест Холдинг”. Депутат селищної ради Чермалицької громади Тетяна Аріх заявила, що після зміни власника практично всіх працівників звільнили, а в будинках громади відключили світло і воду. Звернення в сільраду і в прокуратуру виявилися безрезультатними. Тепер надія на голів облдержадміністрації й облради, від яких, до речі, до пікетувальників так ніхто і не вийшов.

Між тим, потерпають від великого бізнесу і у Володарському районі. Щоб якось розрядити ситуацію, представники все того ж “Харвест Холдингу” самі приїхали до жителів кількох сільрад. Образ у селян накопичилося чимало.

– Навіщо пилораму прибрали, навіть гроби тепер робити нікому! Техніку ріжете і здаєте на брухт, чому людям не віддали? – звертався до бізнесменів житель села Республіка В.Клюєв.

А ще з болем говорили про те, як нещадно вирізається худоба на догоду великим виробникам тощо.

Представники агрохолдингу запевнили селян, що рослинництво і молочне тваринництво будуть розвивати і про соціальну сферу подбають, однак обіцянкам селяни навряд чи повірили. Тож днями зустрічатимуться знову, бо, як зізнався один із мешканців Старченкового, – “після виборів на нас знову махнуть рукою”.


Ігор ЗОЦ.


 

Ще схожі публікації:

Прапор, смерть і пікет
1. Всім прапорам прапор - над Покровськом. 2.«У вишиванці Донеччини буде звучати донецька душа». 3. Життя без пенсії. Перша смерть. 4. Зі шкіл Донеччини зроблять «цукерку». 5. До...
СПОГАДИ ЖУРНАЛІСТА ВАЛЕРІЯ ШЕПТУХИ ПРО ЗУСТРІЧІ З ЛЕГЕНДАРНИМ ФРОНТОВИКОМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ
Для Почесного громадянина Покровська, що на Донеччині, Михайла Андрійовича Глобенка нинішній рік двічі знаменний. Днями 75 річчя Перемоги над нацизмом, у досягненні якої є і його заслуга. А восени у ...
«Мій рідний край»
Мій рідний край, донецький край, Широкий степ — моя свободо! У дикім полі, сонце, грай, І весняну даруй погоду! Нехай гримлять сильніше грози, Нехай на землю ллють дощі! Не розплету...
Ще один визволитель відомий
    Напередодні 68-ї річниці визволення України від фашистських окупантів до села Долина Слов'янського району прибула представницька делегація на чолі з головою РДА Петром Бєлоконовим....
Футбол без цього — не футбол
… Пити, випивати, кружляти, хилити, вихиляти, смоктати, черкати, чаркувати, клюкати, смикати, лигати, кубрячити, глушити, тягти, дути, хлистати, розпивати, пиячити, дудлити, хлебтати. А тепер, шановні...
Улюблене місто крізь призму років і почуттів
Історія про те, як телеграма, направлена Брежнєву, допомогла звичайній шахтарській сім'ї отримати квартиру в донецькій новобудові   Для Ігоря Миколайовича і Галини Трохимівни Мусіних Донецьк уже...

The Author

Ігор ЗОЦ

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme