Хто присвоїв їх землю?

У Донецьку до мітингів на площі біля будинку обласної влади останніми роками вже звикли, адже для більшості жителів шахтарського краю життя, м’яко кажучи, не покращилося. Але ще жодного разу не висловлювали своє невдоволення селяни. А ось і їх прорвало, причому приїхали люди з різних куточків області.

 

Спочатку біля облдержадміністрації зібралися близько сотні мешканців Мар’їнського району, які заявляли, що землі запасу і резервного фонду, виділені на території всіх сільрад району для придбання і використання жителями сіл, розподілені Мар’їнською райдержадміністрацією незаконно. Мітингувальники наполягали, що адміністрація району використовує земельні ділянки в особистих цілях, вирощуючи на них продукцію, яка не оподатковується. Ігноруються інтереси місцевої громади і порушується закон.

– Для того, щоб зупинити це, ми зібрали максимальну кількість підписів, яку змогли, щоб встигнути звернути увагу на це адміністрації області до того, як з незаконно виданих ділянок буде зібрано врожай, – пояснив заступник голови районної асоціації фермерів Віталій Пожидаєв.

– Довіри до голови райдержадміністрації Романа Гавріна більше немає. Є прецедент нехтування правами громади, який не повинен повторитися, – підкреслив учасник мітингу Валентин Краснопьоров.

У резолюції, яку ухвалили під час акції, представники громади Мар’їнського району закликали Донецьку облдержадміністрацію вжити відповідних заходів і, зокрема, звільнити з посади нинішнього керівника райдержадміністрації.

А наступного дня представників колись передового та економічно благополучного району змінили селяни з віддаленого Новоазовського району. Близько п’ятнадцяти мешканців села Чермалик з плакатами “Хто присвоїв нашу землю?”, “Де покращення на селі?” і т.д. вимагали повернути землі, які, на їх думку, поглинув “Харвест Холдинг”, акціонерами якого є група “СКМ”, що належить Рінату Ахметову, і група “Смарт-Холдинг” Вадима Новинського. За словами селян, протягом п’ятнадцяти років вони вважали, що агрокомбінат “Ілліч”, де вони трудилися, виділив їм землі в оренду з можливістю подальшого викупу. Одначе після того, як агроцехи Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча стали власністю структур найбагатшого українця, нерозпайовані землі увійшли в “Харвест Холдинг”. Депутат селищної ради Чермалицької громади Тетяна Аріх заявила, що після зміни власника практично всіх працівників звільнили, а в будинках громади відключили світло і воду. Звернення в сільраду і в прокуратуру виявилися безрезультатними. Тепер надія на голів облдержадміністрації й облради, від яких, до речі, до пікетувальників так ніхто і не вийшов.

Між тим, потерпають від великого бізнесу і у Володарському районі. Щоб якось розрядити ситуацію, представники все того ж “Харвест Холдингу” самі приїхали до жителів кількох сільрад. Образ у селян накопичилося чимало.

– Навіщо пилораму прибрали, навіть гроби тепер робити нікому! Техніку ріжете і здаєте на брухт, чому людям не віддали? – звертався до бізнесменів житель села Республіка В.Клюєв.

А ще з болем говорили про те, як нещадно вирізається худоба на догоду великим виробникам тощо.

Представники агрохолдингу запевнили селян, що рослинництво і молочне тваринництво будуть розвивати і про соціальну сферу подбають, однак обіцянкам селяни навряд чи повірили. Тож днями зустрічатимуться знову, бо, як зізнався один із мешканців Старченкового, – “після виборів на нас знову махнуть рукою”.


Ігор ЗОЦ.


 

Ще схожі публікації:

Колумб літературних надр Донеччини
На початку 2012 р. громадськість Донеччини відзначила ювілей свого видатного земляка — доцента Слов’янського педагогічного університету, кандидата педагогічних наук, голови Донецької організації Націо...
Втрачаємо соціальний капітал  
  Інститут економіки промисловості НАНУ та Навчально-науковий інститут економіки промислового розвитку організували в Донецьку академічні слухання «Вугільна і металургійна промисловість: соціа...
Надихає пісня Слов’янського сокола
Все більше переконуюся, що все у нас починається з пісні. З ранкових пісень птахів... з матусиної колискової... І таланти народжуються з тих пісень, що на протязі дитинства чи юності звучали довкола. ...
Футбол без цього — не футбол
… Пити, випивати, кружляти, хилити, вихиляти, смоктати, черкати, чаркувати, клюкати, смикати, лигати, кубрячити, глушити, тягти, дути, хлистати, розпивати, пиячити, дудлити, хлебтати. А тепер, шановні...
Минуще все – лиш слово не мине…
Моя прекрасна українська мово, Найкраща пісня в стоголоссі трав. Кохане слово, наше рідне слово, Яке колись Шевченко покохав. О.Яворська, «Молитва»   Краса і міць, глибока мудрі...
Вісті зі Слов'янська
Ще одна "Паляниця" Мережа магазинів ПАТ "Хліб" поповнилася ще одним фірмовим магазином "Паляниця". Його відкрито на вулиці Луначарського, поруч з автовокзалом. Тепер слов'янський хліб, який славить...

The Author

Ігор ЗОЦ

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme