This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Хто присвоїв їх землю?

У Донецьку до мітингів на площі біля будинку обласної влади останніми роками вже звикли, адже для більшості жителів шахтарського краю життя, м’яко кажучи, не покращилося. Але ще жодного разу не висловлювали своє невдоволення селяни. А ось і їх прорвало, причому приїхали люди з різних куточків області.

 

Спочатку біля облдержадміністрації зібралися близько сотні мешканців Мар’їнського району, які заявляли, що землі запасу і резервного фонду, виділені на території всіх сільрад району для придбання і використання жителями сіл, розподілені Мар’їнською райдержадміністрацією незаконно. Мітингувальники наполягали, що адміністрація району використовує земельні ділянки в особистих цілях, вирощуючи на них продукцію, яка не оподатковується. Ігноруються інтереси місцевої громади і порушується закон.

– Для того, щоб зупинити це, ми зібрали максимальну кількість підписів, яку змогли, щоб встигнути звернути увагу на це адміністрації області до того, як з незаконно виданих ділянок буде зібрано врожай, – пояснив заступник голови районної асоціації фермерів Віталій Пожидаєв.

– Довіри до голови райдержадміністрації Романа Гавріна більше немає. Є прецедент нехтування правами громади, який не повинен повторитися, – підкреслив учасник мітингу Валентин Краснопьоров.

У резолюції, яку ухвалили під час акції, представники громади Мар’їнського району закликали Донецьку облдержадміністрацію вжити відповідних заходів і, зокрема, звільнити з посади нинішнього керівника райдержадміністрації.

А наступного дня представників колись передового та економічно благополучного району змінили селяни з віддаленого Новоазовського району. Близько п’ятнадцяти мешканців села Чермалик з плакатами “Хто присвоїв нашу землю?”, “Де покращення на селі?” і т.д. вимагали повернути землі, які, на їх думку, поглинув “Харвест Холдинг”, акціонерами якого є група “СКМ”, що належить Рінату Ахметову, і група “Смарт-Холдинг” Вадима Новинського. За словами селян, протягом п’ятнадцяти років вони вважали, що агрокомбінат “Ілліч”, де вони трудилися, виділив їм землі в оренду з можливістю подальшого викупу. Одначе після того, як агроцехи Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча стали власністю структур найбагатшого українця, нерозпайовані землі увійшли в “Харвест Холдинг”. Депутат селищної ради Чермалицької громади Тетяна Аріх заявила, що після зміни власника практично всіх працівників звільнили, а в будинках громади відключили світло і воду. Звернення в сільраду і в прокуратуру виявилися безрезультатними. Тепер надія на голів облдержадміністрації й облради, від яких, до речі, до пікетувальників так ніхто і не вийшов.

Між тим, потерпають від великого бізнесу і у Володарському районі. Щоб якось розрядити ситуацію, представники все того ж “Харвест Холдингу” самі приїхали до жителів кількох сільрад. Образ у селян накопичилося чимало.

– Навіщо пилораму прибрали, навіть гроби тепер робити нікому! Техніку ріжете і здаєте на брухт, чому людям не віддали? – звертався до бізнесменів житель села Республіка В.Клюєв.

А ще з болем говорили про те, як нещадно вирізається худоба на догоду великим виробникам тощо.

Представники агрохолдингу запевнили селян, що рослинництво і молочне тваринництво будуть розвивати і про соціальну сферу подбають, однак обіцянкам селяни навряд чи повірили. Тож днями зустрічатимуться знову, бо, як зізнався один із мешканців Старченкового, – “після виборів на нас знову махнуть рукою”.


Ігор ЗОЦ.


 

Ще схожі публікації:

Сергіївці — 210
З нагоди 210-ї річниці заснування Сергіївки — одного з найбільших сіл Слов'янського району — в сільському Будинку культури відбулася науково-практична конференція на тему "Історичне минуле Сергії...
Герой вважає, що народ прозріває
Днями відомий політик і громадський діяч, Герой України Левко Григорович Лук'яненко відзначив своє 85-річчя. Приєднуючись до численних вітань на адресу ювіляра, з приємністю відзначаємо, що, не зважаю...
Шлях до рідної мови
Зранку 9 листопада, у День української писемності й мови, в учнів та вчителів Новолуганської ЗОШ був піднесений настрій, в навчальних кабінетах можна було побачити вислови про мову, українські орнамен...
Колумб літературних надр Донеччини
На початку 2012 р. громадськість Донеччини відзначила ювілей свого видатного земляка — доцента Слов’янського педагогічного університету, кандидата педагогічних наук, голови Донецької організації Націо...
Поетичне слово Бориса Білаша
Немає жодного поета у світі, який би не приділяв уваги у своїй поетичній спадщині темі любові до рідного краю. Адже рідний куточок для людини — це її Батьківщина, де ми народилися, здійснили свої перш...
Донецьк відвідав головний мандрівник світу
У Донецьку зібралися представники провідних авіаційних компаній та аеропортів світу. Учасники міжнародного авіаційного форуму обговорювали перспективи розвитку авіамаршрутів і туристичного бізнесу, зо...

The Author

Ігор ЗОЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Донеччина © 2016 Frontier Theme