Собори душ своїх бережіть

22 січня у Костянтинівському ліцеї відбулося кілька виховних тематичних заходів, присвячених Дню Соборності та Свободи України

Ліцеїсти ще раз доторкнулися до сторінок історії нашої країни на годинах спілкування «Історичний календар: стежкою минулого», під час усного журналу «День Соборності – свято миру та злагоди», у ході інформаційної години «День злуки українських земель»; позмагалися у знаннях з історії України в брейн-ринзі, вікторині.

Завідувачка бібліотекою Т.Посохова підготувала цікаву пізнавальну книжкову виставку «Тобі, єдина Україно!». Пензлем та фарбами висловили учні свою любов та повагу до рідної Батьківщини, оформивши разом із учителем музики та образотворчого мистецтва Л.Міцель виставку малюнків «Барвінкова моя Україно».

Завершальним акордом Дня Соборності та Свободи України стала історико-літературна композиція «Ідея Соборності пройшла крізь наші душі», що підготували разом з учнями вчитель історії Г.Хода, учитель української мови та літератури І.Аксьонова, педагог-організатор І.Сніда, заступник директора з позакласної роботи Н.Кольцова. Учні піснями, поетичними рядками, історичними розвідками уславили велике свято українського народу – возз’єднання Західної та Наддніпрянської України.

Вихованці зразкового ансамблю народного танцю «Юність» (керівники З.Кошелєва, Л.Сопего та педагог Я.Кошелєв) подарували ліцеїстам хореографічну композицію «Україна». Зміст соборності, духовної єдності українців розкрив школярам настоятель Свято-Успенського храму протоієрей отець Василій. Депутат міської ради, заслужений діяч культури, директор БК «Октябрь» Л.Дубініна наголосила на актуальності свята Соборності та Свободи України, а представник громадської організації, голова ради спілки друзів КІТУ, викладач історії України вищої категорії В.Завозіна зробила екскурс в історію, нагадала про події 22 січня 1919 року на Софійській площі Києва.

Свято Соборності та Свободи України в Костянтинівському ліцеї сприяло формуванню в учнів почуття гордості за Батьківщину, бажанню навчатися відчувати себе українцями, щоб реалізуватися в рідній країні, від чого держава буде мати високого рівня розвитку суспільство, духовно багатий народ та свідомих громадян, які щемно бережуть «собори душ своїх».


Н.ПАЩЕНКО.

Директор ліцею.


В єдності – наша сила

У нашій школі проводиться багато різних заходів. Ми живемо насиченим і цікавим життям, а особливий акцент спрямовується на виховання у нас любові до своєї держави, народу.

З метою патріотичного виховання учнів 22 січня в День соборності України за ініціативою громадської дитячої організації АСУМ був проведений захід, який нікого не залишив байдужим. Ось як учні згадують святкування Дня соборності України у школі:

«Із самого ранку ми були налаштовані на патріотичний лад. Перед уроками із радіоефіру ми почули цікаве повідомлення про історичні корені цього свята, що воно символізує.  На перервах із радіодинаміків линули зворушливі патріотичні вірші, пісні. Такі свята у нас, школярів, формують національну свідомість, бажання стати єдиним могутнім українським народом», – Маргарита Макаренко, учениця 10 класу.

«Щойно пролунав дзвоник з першого уроку, ми по радіо почули голос керівника військово-патріотичного виховання в школі А.Єжилової, яка запропонувала всім учням і вчителям вийти з класів, взятися за руки і вишукатись в ланцюжок по школі. Так по всій школі ми зробили живий ланцюжок – символ єдності всієї України – від Сходу до Заходу. Це було дуже хвилююче. Особливо, коли ми, тримаючись за руки, всі разом проголошували: «Слава Україні!». Дух свята був зі мною цілий день», – Олександра Іванова, учениця 10 класу.

«Коли всі, взявшись за руки,  вишикувались у довжелезний ланцюжок в сімсот метрів, я бігала по школі з фотоапаратом. Видовище було дивовижне! Якщо самі учні з вчителями бачили навкруги лише декілька класів, то я  побачила всю школу. Усі, від випускників до малечі, стояли, взявшись за руки. Такі свята дійсно єднають. У ці хвилини ми  були дружні і щасливі  і відчули себе однією сім’єю», – Тетяна Лакіза, фотокореспондент газети «В десятку!».

Тож наша школа продемонструвала прагнення до єдності. Хай наш перший крок не стане останнім, і в наступному році наш живий ланцюжок матиме своє продовження – від школи до школи, від міста до міста.


Дарія БЄЛОЗУБ

Президент учнівської організації АСУМ Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10.


Закликали діяти разом

День Соборності біля пам’ятника Тарасу Шевченку відзначали прихильники різних партій та організацій. Ініціатором, як завжди, була міська “Просвіта”. Голова “Просвіти” Анатолій Мороз звернув увагу мітингувальників, що за статистикою з кінця ХІХ століття до наших днів чисельність українців практично не зросла, як була, так і є 36 мільйонів. Це вплив загарбників, найперше Російської імперії. Тільки об’єднані зусилля усіх областей України можуть змінити нинішнє животіння на процвітання. Отець Володимир (УЦКП) провів молебень за всіх загиблих, що поклали свої життя за українську незалежність, й закликав до єдності в любові.

Голова Маріупольського осередку „Батьківщина” Олександр Романюк подякував зібранню за одностайність на минулих виборах та закликав і надали діяти разом. Голова міського КУНу Григорій Шмат читав патріотичні вірші. Ірина Молчанова наголосила, що український народ, особливо молодь, щиро підтримують об’єднану опозицію. Після виборів були проведені гучні заходи з нагоди дня народження Степана Бандери, молодь єдиним фронтом виступає на захист невинно засуджених Павличенків. Влада налякана наступом юнаків – ровесників незалежності України. Сподіваємось, що і в Маріуполі студентство виступить на підтримку патріотичних сил. Міський поет Федір Шишман прочитав вірш „Вставай, Україно!”, після якого мітингувальники, взявшись за руки, кілька разів обійшли пам’ятник Тарасу Шевченку, співаючи Гімн України.


Ірина МОЛЧАНОВА.


Треба стати нацією

У робочий день близько сотні жителів Донецька зібралися для участі в мітингу на честь Дня Соборності. Святкування розпочалося з молебню біля пам’ятника Тарасу Шевченку, після чого отець Сергій з УПЦ КП заявив, що Україною править Сатана і закликав до об’єднання всіх, “хто хоче жити за Божими законами”.

– Більше 90 років тому були об’єднані українські землі в єдину державу. Сьогодні так само необхідно об’єднати опозиційні сили в один єдиний фронт для боротьби з антиукраїнською владою, – сказав на мітингу представник ВО “Батьківщина” Сергій Кайдаш.

– Зараз при владі не українці, адже вони тільки й думають про те, як вкрасти побільше й утекти на Кіпр. Якщо ми погодимося з тоталітарним управлінням країною, завтра ці управлінці зроблять так, що ми не зможемо збиратися, як зараз. Ми зможемо тільки перестукуватися, сидячи кожен у своїй камері. Або ми об’єднаємося, або нас розділять за етнічними, мовними та іншими ознаками. Щоб захистити країну, треба стати нацією, – виступив “бютівець” з Горлівки Денис Токар.

Хоча відсвяткувати Соборність прийшли десятки безпартійних громадян і лідери всіх опозиційних партій, помітно переважала символіка ВО “Свобода”. Молоді представники цієї політичної сили були найактивнішими. Після мітингу “свободівці” організували ходу, під час якої скандували: “Слава нації, смерть ворогам!”, “Захід і Схід, разом навік!”, “Одна держава! Один народ!”, “Кому належить Україна? Українцям! Кому належить Донбас? Україні!”.

Завершилося неофіційне святкування Дня Соборності символічним єднанням берегів донецької річки Кальміус – донеччани взялися за руки, утворюючи живий ланцюг.


 

Ще схожі публікації:

Зустріч із друзями з 95 – ї аеромобільної бригади.
 У цей складний для нашої держави час у кожному серці – невимовна тривога та біль за майбутнє України. Свідома особистість, яка не хоче відчувати себе перекотиполем чи людиною нізвідки, повинна шукати...
Підвищення пенсій: кому й на скільки  
  Серед найбільш обговорюваних тем сьогодення в Україні є пенсійне забезпечення, нововведення в пенсійне законодавство та все, що з цим пов’язане. Відповіді на актуальні питання в студії Медіа...
Життя як воно є: розпутнє і грішне в не нашому Донецьку
Про любов з першого погляду в Донецьку розповіла Машуня, давня приятелька - стоматологиня, яка поривалася була виїхати з рідного міста, але так і не наважилася кинути стареньких батьків. Та і син до р...
Змінити свою школу реально
Як Освітній марафон навчив вчителів Луганщини та Донеччини впроваджувати зміни на місцях На початку березня в Києві пройшов другий навчальний інтенсив проєкту «Освітній марафон», який об’єднав вчител...
СЛОВ’ЯНСЬК- СТАНЦІЯ ІСТОРИЧНА
    Ім’я Віктора Скрипника, ветерана журналістики, Почесного краєзнавця України добре відоме нашим землякам. З-під його пера вийшли сотні статей, десятки книг про історію Слов’янщини, про відомих л...
Пан Василь, або випадок в бібліотеці
Буквально на цьому тижні став свідком того, як в читальному залі центральної міської бібліотеки двоє дівчаток років по дванадцять брали Кобзаря. Звертаюся до бібліотекаря: – Олено Іванівно, як гада...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme