This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Вартові лісу

У будь-яку пору року ліси Краснолиманщини притягують, наче магнітом, сотні, а то й навіть тисячі відвідувачів щодня. Сюди йдуть не тільки місцеві, багато хто приїздить здалеку. Однак, милуючись краєвидами лісових галявин, ховаючись від спеки у затінку діброви чи відправляючись на тихе полювання за грибами, рідко хто згадує добрим словом людей, які це диво природи оберігають, доглядають і дбають про його майбутнє. А принаймні на добре слово вони заслуговують.

 

Один із таких гідних поваги людей – Сергій Іванович Скляров, лісничий Краснолиманського лісництва. За цим міцним чоловіком – трудовий колектив із кількох десятків співробітників і відповідальність за майже десять тисяч гектарів лісу (9,5 – якщо точніше).

Керівником Скляров порівняно недавно – два роки, але досвід має: починав тут вісім років тому лісорубом. І, до того ж, тутешній, з Ямполя, місцевість добре знає. Та і його тут знають і поважають. Бо за нового лісничого колектив піднявся на вищий рівень: поліпшилися умови праці трудівників, а для охорони почали застосовувати більше сучасних технічних засобів. Зокрема, встановили систему відеоспостереження, що дозволяє тримати під контролем територію в радіусі до 30 кілометрів і вчасно реагувати на пожежонебезпечні ситуації. Адже вогонь і досі залишається головним ворогом лісу. Тут і досі пам’ятають, як у 1994 році вогонь знищив майже тисячу гектарів. На щастя, від такої біди нині й Бог милує, і лісниці більш технічно підготовлені, ніж раніше. Не викликає сумнівів і професіоналізм співробітників Наталії Шестопалової, Ольги Куніч, Валерія Кудряшова, Анатолія Стороженка, Михайла Березовського та інших.

За словами Сергія Івановича, в цьому році зафіксовано 69 випадків загорянь: пожежі оперативно ліквідували, а загальні втрати лісу не перевищили кількох гектарів.

Контроль за ситуацією полегшується за допомогою лісопожежного модуля, створеного на базі “уазика”, який теж нещодавно з’явився завдяки піклуванню обласної влади, начальника Донецького управління лісового і мисливського господарства Віктора Івановича Стороженка.

Реальну підтримку надає лісництву Краснолиманський міський голова Леонід Григорович Перебийніс.

Спільними зусиллями колектив лісництва виконує намічене: щороку тут вирубують до 15 тисяч кубометрів деревини, але і насаджують понад 150 гектарів із власного питомника. І ця робота триватиме, адже, за словами Сергія Склярова, потребують заліснення угіддя, колись покинуті колишніми колгоспами напризволяще як непридатні для використання.

Ще одна ідея Склярова реалізується прямо біля дбайливо доглянутого офісу лісництва – дендропарк. За два роки на колишньому пустирі, як за помахом чарівника, з’явилася рослинність аж 96 видів. Майстер Наталія Шестопалова, яка безпосередньо опікується дендропарком, розповіла, що тут зібрано на сорока сотках саме ті дерева, квіти і т.д., які характерні для угідь Краснолиманського лісництва. Таке собі лісництво в мініатюрі вже зараз милує око, а за кілька років дендропарк постане у всій своїй красі.

Тут ще треба додати, що на території лісництва руками Склярова і його колег з ініціативи фахівців обласного управління лісового і мисливського господарства створені дві еколого-просвітницькі стежки протяжністю близько п’яти кілометрів. А до бесідок та інших обладнаних місць для відпочинку відвідувачі звикли й охоче користуються. Єдине, що бентежить вартових лісу, – безкультур’я багатьох гостей, які й засмічують угіддя, і створюють пожежонебезпечні ситуації. Тому не зайвим буде нагадати про це.


Ігор ЗОЦ.

Фото автора.


 

Ще схожі публікації:

Яйця несуть ... хохлушки !?
Всім відомо, що яйця несуть птахи. А в Слов’янську в 1970-х сталася новина, яка сколихнула весь Радянський Союз. Уявляєте, в офіційній партійній міськрайонній газеті «Комуніст», на першій сторінці йшл...
Надихає пісня Слов’янського сокола
Все більше переконуюся, що все у нас починається з пісні. З ранкових пісень птахів... з матусиної колискової... І таланти народжуються з тих пісень, що на протязі дитинства чи юності звучали довкола. ...
Вісті зі Слов'янська
Ще одна "Паляниця"Мережа магазинів ПАТ "Хліб" поповнилася ще одним фірмовим магазином "Паляниця". Його відкрито на вулиці Луначарського, поруч з автовокзалом. Тепер с...
До 290-річчя з дня народження Г.Сковороди
Життя і творчість видатного мислителя, оригінального письменника і талановитого педагога-просвітителя Григорія Сковороди ввійшли безсмертною сторінкою в історію вітчизняної культури. Високо оцінюючи й...
Свято Книги
Стало традиційним наприкінці року визначати ім’я найкращого читача Красноармійська серед учнів 6-7 класів. 20 грудня в ЗОШ № 9 пройшов міський етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач – 2012», я...
Перший храм у Волновасі. Греко-католицький
У статті 35 Конституції України закріплено право  громадян нашої держави на свободу віросповідання: “Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-я...

The Author

Ігор ЗОЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Донеччина © 2016 Frontier Theme