Прапор, смерть і пікет

1. Всім прапорам прапор – над Покровськом.


2.«У вишиванці Донеччини буде звучати донецька душа».


3. Життя без пенсії. Перша смерть.


4. Зі шкіл Донеччини зроблять «цукерку».


5. Донеччина: експорт в Росію – все нижче і нижче, і нижче.


6. У Краматорську «Ощадбанк» в центрі скандалу.


7. У Маріуполі не радіють декомунізації.


8. Краматорських активістів турбують держзакупівлі.


9. На Донеччині страждає все живе.


10. Бахмутський проект для переселенців заріс травою.


 

dsc5432-33bc6dd6a4a1434289da009efd47ab99e
1
У Покровську (Красноармійську) 19 травня встановили новий рекорд України – за допомогою чотирьох повітряних зміїв запустили в небо величезний прапор Євросоюзу. Площа полотнища склала 850 квадратних метрів, що на 200 метрів перевищує попередній рекорд. Факт зареєстрований представниками Книги рекордів України.
Про це написало інформаційне агентство «Вчасно».


2

Голова Донецької ОВГА Павло Жебрівський запропонував проводити в області конкурс «донбаської вишиванки». Про це він заявив в Маріуполі, де пройшов найбільший в регіоні Парад вишиванок. «Безумовно, повинні бути чорний колір, і вугілля, і червоні кольори, і багато інших квітів. Але, обов’язково в вишиванці Донеччини буде звучати донецька душа», – звернувся глава регіону до маріупольців. «Це свято, дійсно, є духом єднання всієї країни», – додав мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Про це написав «Depo Донбас».


3

У Краматорську перша жертва затримок пенсій переселенцям – громадська організація «Донбас SOS» заявила про те, що в місті померла 83-річна пенсіонерка з числа переселенців, Ніна Черних, яка через перевірки більше 3 місяців не отримувала пенсії. У Полтавську область з Донбасу вона переїхала ще в 2014 році, а в листопаді 2015 року, змінила місце постійного проживання на Краматорськ. Кабмін, Пенсійний фонд України і міська влада Краматорська надали переселенці 15 відписок і залишили її без засобів до існування. За словами сина переселенки, до катастрофічних наслідків для його матері привели рішення про масову перевірку переселенців.
Про це написало «Знамя индустрии».


4


За словами голови Донецької ОВГА Павла Жебрівського, в Донецькій області затверджено програму національно-патріотичного виховання до 2020 року. Про це глава регіону написав на своїй сторінці в Фейсбуці. «Дуже важко змінити ментальність людей старшого віку. Але виховувати маленьких українців патріотами своєї держави, самодостатніми європейцями – наше завдання», – зазначив пан Жебрівський. На його думку, одним з кроків формування патріотизму стане створення на Донеччині 21 опорної школи з українською мовою викладання. «Ми створимо таку«цукерку », куди нікого затягувати не доведеться», – підкреслив голова ОВГА.
Про це написали «Новости Донбасса».


5

За даними головного управління статистики в Донецькій області, експорт товарів до Росії підприємствами Донецької області за 5 років зменшився в 12,6 разів. Правда, Російська Федерація, як і раніше в трійці лідерів країн, куди збуває свій товар Донецька область, хоча за перший квартал 2016 року в порівнянні з аналогічними даними минулого року валютні надходження регіональних підприємств від експорту товарів до Росії зменшився на 19,2% і склали 72 ,3 млн. дол. При цьому протягом двох останніх років найбільше товарів регіон експортує в Італію, а в першому кварталі 2016 року в 1,6 рази збільшилися експортні поставки товарів до Польщі.
Про це написали «Новости Донбасса».


6

У Краматорську колишні співробітники «Ощадбанку» провели пікет на знак протесту проти їх звільнення і політики керівництва обласного управління банку. «По Донецькій області закрито понад 30 відділень банку, йдуть постійні скорочення штатів в Краматорську, а все донецьке керівництво – при роботі і посадах. Працівників краматорських відділень принижують і ображають, а їх місця займають співробітники з інших міст», – заявили пікетувальники. До пікету колишніх працівників краматорського відділення «Ощадбанку» змусили дії керівництва обласного управління банку. «Ми їх поселили, а вони нас вижили. Скоротили, запропонувавши перед цим поїхати працювати в Волноваху чи Мар’їнку. Нехай самі туди і їдуть », – заявила одна з пікетувальниць. Постраждав і колишній керівник краматорського відділення «Ощадбанку» Анатолій Болотов. Члени Краматорського міськвиконкому навіть звернулися до президента і міністра внутрішніх справ з проханням розібратися в конфліктній ситуації. Екс-керівник був звільнений, але відновлений на посаді судом, проте після прибуття на робоче місце в «Ощадбанк» був примусово видалений з нього представниками служби безпеки банку. Після цієї події Анатолій Болотов потрапив до лікарні з гіпертонічний кризом.
Про це написали «Общежитие Онлайн», «Технополіс» та «Сайт міста Краматорська»


7
У Маріуполі супротивників декомунізації більше, ніж прихильників, і є величезна інертна маса жителів, які взагалі не дуже розуміє, що відбувається. При цьому підхід міської влади до звільнення від символів радянської епохи настільки толерантний, що деякі вважають його відвертим саботажем, а деякі – спробою зберегти хороші відносини в головою Донецької ОВГА Павлом Жебрівським. Піком толерантності «по-маріупольськи» стало святкування 9 травня, коли представники місцевої влади та депутати стояли в одному ряду з людьми, які причепили на одяг георгіївські стрічки. «Це їх вибір, не можна засуджувати», – пояснив мер міста Вадим Бойченко.
Про це написав «Depo Донбас».


8

За оцінкою активістів руху «Сильні громади Донеччини», в Краматорську громадські діячі можуть втратити контроль над 70-80% закупівель міськради, а у міської влади може з’явитися можливість для виведення з-під системи електронних закупівель великих сум грошей. Активісти вважають, що до цього може призвести ухвалення розробленого в місті проекту про підвищення в 5 разів порога для обов’язкового проведення держзакупівель за допомогою системи Prozorro – з 10 до 50 тис. грн.
Про це написали «Новости Донбасса»


9

У Краматорську та Слов’янську об’єкти природно-заповідного фонду постраждали і продовжують страждати в результаті проведення АТО. Екологи констатують, що забезпечити дотримання заповідного режиму в зоні обмеженого допуску не представляється можливим. «Вирубані і частково пошкоджена значна частина лісопаркової зони, порушена екосистема тваринного світу”, не відновлена міграція і ареал проживання та гніздування 77 видів птахів, занесених до Червоної книги України, – констатували екологи.
Про це написав «Технополіс».


10
У Бахмуті припинена реконструкція двох гуртожитків для переселенців з-за відсутності фінансування. Проект був започаткований минулого року і фінансувався з державного фонду регіонального розвитку з 10% співфінансуванням з місцевого бюджету. «Сьогодні навколо будівлі – будівельне сміття, майданчик почав заростати травою, і вигляд об’єкта більше схожий на покинуте будівництво. Поменшало оптимізму у тих, хто міг заселитися».
Про це написало «Знамя індустрії».


 

 

 

Ще схожі публікації:

Головна волхвиня України відвідала Слов’янськ
    Уже тривалий час Галина Лозко займається питаннями культури українського народу в дохристиянський період. В Україні немає науковця, який би так детально і найповніше дослідив язичн...
Донецьк відвідав головний мандрівник світу
У Донецьку зібралися представники провідних авіаційних компаній та аеропортів світу. Учасники міжнародного авіаційного форуму обговорювали перспективи розвитку авіамаршрутів і туристичного бізнесу, зо...
Дмитро Білий – козак, учений, письменник
Дмитро Дмитрович Білий, доктор історичних наук, професор кафедри українознавства – особистість у Донецькому юридичному інституті знана і впізнавана. Для кожного, кому пощастило слухати його лекції, ди...
Яйця несуть ... хохлушки !?
Всім відомо, що яйця несуть птахи. А в Слов’янську в 1970-х сталася новина, яка сколихнула весь Радянський Союз. Уявляєте, в офіційній партійній міськрайонній газеті «Комуніст», на першій сторінці йшл...
Багата душею і відкрита серцем
Говорити, писати про тих, кого немає з нами, важко, бо щемить серце і болить душа від недомовленого з ними. Ось і зараз намагаюсь “перепрочитати” усе, що було пов’язане з Тетяною Миколаївною Ягодкіною...
«Не допускайте в серця поразку...»
У Національній спілці письменників нещодавно відбувся Всеукраїнський форум «Захистимо мову — збережемо Україну!»   У підготовці цього заходу взяли також участь Всеукраїнське товариство «Про...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme