Перший і єдиний – у Горлівці

Ідея створення музею освіти міста Горлівка виникла багато років тому, неодноразові спроби зібрати матеріал для нього, на жаль, довгий час не були втілені в життя. Нарешті, зібравши ідеї ініціаторів, небайдужих, творчих людей та ветеранів педагогічної праці Горлівки, залучившись підтримкою Горлівського міського голови Євгена Клепа та департаменту освіти, молоді та спорту, вдалось відкрити музей освіти. Серед багатьох музеїв міста музей освіти стане справжньою «родзинкою», бо це перший та єдиний музей освіти в Донецькій області.

 

Серед почесних гостей на відкритті були присутні: Олексій Чернишов, кандидат педагогічних наук, доцент, член НСЖУ, ректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Едуард Соф’янц, кандидат педагогічних наук, доцент, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, заслужений працівник освіти України; Віталій Трещов, заслужений працівник освіти України, багато років очолював управління освіти Горлівки; Леонід Толстов, заслужений художник України, автор герба Горлівки, а також керівники закладів освіти міста та ветерани педагогічної праці.

Символічна червона стрічка була перерізана заступником міського голови Сергієм Шкребцем, який передав подяки від імені горлівського міського голови усім причетним до відкриття музею та висловив сподівання на подальший розвиток духовного та творчого потенціалу горлівської освіти.

Олексій Чернишов, який почав свій науковий шлях у Горлівському інституті іноземних мов, передав вітання від начальника управління науки і освіти Донецької ОДА Юрія Соловйова:

– Те, що в Горлівці відкривається перший музей освіти на Донеччині, не випадково, а символічно та заслужено. У Горлівці багаті традиції й високі досягнення, місто гідно представлене на обласному рівні. Саме в Горлівці працював директор ЗОШ №55, а потім заступник завідувача Донецького обласного відділу народної освіти, колишній міністр освіти України Михайло Фоменко. І ми щиро радіємо, що добрі традиції продовжуються, – підкреслив Олексій Чернишов.

Історія освіти Горлівки почалася ще з XVIII століття, з початку заснування самого міста, коли в найбільш населених селищах Зайцеве та Байрак з’явилися перші школи. Освіта Горлівки завжди була на високому рівні та стрімко розвивалась, серед молодого покоління було багато відомих на весь світ людей.

Музейний фонд нараховує багато унікальних експонатів, які відображають історію розвитку освіти, починаючи з  зародження писемності до сьогодення. Колекція музею формувалася гуртом, до неї увійшли як особисті матеріали директора музею Петра Яковенка, так і шкільні архіви.

Музей історії освіти міста стане своєрідною методичною лабораторією, фонди якої будуть постійно поповнюватись. Директор департаменту освіти, молоді та спорту, заслужений працівник освіти України Микола Кружилін підкреслив, що попереду в освітян міста титанічна дослідницька праця, в найближчий час планується відкрити ще дві кімнати музею, які доповнять та прикрасять музейні колекції.

Першу екскурсію для гостей музею провів Петро Яковенко – історик, краєзнавець, козацький генерал, щирий українець, патріот міста та країни, який очолив омріяний музей. Відвідувачі здійснили чарівну подорож по найважливіших віхах розвитку освіту, занурились у свої власні спогади про школярство, усі охочі мали змогу посидіти за партами середини XX століття та записати перші відгуки у книгу візитів музею.


Петро ЩИРИЙ.


 

Ще схожі публікації:

Вартові лісу
У будь-яку пору року ліси Краснолиманщини притягують, наче магнітом, сотні, а то й навіть тисячі відвідувачів щодня. Сюди йдуть не тільки місцеві, багато хто приїздить здалеку. Однак, милуючись краєви...
90 років, 90 картин
Вражаюча цифра і не менш захоплююча художня виставка під такою назвою відкрилася у грудні. Її автор – 90-річний ювіляр Андрій Василенко – єдиний художник-фронтовик Донецька, член Національної спілки х...
Непомічене свято
  Кожному відомо із фізики, що різнойменні полюси притягуються. Так само люди різної вдачі, культури, побуту підсвідомо тягнуться один до одного, щоби впізнати щось нове, цікаве і таким чином ...
Футбол без цього — не футбол
… Пити, випивати, кружляти, хилити, вихиляти, смоктати, черкати, чаркувати, клюкати, смикати, лигати, кубрячити, глушити, тягти, дути, хлистати, розпивати, пиячити, дудлити, хлебтати. А тепер, шановні...
Часопис “Донеччина” від 17 лютого 2017 року № 7 (15945)
Незважаючи на утиски, переслідування царів, королів та їх сатрапів і поплічників, українська мова жила в душі народу. Люди говорили нею, складали вірші, співали пісні, видавали книжки, журнали. Згадай...
Яйця несуть ... хохлушки !?
Всім відомо, що яйця несуть птахи. А в Слов’янську в 1970-х сталася новина, яка сколихнула весь Радянський Союз. Уявляєте, в офіційній партійній міськрайонній газеті «Комуніст», на першій сторінці йшл...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme