«Кам’яні Могили». Краса Приазов’я

Краса Приазов’я розкривається у світлинах обласної виставки, присвяченої 85-річчю створення Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили»

 Експозиція виставки розташована в Донецькому обласному учбово-методичному центрі культури, відділі мистецтв Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Крупської, Будинку працівників культури. Вона започаткована управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації та Донецьким обласним учбово-методичним центром культури. Сімнадцять фотохудожників, керівники фотостудій і фотомитці-аматори з Вугледара, Донецька, Кіровська, Амвросіївського, Володарського, Першотравневого, Волноваського та Ясинуватського районів представили глядачеві своє бачення природної краси Приазов’я.

На урочистому відкритті виставки в Будинку працівників культури автори й присутні підкреслили поетичну красу заповідника. На його честь лунали вірші та музика у виконанні студентів училища культури та музичного училища. Кожен, кому пощастило пройтися цими стежками, відкриває для себе одвічне заворожувальне буття природи, знаходить надзвичайно яскраві барви в розмаїтті життя заповідника. Його краса надихнула на створення багатьох творів образотворчого та літературного мистецтв, художніх фоторобіт, відеофільмів. Митці знов і знов відкривають тут нове, самобутнє, чарівне.

Директорка Будинку працівників культури Майя Калініченко привітала зі святом присутнього на відкритті завідувача заповідника. Віктор Сіренко запросив учасників виставки знову провести творчий пленер на «Кам’яних Могилах». Це було не випадково. Основу експозиції склали роботи учасників обласної творчої лабораторії, яку проводив Донецький обласний учбово-методичний центр культури. Слухачі лабораторії мали змогу провести фотозйомки краєвидів прекрасних заповідних місць не тільки Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили», а й державного орнітологічного заказника «Приазовський Цапельник», регіонального ландшафтного парку «Меотида», вежі Білосарайський маяк, конеферми в селищі Мангуш.

Майстер-класи з фотомистецтва під час навчання надав відомий на Донеччині фотохудожник Ігор Крупка. Митець привітав усіх з відкриттям виставки й висловив задоволення роботою своїх підлеглих. Його твори «Вічний простір», «На пам’ять наших пращурів», «Осіння фантазія» та інші теж представлені на виставці й розповідають про дивовижну красу заповідника.

Мальовничо відображені неповторні моменти стану природи у фотороботах «В очікуванні здобичі» та «Сумний, тому що один» Артема Гончарова, «Батут для комах» Світлани Водоп’янової, «Смачний сніданок» Івана Разумного, «Павутиння» та «Світло» Сергія Шмакова, «На крыше дома моего» Віталія Давшана.

Викликають теплу посмішку світлини «Степова ніжність літа» Ольги Кушнірової, «Дружба» Олени Цевми, «Дуже смішно» та «Секрети» Сергія Шмакова, «На лугу пасутся ко…» Івана Разумного.

Філософське осмислення життя бачимо на знімках «Тут наше коріння» Василя Лозинського, «Миколаївська церква» Раїси Котельви, «Знайдіть творця» Олега Канкіна, «Скажи-ка, дядя» Івана Разумного, «Небесна шаль» Світлани Водоп’янової, «Свобода» Ліни Шаповал, «Погляд у майбутнє, згадка про минуле» Дмитра Сидоренка.

Несподівані миттєвості природного буття відтворили Роман Лущ у фотографії «Душа вітру», Віталій Давшан у роботі «За мою вродливу посмішку», Сергій Шолота у світлині «Свистати всіх нагору!», Елла Шаповал у знімку «Вибух емоцій», Олена Цевма у творі «Сутінки».

А твори «Панорама кам’яної гори» Артема Гончарова, «Мистецтво природи» Віталія Давшана, «Кам’яний сторож» Світлани Водоп’янової, «Донецький кряж» Василя Лозинського, «Минуле у вічності» Романа Луща запрошують побачити таємничу велич фантастичних образів «Кам’яних Могил» у ланцюжках скель і окремих гранітних скелях з різкими обрисами і найрізноманітнішими формами вивітрювання.

Український степовий природний заповідник «Кам’яні Могили», заснований 5 квітня 1927 р., безперечно, є перлиною Приазов’я.

Обласна фотовиставка «Краса Приазов’я» запрошує глядачів зануритись у благословенне та осмислити необхідність збереження цієї краси для нащадків як неодмінної умови існування людини.

Дивує і захоплює чарівна краса природи Донецького краю. Безмежні мальовничі степи, ласкаве синє море, дивовижні зелені діброви. Понад сто п’ятдесят заповідних куточків зберігають первозданне єство унікальних світів — рослинного та тваринного. Вони дають можливість мешканцям краю не тільки зустрітись з прекрасним, а й відчути себе частиною цієї краси, заохочують дбайливо ставитися до довкілля.


Людмила КОБЕЦЬ.

Світлини Артема ГОНЧАРОВА «Панорама кам’яної гори», Івана РАЗУМНОГО «Скажи-ка, дядя», Василя ЛОЗИНСЬКОГО «Донецький кряж».


 

Ще схожі публікації:

До 150-річчя М. О. Скрипника
І став вірний ленінець українським патріотом У 60-ті, після служби в армії, працював термістом на АІЗі. Робота була дуже гаряча - навколо газові камерні та очкові печі, а по центру на півцеху наші, ...
Від пенсії не втечеш
Давно збиралася поділитися з вами, дорогі читачі, своїми думками щодо наболілого, яке не дає серцю спокою. Помітила, що останнім часом (та, мабуть, роками) уважно спостерігаю за людьми: які вони, щ...
Слов’янці вшанували захисників рідної землі
Слов’янці не з чужих слів знають, що таке війна. Тому тут особливе ставлення до військових, які стоять на сторожі українських кордонів. Тісно співпрацюють громадські організації Слов’янська із військо...
Олександр Клімов -- справжній актор донецького театру
Справжній актор - це, поза сумнівом, особа, визначена Богом. Олександр Клімов - соліст Донецького національного академічного театру опери та балету - відпрацював тут вже 20 театральних сезонів. Красою...
України єдина – 25 років в дорозі
У січні 1992 року, не перше незалежне українське Різдво, ми, група студентів зі Слов’янського державного педагогічного інститути (нині Донбаський державний педагогічний університет) рушили на Захід – ...
Мед, та ще й ...ополоником у селищі Дробишеве, що на Лиманщині,
Напередодні Медового Спасу у селищі Дробишеве, що на Лиманщині, за доброю традицією 13 серпня організували свято меду. Сюди привезли свою сонячну продукцію пасічники не тільки Лиманського району, але ...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme