Йдемо далі

У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій день народження, своя біографія, особливі події. Ось і Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ степенів № 19 торік відзначила своє 75-річчя. З погляду історії — це лише мить, для навчального закладу— це видатна дата, а з погляду людини — це зріле життя, це досвід, це мудрість.

 

Історію школи пишуть особистості. Це, звичайно, директори. Післявоєнні роки директором школи був Микола Михайлович Дем’янов. З 1971 по 2002 рр. — Юрій Трохимович Д’яченко. З 2003 р. школу очолила Валентина Віталіївна Симонова — людина, яка кожну частину свого серця та душі віддає учням та улюбленій школі. Про неї можна сказати словами видатного педагога Василя Сухомлинського: “Найпрекрасніші і в той же час найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших”.

75 років — це тисячі й тисячі уроків та перерв, іспити, випускники. Видатний педагог М.Пирогов писав:  “Кожна школа славна славою своїх учнів”. Чимало випускників нашого закладу обіймають високі посади, стали держслужбовцями, видатними спортсменами та діячами культури. А ще — це вчителі, котрі зараз викладають у стінах рідної школи. І.В. Мещерякова — заступник директора, Н.В. Павленко — педагог-організатор, О.О. Колягіна — викладач біології, Т.М. Комарова — викладач фізики, Л.А. Баранова та О.О. Алісова — викладачі російської мови і літератури, С.Д. Тимофєєва — викладач географії, В.І. Петренко — бібліотекар, Г.В. Малихіна — викладач трудового навчання.

У нашому колективі працюють 22 педагоги. Із них один педагог — вищої категорії та має звання “Вчитель-методист” — З.В. Поваркова. Вісім учителів мають І кваліфікаційну категорію, 5 вчителів — ІІ категорію.

Школа працює над науково-методичною проблемою “Компетентнісно-орієнтований підхід у навчанні учнів як однієї з умов підвищення якості навчально-виховного процесу”. Велика увага приділяється розвитку творчих здібностей учнів. У навчально-виховному процесі використовуються можливості комп’ютерного класу, в якому є мультимедійна дошка. Вона була подарована Макіївським міським головою Олександром Мальцевим.

У 2009 році Радою школи було прийнято рішення про впровадження правового профілю навчання. Актуальність якого визначається потребами суспільства в правових знаннях, престижем юридичних професій. Багато випускників останніх років пов’язали свою майбутню професію з правом. Серед них М.О. Зуєва — лейтенант міліції, В.О. Демянішина — слідчий Гірницького  району Макіївки, О.В. Каркунов — адвокат, О.В. Луканін — викладач ДЮІ, С.Леонов — працівник ДАІ.

У школі організовано допрофільне навчання. Учні 8 класів вивчають курс за вибором “Вчимося бути громадянами”. Для профільних класів введено курси за вибором “Права людини”, “Досліджуючи гуманітарне право”.

Нерозривно існує навчальна і виховна діяльність. Вихованню всебічно розвиненої особистості приділяється багато уваги. Традиційними в школі стали заходи: Свято першого дзвоника, День Здоров’я, святкування Дня вчителя, заходи до Дня Визволення Донбасу та Дня Перемоги і т.д. Команда учнів школи “Непосидючі” протягом 10 років беруть участь у міському конкурсі “Інтерес + Інтелект”.

Під керівництвом учителя фізкультури О.В. Назарова учні школи неодноразово ставали переможцями на районних змаганнях та займали призові місця на міському рівнях.

Долучати молодь до Добра, Любові, Гуманізму — головне покликання  колективу нашої школи, яка має могутній творчий потенціал. Уже багато зроблено, але ще більше потрібно зробити.

І.МЕЩЕРЯКОВА.

Заступник директора Макіївської ЗШ № 19.

Ще схожі публікації:

Газета “Донеччина” від 9 жовтня 2015 р. № 12 (15881)
За словами Андрія Батицького, підприємця і депутата Добропільської райради проведення українсько-польських фестивалів у Кам‘янці він з братом започаткував років із сім тому. Торік через військові дії ...
ЖІНКА НА ВІЙНІ
З Іриною Цвілою ми познайомилися під час зустрічі громадськості міста Слов’янська із представниками колишніх добровольчих батальйонів, які перебували у місті після окупації й проводили велику просвітн...
Олена Теліга: з Україною в серці
21 липня виповнилося 105 років від дня народження великої патріотки України, талановитої поетеси Олени Теліги. Довгий час ім'я Олени Теліги замовчувалося, бо для більшовицької влади вона була ворог...
Вони наближали Перемогу. Зв’язківець Павло Скопін
  Чимало славних своїх синів зростила земля Новоазовська. Споконвічні хлібороби й мореплавці, вони завжди в тяжку для Батьківщини годину зі зброєю в руках відстоювали її честь і свободу, до кі...
УКРАЇНСЬКІ ДАЦЗИБАО
У Покровську (Красноармійську) деякі багатоповерхові будинки художники-волонтери з Дніпропетровщини прикрасили національним орнаментом, портретами українських патріотів та цитатами з їхніх творів. Так...
ДонбасіЯ: Віктор Скрипник, Олег Федоров
Українські сліди на окупованій наразі частині Донеччини – це не тільки пам’ятники Тарасові Шевченку, Іванові Франку та Богданові Хмельницькому, фантастичні мозаїки Алли Горської на кількох будинках в ...

The Author

Степовий Остап

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme