Межовій — 128!

Шановна редакція газети “Донеччина”! Пише до Вас студентка 2-го курсу спец.”Журналістика” ДонНУ Олена Зашко. Ваша газета добре мені знайома, оскільки саме вона стала предметом моєї курсової роботи минулого року. “Донеччина” мені близька духом, адже вона україномовна, що є майже фантастичним на Донбасі. Незважаючи на те, маю донецьку прописку, та живу я в Дніпропетровській області, в селищі Межова. Я знаю, що Ваша газета не раз друкувала на своїх сторінках публікації про цей край. Я також хочу поділитися своїм матеріалом про Межову. Сподіваюся, що він буде опублікований на сторінках “Донеччини”, адже Дніпропетровська та Донецька області  — це два братніх краї.

Ще в серпні Донецьк відсвяткував свій 142-й День народження. А вже 14 вересня найближчий його дніпропетровський сусід відзначив 128-у  річницю свого заснування. А ім’я його — Межова. Ця дата співпала з 69-ю річницею її визволення від фашистських загарбників. На жителів селища чекали традиційні виставки народно-прикладного мистецтва, покладання квітів до Меморіалу Слави, святковий концерт та фейєрверк.

 

Межова вже давно не бачила такого масового заходу. Цього дня у центральному парку ім. Ватутіна зібралося чи не все селище. Уже за традицією межівчанам були представлені виставки робіт навчальних закладів, майстрів народної творчості та декоративно-прикладного мистецтва. Похвалитися, хто чим багатий могли і різні організації: ТОВ “Фрунзе”, ТОВ “Богданівське-М”, Будинок творчості школярів. З кожною новою виставкою ідей стає все більше і більше. Наприклад, цього року куточок дитсадка “Барвінок” прикрашали картини із тіста. Всі вони втілювали кольоровий настрій, енергію та демонстрували український колорит. Столи ТОВ “Фрунзе” були заставлені справжніми шедеврами кулінарного мистецтва. Були тут і смажені поросята, і риба, овочі та фрукти, вирощені на грядках організації. Очі просто розбігалися від кількості вишивок, картин, страв, представлених на виставці.

Урочистість розпочалася із привітань ведучих заходу та гімну України. Першим виступив селищний голова В.М. Василенко. Він наголосив на тому, що мета місцевої влади — перетворити життя Межівщини на маленьке свято. На знак цього і пролунало його побажання: “Нехай Межова буде квітучою!”.

Також всіх присутніх поздоровив народний депутат України Ю.П. Самойленко, який відвідав селище в рамках проекту “Промо-тур”. Саме він наголосив на тому, щоб молодь краю брала приклад зі старшого покоління. Подяки від Юрія Павловича отримали настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Віталій, директорка Української СЗШ І-ІІІ ступенів № 1 Ірина Миколаївна Сергієнко та інші жителі, які зробили вагомий внесок у розквіт нашого селища.

Слова привітання звучали і від голови райдержадміністрації С.Г. Юрченка. Він подякував кожному, хто брав участь у підготовці виставки та самого свята.

Голова райради П.О. Халимендик підкреслив, що жителі нашого краю вміють не тільки гарно працювати, а й весело відпочивати.

Після музичного привітання від молодшого покоління селища, президія була запрошена оглянути виставки. З’ясовувалися найбільш насущні проблеми організацій, їх побажання. Особливо цікавим було представлення куточка Центральної бібліотеки, де розгорнулося справжнє дійство. А тим часом зі сцени лунали пісенні привітання від Ольги Лутченко, Сергія Пилипенка та інших.

Цього дня вітали не лише Межову. Подарунки чекали і на сім’ю Мисик, яка відзначила “золоту” річницю весілля. Та були і “срібні” рекордсмени: сім’я Зрожевських та сім’я Ступи, які також залишися з яскравим пакунком у руках.


Олена ЗАШКО.

смт. Межова.

На знімках: місцева майстриня Людмила Миколаївна Боярчук.


 

Ще схожі публікації:

Хто присвоїв їх землю?
У Донецьку до мітингів на площі біля будинку обласної влади останніми роками вже звикли, адже для більшості жителів шахтарського краю життя, м'яко кажучи, не покращилося. Але ще жодного разу не вислов...
Душа болить за українську мову
У "Донеччині" за 20 листопада ц.р. вміщені дві великі статті про українську мову. На першій сторінці ми бачимо звіт про обласну науково-практичну конференцію на тему "Мова — глибина тисячоліть" (автор...
Карикатури – на землі Великоновосілківщини
Крім своєї основної просвітницької діяльності, Меморіальний музей В.І. Немировича-Данченка в селі Нескучному Великоновосілківського району проводить й інші культурно-масові заходи для відвідувачів. Зо...
Словесність і культура
У Міжнародний день рідної мови в Палаці культури ім. Горького відбувся Фестиваль словесності й культури народів Донбасу. Це вже п’ятий за ліком фестиваль і влаштовується він п’ятий рік поспіль. Впродо...
Вісті зі Слов'янська
Ще одна "Паляниця" Мережа магазинів ПАТ "Хліб" поповнилася ще одним фірмовим магазином "Паляниця". Його відкрито на вулиці Луначарського, поруч з автовокзалом. Тепер слов'янський хліб, який славить...
Багата душею і відкрита серцем
Говорити, писати про тих, кого немає з нами, важко, бо щемить серце і болить душа від недомовленого з ними. Ось і зараз намагаюсь “перепрочитати” усе, що було пов’язане з Тетяною Миколаївною Ягодкіною...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme