Край готується до подвійного ювілею

Цього року Донбас відзначає подвійний ювілей — 80 років утворення Донецької області й 75 років утворення Заслуженого академічного ансамблю пісні й танцю «Донбас». І хоча до першої з ювілейних дат — 80-річчя області — ще кілька місяців, на культурному «фронті» свято вже почалося.

29 грудня в Донецьку презентована культурно-мистецька акція «Майстри культури Донеччини — ювілею області», підготовлена управлінням культури і туризму ОДА. А 3 березня акція почала втілюватися в життя — ансамбль «Донбас» у Макіївському театрі юного глядача виступив з програмою «І немає землі прекраснішої, натхненнішої».

 

В цілому, як підкреслив начальник управління культури і туризму Донецької ОДА, заслужений працівник культури України Микола Пташка, у рамках святкування 80-річчя області культурні заходи відбудуться не лише в Донецьку, але й у містах і районах області. Так, ансамбль «Донбас» зі своєю новою програмою «І немає землі прекраснішої, натхненнішої» відвідає міста і райони Донецької області з березня по листопад. За словами заступника директора ансамблю «Донбас» з концертної роботи Сергія Щепкіна, в акції буде задіяно 24 міста і районних центри.

— Наш колектив вже має досвід роботи в таких акціях. У 2009 році у нас була акція для жителів малих міст і сільської місцевості, ми дали концерти у дев’яти районах нашої області, — пояснив С.Щепкін.

Причому виступи найвідомішого на Донбасі ансамблю пісні й танцю зможуть відвідати всі бажаючі. За словами М.Пташки, це — соціальне замовлення Донецької облдержадміністрації. Фінансуватиметься акція з обласного бюджету, а глядачам для долучення до справжнього народного мистецтва, яке сьогодні, на жаль, на концертних майданчиках і телеекранах — рідкісний гість, не треба буде купувати квитки: виступи ансамблю «Донбас» будуть благочинними.

— На цю акцію виділено майже 100 тисяч гривень з обласного бюджету, — пояснив М.Пташка. — Такі соціальні замовлення, думаю, дозволятимуть нам знайомити людей із цими видами мистецтва. Тому ми від міст не просимо грошей, ми просимо лише надати зал і запросити глядачів.

За словами М.Пташки, ансамбль «Донбас» — один із найзатребуваніших колективів області, однак проблема в тому, що він не може часто виїжджати в міста і райони регіону, оскільки «не так просто вивезти таку кількість людей, та ще й з оркестром, не скрізь є відповідні сцени, на яких би колектив міг виступити у повному складі, щоб показати весь свій репертуар».

При цьому, як підкреслює головний балетмейстер, художній керівник ансамблю «Донбас», заслужений артист України Олександр Прокопенко, акція «Майстри культури Донеччини — ювілею області» дозволить ансамблю нагадати про себе землякам, а людям — познайомитися з творчістю колективу.

— Зараз нас більше знають за кордоном, ми затребувані, але, на жаль, мало працюємо для України, — сказав О.Прокопенко.

Основний репертуар виступів «Донбасу» — український. Але, враховуючи, що Донбас — край багатонаціональний, до ювілейної програми «І немає землі прекраснішої, натхненнішої» включені російські, єврейські, козацькі, грецькі танці.

— У нас велика російська діаспора, у нас є своє море, тому ми маємо право на номер «Моряки Азовської флотилії». Велика у нас і єврейська діаспора, тому буде «Єврейське весілля». Є грецькі пісні, музика. Наш оркестр має свою програму, він може давати (і дає) окремі концерти, є солісти, вокалісти, — пояснив О.Прокопенко.

Разом з ансамблем «Донбас» у містах і районах області виступить і симфонічний оркестр Донецької філармонії.

— Вперше за останні роки симфонічний оркестр гастролюватиме у повному складі по малих містах… Останнім часом не було такого прецеденту, щоб ми жителів нашої області знайомили з класичною музикою, — констатує М.Пташка.

Завершиться ж акція в листопаді великим концертом ансамблю «Донбас» у Донецькому театрі опери і балету.

Втім, як пояснив М.Пташка, завдяки тому, що останніми роками в області відзначається стійка тенденція до зростання бюджету розвитку, грошей на утримання закладів культури і мистецтва в регіоні стало виділятися більше. Тим більше, що Донецька область активно готується до проведення Євро-2012. Так, за останні два роки в рамках підготовки до футбольного чемпіонату на поточні й капітальні ремонти обласних закладів культури і мистецтва виділено понад 35 мільйонів гривень.

— Є конкретна програма облдержадміністрації й облради про упорядковування, зміцнення матеріально-технічної бази і стану закладів культури обласної комунальної власності. Передусім взято курс, пов’язаний з нашими театрами, — пояснив М.Пташка. — Цього року на ремонт Донецького оперного театру виділено 3 мільйони гривень і стільки ж — на розробку проектно-кошторисної документації. Один мільйон виділений на Академічний театр ляльок, цього року буде завершено ремонт його фасаду і навколишньої території. Ми займаємося Макіївським театром юного глядача. Окрім цього, до Євро-2012 буде завершено ремонт фасаду, зміцнено матеріально-технічну базу обласної філармонії. Тобто, йде те, що не спостерігалося останніми роками, — приділяється конкретна увага до культурної сфери. Мільйон гривень виділено для обласного краєзнавчого музею, з подальшим виділенням ще п’ятьох мільйонів гривень для благоустрою фасаду і прилеглої території. Також виділено один мільйон на бібліотеку ім. Крупської.

 

Ще схожі публікації:

УВАГА, КОНКУРС СУБПРОЕКТІВ ПО СТВОРЕННЮ ЖИТЛА ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Український фонд соціальних інвестицій, що діє на підставі постанови Кабінету Міністрів України №740 від 28.04.2000 оголошує конкурс субпроектів зі створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО...
«Срібні дзвони» у Дебальцевому
Традиційно щороку у травні вшановують пам’ять відомого земляка Володимира Сосюри. Цьогоріч на батьківщину талановитого українського поета з’їхалися письменники, журналісти, краєзнавці, учні та вчителі...
Газета “Донеччина” від 16 жовтня 2015 р. № 13 (15882)
Нещодавно президент України, виступаючи в ООН, заявив, що в нас утричі зменшилася бідність. Жорстко, але справедливо на це відповів лідер «Українського об’єднання патріотів - УКРОП» Геннадій Корбан: «...
До історії соляної промисловості України крізь призму документів ЦДНТА України
    Протягом усієї історії людства сіль була і залишається невіднятною її частиною. У сучасному світі люди звикли до того, що сіль завжди є в них вдома, її легко можна купити в магазині, проте вони н...
Сонячні кола Анатолія Гливи
Своє перше десятиліття Анатолій Глива мав відзначити 23 червня 1941 р. Не вдалося. І свято, і мрії зруйнували фашисти. Вранці 22 червня вони бомбили не лише Київ, а й Васильків, де жила сім'я Гливи. О...
Як нам вдосконалити державну інформаційну політику щодо Донбасу?
П’ять років тому майже весть Донбас на кілька місяців опинився під впливом сепаратистів, а вся територія Донецької і Луганської областей – в інформаційній окупації. Багато українських міст і районі...

The Author

Степовий Остап

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme