Прапор, смерть і пікет

1. Всім прапорам прапор – над Покровськом.


2.«У вишиванці Донеччини буде звучати донецька душа».


3. Життя без пенсії. Перша смерть.


4. Зі шкіл Донеччини зроблять «цукерку».


5. Донеччина: експорт в Росію – все нижче і нижче, і нижче.


6. У Краматорську «Ощадбанк» в центрі скандалу.


7. У Маріуполі не радіють декомунізації.


8. Краматорських активістів турбують держзакупівлі.


9. На Донеччині страждає все живе.


10. Бахмутський проект для переселенців заріс травою.


 

dsc5432-33bc6dd6a4a1434289da009efd47ab99e
1
У Покровську (Красноармійську) 19 травня встановили новий рекорд України – за допомогою чотирьох повітряних зміїв запустили в небо величезний прапор Євросоюзу. Площа полотнища склала 850 квадратних метрів, що на 200 метрів перевищує попередній рекорд. Факт зареєстрований представниками Книги рекордів України.
Про це написало інформаційне агентство «Вчасно».


2

Голова Донецької ОВГА Павло Жебрівський запропонував проводити в області конкурс «донбаської вишиванки». Про це він заявив в Маріуполі, де пройшов найбільший в регіоні Парад вишиванок. «Безумовно, повинні бути чорний колір, і вугілля, і червоні кольори, і багато інших квітів. Але, обов’язково в вишиванці Донеччини буде звучати донецька душа», – звернувся глава регіону до маріупольців. «Це свято, дійсно, є духом єднання всієї країни», – додав мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Про це написав «Depo Донбас».


3

У Краматорську перша жертва затримок пенсій переселенцям – громадська організація «Донбас SOS» заявила про те, що в місті померла 83-річна пенсіонерка з числа переселенців, Ніна Черних, яка через перевірки більше 3 місяців не отримувала пенсії. У Полтавську область з Донбасу вона переїхала ще в 2014 році, а в листопаді 2015 року, змінила місце постійного проживання на Краматорськ. Кабмін, Пенсійний фонд України і міська влада Краматорська надали переселенці 15 відписок і залишили її без засобів до існування. За словами сина переселенки, до катастрофічних наслідків для його матері привели рішення про масову перевірку переселенців.
Про це написало «Знамя индустрии».


4


За словами голови Донецької ОВГА Павла Жебрівського, в Донецькій області затверджено програму національно-патріотичного виховання до 2020 року. Про це глава регіону написав на своїй сторінці в Фейсбуці. «Дуже важко змінити ментальність людей старшого віку. Але виховувати маленьких українців патріотами своєї держави, самодостатніми європейцями – наше завдання», – зазначив пан Жебрівський. На його думку, одним з кроків формування патріотизму стане створення на Донеччині 21 опорної школи з українською мовою викладання. «Ми створимо таку«цукерку », куди нікого затягувати не доведеться», – підкреслив голова ОВГА.
Про це написали «Новости Донбасса».


5

За даними головного управління статистики в Донецькій області, експорт товарів до Росії підприємствами Донецької області за 5 років зменшився в 12,6 разів. Правда, Російська Федерація, як і раніше в трійці лідерів країн, куди збуває свій товар Донецька область, хоча за перший квартал 2016 року в порівнянні з аналогічними даними минулого року валютні надходження регіональних підприємств від експорту товарів до Росії зменшився на 19,2% і склали 72 ,3 млн. дол. При цьому протягом двох останніх років найбільше товарів регіон експортує в Італію, а в першому кварталі 2016 року в 1,6 рази збільшилися експортні поставки товарів до Польщі.
Про це написали «Новости Донбасса».


6

У Краматорську колишні співробітники «Ощадбанку» провели пікет на знак протесту проти їх звільнення і політики керівництва обласного управління банку. «По Донецькій області закрито понад 30 відділень банку, йдуть постійні скорочення штатів в Краматорську, а все донецьке керівництво – при роботі і посадах. Працівників краматорських відділень принижують і ображають, а їх місця займають співробітники з інших міст», – заявили пікетувальники. До пікету колишніх працівників краматорського відділення «Ощадбанку» змусили дії керівництва обласного управління банку. «Ми їх поселили, а вони нас вижили. Скоротили, запропонувавши перед цим поїхати працювати в Волноваху чи Мар’їнку. Нехай самі туди і їдуть », – заявила одна з пікетувальниць. Постраждав і колишній керівник краматорського відділення «Ощадбанку» Анатолій Болотов. Члени Краматорського міськвиконкому навіть звернулися до президента і міністра внутрішніх справ з проханням розібратися в конфліктній ситуації. Екс-керівник був звільнений, але відновлений на посаді судом, проте після прибуття на робоче місце в «Ощадбанк» був примусово видалений з нього представниками служби безпеки банку. Після цієї події Анатолій Болотов потрапив до лікарні з гіпертонічний кризом.
Про це написали «Общежитие Онлайн», «Технополіс» та «Сайт міста Краматорська»


7
У Маріуполі супротивників декомунізації більше, ніж прихильників, і є величезна інертна маса жителів, які взагалі не дуже розуміє, що відбувається. При цьому підхід міської влади до звільнення від символів радянської епохи настільки толерантний, що деякі вважають його відвертим саботажем, а деякі – спробою зберегти хороші відносини в головою Донецької ОВГА Павлом Жебрівським. Піком толерантності «по-маріупольськи» стало святкування 9 травня, коли представники місцевої влади та депутати стояли в одному ряду з людьми, які причепили на одяг георгіївські стрічки. «Це їх вибір, не можна засуджувати», – пояснив мер міста Вадим Бойченко.
Про це написав «Depo Донбас».


8

За оцінкою активістів руху «Сильні громади Донеччини», в Краматорську громадські діячі можуть втратити контроль над 70-80% закупівель міськради, а у міської влади може з’явитися можливість для виведення з-під системи електронних закупівель великих сум грошей. Активісти вважають, що до цього може призвести ухвалення розробленого в місті проекту про підвищення в 5 разів порога для обов’язкового проведення держзакупівель за допомогою системи Prozorro – з 10 до 50 тис. грн.
Про це написали «Новости Донбасса»


9

У Краматорську та Слов’янську об’єкти природно-заповідного фонду постраждали і продовжують страждати в результаті проведення АТО. Екологи констатують, що забезпечити дотримання заповідного режиму в зоні обмеженого допуску не представляється можливим. «Вирубані і частково пошкоджена значна частина лісопаркової зони, порушена екосистема тваринного світу”, не відновлена міграція і ареал проживання та гніздування 77 видів птахів, занесених до Червоної книги України, – констатували екологи.
Про це написав «Технополіс».


10
У Бахмуті припинена реконструкція двох гуртожитків для переселенців з-за відсутності фінансування. Проект був започаткований минулого року і фінансувався з державного фонду регіонального розвитку з 10% співфінансуванням з місцевого бюджету. «Сьогодні навколо будівлі – будівельне сміття, майданчик почав заростати травою, і вигляд об’єкта більше схожий на покинуте будівництво. Поменшало оптимізму у тих, хто міг заселитися».
Про це написало «Знамя індустрії».


 

 

 

Ще схожі публікації:

СПОГАДИ ЖУРНАЛІСТА ВАЛЕРІЯ ШЕПТУХИ ПРО ЗУСТРІЧІ З ЛЕГЕНДАРНИМ ФРОНТОВИКОМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ
Для Почесного громадянина Покровська, що на Донеччині, Михайла Андрійовича Глобенка нинішній рік двічі знаменний. Днями 75 річчя Перемоги над нацизмом, у досягненні якої є і його заслуга. А восени у ...
Вода — це життя
Напередодні Всесвітнього дня води (22 березня) в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулися збори, на які, крім учасників БУВР, запросили і членів екологічних гуртків ЗОШ № ...
Свято Книги
Стало традиційним наприкінці року визначати ім’я найкращого читача Красноармійська серед учнів 6-7 класів. 20 грудня в ЗОШ № 9 пройшов міський етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач – 2012», я...
Надія є
Згідно рішення 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, який відбувся 12-18 січня 1986 року, щорічно 3 березня відзначається Всесвітній день письменника. Нелегкі часи переживають сучасні українські письмен...
Вартові лісу
У будь-яку пору року ліси Краснолиманщини притягують, наче магнітом, сотні, а то й навіть тисячі відвідувачів щодня. Сюди йдуть не тільки місцеві, багато хто приїздить здалеку. Однак, милуючись краєви...
Колумб літературних надр Донеччини
На початку 2012 р. громадськість Донеччини відзначила ювілей свого видатного земляка — доцента Слов’янського педагогічного університету, кандидата педагогічних наук, голови Донецької організації Націо...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme