Мед, та ще й …ополоником у селищі Дробишеве, що на Лиманщині,

DSCN1665Напередодні Медового Спасу у селищі Дробишеве, що на Лиманщині, за доброю традицією 13 серпня організували свято меду. Сюди привезли свою сонячну продукцію пасічники не тільки Лиманського району, але й сусідніх – з Харківщини та Луганщини. А започаткував такі свята уже багато років виконуючий обов’язки старости селища В.М.Тендітний.
А перед початком свята відбулася цікава і змістовна конференція. Вів її Володимир Єгорович Малихін – Почесний пасічник України, лауреат Золотої премії Бджолярського кола України.

Присутні поділилися досвідом, порушили гострі проблеми, які слід розв’язати районному товариству «Бджілка» разом з місцевою владою.

В.Є.Малихін – пасічник-дослідник, учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій, семінарів з бджолярства. Друкується у солідних наукових виданнях, автор майже 40 брошур і книг у яких ділиться досвідом, читає лекції, адже спеціалізується Володимир Єгорович на виробництві маточного молочка. Свої досліди проводить на власній пасіці з 200 вуликами, які знаходяться у селищі Дробишево.

– Мед, особливо ж маточне молочко – то додаткова і міцна основа нашого імунітету. Бджолопродукти не дають захворіти людині. Вживайте мед – будете завжди здорові, – вважає В.Малишев.

DSCN1666А на площі, біля будинку культури «Відродження», у повному розпалі медове свято. Десятки наметів, де пропонують мед як окремі пасічники, так і цілі сім’і. Вигідно виділяється намет подружжя Чорнобаїв з м. Кремінноі. Продавці в красивих українських костюмах. Привітні, усміхнені. Якщо поторгуєшся,то й скинуть ціну. Бува і по 80 грн. літрова банка квіткового меду коштує. Та ще й медовухою пригостять.

Ось у затінку батько і син з Шандриголово люб’язно запрошують скуштувати медку. І щедро набирають його з 40 літрового бідона не ложкою, а …. ополоником, пригощаючи дітвору.Покупці також смакують і … тягнуться до гаманців.

У розпалі святковий концерт: пісні у виконанні Заслуженого артиста України В.Харитоненка зустрічають на біс, як і виступи місцевого ансамблю «Журавка».

Не тільки медом, а й шашликами, домашніми ковбасами, шинкою, сальцем, медовухою із задоволенням смакували присутні. А наступного дня, на Медовий Спас, майже усі пасічники освятили мед у православних храмах Лиманщини. Це – добра давня традиція, бо від цього щедріє нива медоносна, а бджілки – наше сонячне плем’я, трудяться ще краще.


Микола ПАСІЧНИК, голова міської організації НСЖУ.


 

Ще схожі публікації:

Поринули в світ музики
Дещо незвичний, але вельми цікавий мистецький захід поповнив творче життя Великоновосілківської центральної районної бібліотеки. Тут у культурно-дозвіллєвому інформаційному центрі за ініціативою метод...
Часопис “Донеччина” від 27 грудня 2016 року № 47 (15938)
Процес отримання реальних повноважень місцевими органами самоврядування розпочався по всій країні, і на Донеччині також. На території регіону вже функціонує три громади, вибори в яких відбулися торік:...
ОДИН ІЗ БЕЗСМЕРТНОГО ПОЛКУ
72-га окрема гвардійська механізована бригада – регулярний підрозділ Збройних сил України. Розміщується у місті Біла Церква Київської області. З весни 2014 року піднята по тривозі для участі в антите...
Влада журналістів не поважає
У Слов'янську, і не тільки, на минулому тижні вшановували пам'ять журналіста І.О. Александрова, який загинув 10 років тому внаслідок нападу двох найманців. Вранці 3 липня 2001 року вони в коридорі під...
Якщо знімати пільги, то з усіх
У дописі "Закликаю відмовитися від пільг!" ("Донеччина" від 22 лютого ц.р.) авторка не вказала свого імені та прізвища, бо "боїться, що її вб'ють". Вона підкреслює, що в 2011 році Україна вилучила 48 ...
ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР 2021 ВІД «СТАРОГО РУДНИКА»
  Покровськ за всіма ознаками молоде місто, йому немає і 150 років. За свою недовгу історію місто неодноразово змінювало свою назву. Гришине, Постишеве, Красноармійське, Красноармійськ і нарешті Покр...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme