Мед, та ще й …ополоником у селищі Дробишеве, що на Лиманщині,

DSCN1665Напередодні Медового Спасу у селищі Дробишеве, що на Лиманщині, за доброю традицією 13 серпня організували свято меду. Сюди привезли свою сонячну продукцію пасічники не тільки Лиманського району, але й сусідніх – з Харківщини та Луганщини. А започаткував такі свята уже багато років виконуючий обов’язки старости селища В.М.Тендітний.
А перед початком свята відбулася цікава і змістовна конференція. Вів її Володимир Єгорович Малихін – Почесний пасічник України, лауреат Золотої премії Бджолярського кола України.

Присутні поділилися досвідом, порушили гострі проблеми, які слід розв’язати районному товариству «Бджілка» разом з місцевою владою.

В.Є.Малихін – пасічник-дослідник, учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій, семінарів з бджолярства. Друкується у солідних наукових виданнях, автор майже 40 брошур і книг у яких ділиться досвідом, читає лекції, адже спеціалізується Володимир Єгорович на виробництві маточного молочка. Свої досліди проводить на власній пасіці з 200 вуликами, які знаходяться у селищі Дробишево.

– Мед, особливо ж маточне молочко – то додаткова і міцна основа нашого імунітету. Бджолопродукти не дають захворіти людині. Вживайте мед – будете завжди здорові, – вважає В.Малишев.

DSCN1666А на площі, біля будинку культури «Відродження», у повному розпалі медове свято. Десятки наметів, де пропонують мед як окремі пасічники, так і цілі сім’і. Вигідно виділяється намет подружжя Чорнобаїв з м. Кремінноі. Продавці в красивих українських костюмах. Привітні, усміхнені. Якщо поторгуєшся,то й скинуть ціну. Бува і по 80 грн. літрова банка квіткового меду коштує. Та ще й медовухою пригостять.

Ось у затінку батько і син з Шандриголово люб’язно запрошують скуштувати медку. І щедро набирають його з 40 літрового бідона не ложкою, а …. ополоником, пригощаючи дітвору.Покупці також смакують і … тягнуться до гаманців.

У розпалі святковий концерт: пісні у виконанні Заслуженого артиста України В.Харитоненка зустрічають на біс, як і виступи місцевого ансамблю «Журавка».

Не тільки медом, а й шашликами, домашніми ковбасами, шинкою, сальцем, медовухою із задоволенням смакували присутні. А наступного дня, на Медовий Спас, майже усі пасічники освятили мед у православних храмах Лиманщини. Це – добра давня традиція, бо від цього щедріє нива медоносна, а бджілки – наше сонячне плем’я, трудяться ще краще.


Микола ПАСІЧНИК, голова міської організації НСЖУ.


 

Ще схожі публікації:

Любіть рідну землю
  Пригадайте Шевченкове: «Встала весна. Чорну землю сонну розбудила. Уквітчала її рястом, барвінком укрила...» Коли ще Тарас був маленьким хлопчиком, він навчився любити землю, мил...
Улюблене місто крізь призму років і почуттів
Історія про те, як телеграма, направлена Брежнєву, допомогла звичайній шахтарській сім'ї отримати квартиру в донецькій новобудові   Для Ігоря Миколайовича і Галини Трохимівни Мусіних Донецьк уже баг...
Олекса Гірник: протест ціною життя
21 січня 1979 року Олекса Гірник востаннє ступив на Чернечу гору, на це святе для всіх українців місце, де, звіривши свої помисли зі своїм духовним батьком Тарасом Шевченком, на знак протесту проти ро...
Газета “Донеччина” від 17 жовтня 2014 р. № 32 (15905)
Зараз в багатьох країнах, у тому числі й в Україні, скасовано смертну кару навіть за такі тяжкі злочини, як убивство та зрада Вітчизні, вирок Івана Сірка багато хто вважає занадто жорстоким. Він і сам...
 ВАГА СЛОВА
  Цей страшний, кривавий 2022- й рік, думаю, як війна не те що змінила – вона перевернула наше життя, в багатьох забрала, понівечила – пам’ятаємо, не простимо, поквитаємося. У країні, що захищається ...
Росіяни перепоховали останки льотчика зі Слов’янська
Напередодні 71-ї річниці нападу фашистської Німеччини на Радянський Союз в редакцію «Книги Пам’яті України» по Слов’янську і району надійшло повідомлення, що у Воронезькій області (РФ) знайшли останки...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme