“Золотий фенікс” Харкова у дончан

 

“Донецьксталь” не лише видобуває найкраще вугілля в країні, випікає кокс класу “преміум”… але й видає найкращі книги

Без підміни цінностей, без загравання з публікою, на гідному рівні пройшов 14-й  Харківський фестиваль книговидавців і книгорозповсюджувачів “Світ книги 2012”. Головною, звичайно ж, на цьому святі життя була Книга. З великої літери, бо вона сама по собі своїм значенням у суспільстві, у формуванні особистості того заслуговує. А ще й тому, що на фестивалі були представлені книги, які вийшли протягом року і не залишилися непоміченими.

Цього року фестиваль, який давно є авторитетним форумом у книжковому світі Східної України, вийшов на міжнародний рівень. Участь у ньому взяли не лише письменники та книговидавці України, але й Росії, Польщі, Туреччини.

Організатори фестивалю, вони ж ініціатори й родоначальники, — Харківська міська рада і концерн “Райський куточок”. Голова організаційного комітету — Харківський міський голова Геннадій Кернес, президент фестивалю — Володимир Полозков.

За даними оргкомітету, бажання взяти участь у фестивалі висловили 270 видавництв, організацій, фірм.

У Харківському національному академічному театрі опери і балету ім. М.Лисенка, де й проходив фестиваль 26-27 квітня, працювала виставка, в рамках якої учасники і гості фестивалю могли поспілкуватися з однодумцями, поставити запитання авторам, одержати автографи і купити книги, що сподобалися, причому дешевше, ніж у торговельній мережі. Дрібниця, але приємно.

Серед гостей і учасників фестивалю були знамениті гості: російський письменник-сатирик Аркадій Інін, автор популярних польських романів про міжособистісні відносини Януш Вишневський, прозаїк-дебютант — талановита акторка і чарівна жінка Аліка Смєхова, поет, артист і, за сумісництвом, батько Аліки Веніамін Смєхов, модні нині поети — російський Ілля Риссенберг і українська поетеса Марина Верета. У роботі фестивалю активну участь взяли також Генеральний консул Російської Федерації в Харкові Сергій Семенов і Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат.

Спектр представлених книг був настільки широкий, що визначити його якимись рамками було неможливе. Втім, ніхто й не намагався це зробити. Кожен знаходив щось до душі — будь-то дорослий читач чи дитина. Нарівні з художньою літературою була представлена й науково-популярна.

Конкурсна комісія навіть заснувала кілька спеціальних номінацій.

А головний приз у номінації “Краща книга року” дістався саме науково-популярному виданню “Нариси про метановугільну галузь”, автори якої — керівники групи підприємств “Донецьксталь” Юрій Філатов, Михайло Ілляшов та Віктор Левіт (Донецьк). Видання містить інноваційні розробки із власного й передового досвіду закордонних компаній у сфері видобутку газу метану з вугільних пластів, що сьогодні є найбільш ефективним, надійним і стабільним напрямком у становленні гарантованого забезпечення українських споживачів енергією. Книга написана простою, доступною мовою й буде корисна всім, хто цікавиться цією темою. Те, що для багатьох зацікавлених і обізнаних читачів у цій книзі здасться новим у зазначеній сфері, для компанії “Донецьксталь” — уже практика.

Одержуючи головну нагороду фестивалю, автор книги — генеральний директор “Шахтобудівної компанії “Донецькшахтопроходка”, доктор технічних наук, лауреат Державної премії України, заслужений шахтар України Віктор Левіт подякував організаторам за те, що з усіх мистецтв найголовнішим вони вибрали Книгу.

— Вона сьогодні, як ніколи, потребує нашої підтримки, залишаючись школою життя, джерелом емоцій і пізнань для кожного з нас, — сказав Віктор Володимирович.

На завершення урочистої церемонії вручення нагород переможцям на всіх учасників і гостей чекав театральний подарунок — прем’єрний показ вистави Веніаміна Смєхова “Дванадцять місяців танго”, який глядачі зустріли абсолютним аншлагом. 12 місяців постали перед присутніми у віршах поетів Срібного століття, які читав режисер, і піснях на його вірші у стилі танго, які виконувала його дочка Аліка. Так тонко, так добірно і так тихо, що відкликалося відлунням у душі.

Спасибі, Харків, за свято!


 

Наталія ХРУСТАЛЬОВА.

Фото: На сцені харківського театру головну нагороду отримує Віктор Левіт.

 

Р.S. Редактор книги “Нариси про метановугільну галузь”, головний редактор газети “Макеевский рабочий” Наталія Хрустальова нагороджена Дипломом у номінації “Відкриття долі” — “Фаворити медіа-простору”.


 

Ще схожі публікації:

ДУМКИ НАПЕРЕДОДНІ ВИБОРІВ
“Така влада нині В рідній Україні: Собі бубочки, а людям — макуха. Собі — ікра чорна, а нам — локшина на вуха. А ми тую владу поміняємо. Кращих поміж гідних нині обираємо!” З сучасного українськ...
Журналістика зі Сходу: спроба осмислення
Несподівано приємний подарунок отримав днями від поета і краєзнавця Олега Максименка в Краматорську – видану тиражем 18(!) примірників книгу «Регіональна журналістика: історичні уроки» (Черкаси.2016,)...
Олена Теліга: з Україною в серці
21 липня виповнилося 105 років від дня народження великої патріотки України, талановитої поетеси Олени Теліги. Довгий час ім'я Олени Теліги замовчувалося, бо для більшовицької влади вона була ворог...
Натхненні земляки
Зустріч прозаїків і поетів, доля яких пов’язана з Донеччиною, відбулася в столичному Музеї книги і друкарства. Зібрання присвятили 85-річчю створення Донецької області, а ініціювала зустріч екс-директ...
Мед, та ще й ...ополоником у селищі Дробишеве, що на Лиманщині,
Напередодні Медового Спасу у селищі Дробишеве, що на Лиманщині, за доброю традицією 13 серпня організували свято меду. Сюди привезли свою сонячну продукцію пасічники не тільки Лиманського району, але ...
“Донеччина” від 2 листопада 2016 року № 39 (15930)
Багато хлопців 95-ї аеромобільної бригади загинуло за період війни на сході. Тільки при звільненні Слов’янська полягло 18 військових. А під час зйомок відеоролик помер заступник командира бригади Серг...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme