Йдемо далі

У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій день народження, своя біографія, особливі події. Ось і Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ степенів № 19 торік відзначила своє 75-річчя. З погляду історії — це лише мить, для навчального закладу— це видатна дата, а з погляду людини — це зріле життя, це досвід, це мудрість.

 

Історію школи пишуть особистості. Це, звичайно, директори. Післявоєнні роки директором школи був Микола Михайлович Дем’янов. З 1971 по 2002 рр. — Юрій Трохимович Д’яченко. З 2003 р. школу очолила Валентина Віталіївна Симонова — людина, яка кожну частину свого серця та душі віддає учням та улюбленій школі. Про неї можна сказати словами видатного педагога Василя Сухомлинського: “Найпрекрасніші і в той же час найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших”.

75 років — це тисячі й тисячі уроків та перерв, іспити, випускники. Видатний педагог М.Пирогов писав:  “Кожна школа славна славою своїх учнів”. Чимало випускників нашого закладу обіймають високі посади, стали держслужбовцями, видатними спортсменами та діячами культури. А ще — це вчителі, котрі зараз викладають у стінах рідної школи. І.В. Мещерякова — заступник директора, Н.В. Павленко — педагог-організатор, О.О. Колягіна — викладач біології, Т.М. Комарова — викладач фізики, Л.А. Баранова та О.О. Алісова — викладачі російської мови і літератури, С.Д. Тимофєєва — викладач географії, В.І. Петренко — бібліотекар, Г.В. Малихіна — викладач трудового навчання.

У нашому колективі працюють 22 педагоги. Із них один педагог — вищої категорії та має звання “Вчитель-методист” — З.В. Поваркова. Вісім учителів мають І кваліфікаційну категорію, 5 вчителів — ІІ категорію.

Школа працює над науково-методичною проблемою “Компетентнісно-орієнтований підхід у навчанні учнів як однієї з умов підвищення якості навчально-виховного процесу”. Велика увага приділяється розвитку творчих здібностей учнів. У навчально-виховному процесі використовуються можливості комп’ютерного класу, в якому є мультимедійна дошка. Вона була подарована Макіївським міським головою Олександром Мальцевим.

У 2009 році Радою школи було прийнято рішення про впровадження правового профілю навчання. Актуальність якого визначається потребами суспільства в правових знаннях, престижем юридичних професій. Багато випускників останніх років пов’язали свою майбутню професію з правом. Серед них М.О. Зуєва — лейтенант міліції, В.О. Демянішина — слідчий Гірницького  району Макіївки, О.В. Каркунов — адвокат, О.В. Луканін — викладач ДЮІ, С.Леонов — працівник ДАІ.

У школі організовано допрофільне навчання. Учні 8 класів вивчають курс за вибором “Вчимося бути громадянами”. Для профільних класів введено курси за вибором “Права людини”, “Досліджуючи гуманітарне право”.

Нерозривно існує навчальна і виховна діяльність. Вихованню всебічно розвиненої особистості приділяється багато уваги. Традиційними в школі стали заходи: Свято першого дзвоника, День Здоров’я, святкування Дня вчителя, заходи до Дня Визволення Донбасу та Дня Перемоги і т.д. Команда учнів школи “Непосидючі” протягом 10 років беруть участь у міському конкурсі “Інтерес + Інтелект”.

Під керівництвом учителя фізкультури О.В. Назарова учні школи неодноразово ставали переможцями на районних змаганнях та займали призові місця на міському рівнях.

Долучати молодь до Добра, Любові, Гуманізму — головне покликання  колективу нашої школи, яка має могутній творчий потенціал. Уже багато зроблено, але ще більше потрібно зробити.

І.МЕЩЕРЯКОВА.

Заступник директора Макіївської ЗШ № 19.

Ще схожі публікації:

Часопис “Донеччина” від 20 липня 2018 року № 8 (15988)
Правда по-краматорськи. Маркером на об’єктивність місцевих газет стало висвітлення ними відзначення 5 липня Дня звільнення Краматорська і Слов’янська від проросійських терористів. У Краматорську зокре...
Задля безпеки арсеналів
На Одещині, Кіровоградщині і Хмельниччині тренувалися охорона та пожежно-рятувальні підрозділи арсеналів, баз зберігання зброї й боєприпасів. За легендою тренувань, диверсійна група ворога атакує ск...
ОТАМАН КРАЄЗНАВЦІВ І ПРОСВІТЯНИН
  Валерій Іванович Романько – відомий в Донеччині та й в Україні краєзнавець, педагог і письменник, а ще мій земляк з Покровського (Красноармійського) району і колишній вчитель у середній школі села ...
МОВА У МЕДІА СХОДУ
Не лише День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада, та повідомлення про перехід окремих медіа зі звичної для себе на державну, спонукав до цього дослідження. Минуло 10 місяців...
Чужа весна... НІЩО НЕ ЗАБУТО!
У березні 2014 року до донедавна мирного Донецька прийшов мітинговий «руський мір» – провісник наступної гібридної війни На знімках: Якщо впізнаєте цих осіб,які в центрі Донецька кликали окупантів ...
«НЕТИПОВА ДОНЕЧЧИНА» ОНЛАЙН
Як нові виклики пожвавили культурне життя Звичний стиль роботи – концерти, фестивалі, культурно-мистецькі акції – в період карантину став для обласного комунального підприємства «Центр кіномистецтва ...

The Author

Степовий Остап

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme