Прем’єра «НАЙДИ» в Покровську

7875_img_0032_1У навчально-виховному комплексі №1міста Покровськ відбулася зустріч педагогічного клективу з відомим меценатом, громадським діячем Слобожанщини, письменником, професором Миколою Шакіним, а також з кінорежисером і тележурналістом Леонідом Щибрею. Після вітальої пісні переможниці міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів Ангеліни Алєксеєнко та привітального слова директора освітнього закладу слово було надане гостям, які розповіли про життя і творчість Михайла Петренка. Їх розповідь була доповнена змістовною оповіддю, ілюсрованою біографією поета, підготовленою ученицями НВК Аліною Чурою та Діаною Плахотніковою.

Затамувавши подих прослухали присутні головний твір Михайла Петренка «Небо», відомі кожному з дитинства слова:

Дивлюсь я на небо та й думку гадаю,

Чому я не сокіл, чому не літаю

Чому мені, Боже, ти крилець не дав?

Я б землю покинув і в небо злітав!

І знову слово було передано гостям. Микола Іванович Шакін розповів про свої пошуки й знахідки документів до біографії й творчості Михайла Петренка. Про пошуки портрета поета, бо достовірне його зображення поки що невідоме дослідникам-літературознавцям. Отже попереду багато пошуків й знахідок. Леонід Іванович Щибря розповів про свою творчість, про створення документальних і художніх фільмів. Останнім часом його, як і професора Шакіна, зацікавила в літературі постать поета Петренка.

Леонід Іванович зазначив, що на сьогоднішній час відомо лише дев’ятнадцять віршів, але це не значить, що він написав лише їх. Знаходяться нові вірші, листи, документи, віршована драма. Цього разу вони з професором Миколою Шакіним привезли «Ландшафтну виставу «Найда» однойменному твору Михайла Петренка.

Режисер фільму Леонід Щибря розповів історію створення фільму яка мала своє продовження. За його словами, чотири роки тому була знайдена драматична дума Михайла Петренка, а у квітні місяці цього року ми її вперше екранізували. Презентували фільм в інституті літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, де був присутнім Олександр Петренко, який називає себе праправнуком поета Михайла Петренка. Йому не сподобалося, що все було зроблено без його відома. Як не є, а він себе вважає хазяїном цієї теми. Заради особистого піару він пізніше «перекупив» керівника «Школи акторів» Вікторію Коваленко і вони знову зняли фільм «Найда» в тому ж виконанні, за цим же сценарієм, актори в тих же костюмах, використали ту ж мелодію, маючи в руках завершений фільм повторили навіть помилку попереднього фільму. Тільки й того, що знятий в іншому місті. В титрах ново вкраденого фільму тепер красуються прізвища непричетних до творчої роботи над фільмом. А головне це напис: «Фільм знято для проекту «Ідентифікація Петренків» за ініціативою Олександра Євграфовича Петренка – праправнука поета-романтика Михайла Миколайовича Петренка».

«Ідентифікація Петренків» – це його особистий так званий проект піару. Чи відомі інші проекти ідентифікації роду, наприклад: Шевченків, Франків, Лесі Українки? Як взагалі подальший рід, може вплинути на поезію 19 століття? Ось така історія цього фільму. Навіть Голівуд не пізнавав такого інтелектуального рекету. Обидва фільми можна переглянути на «Ютубі».

Присутні з великим задоволенням переглянули представлений фільм, саме першу екранізацію твору, а потім обговорили його. Наостанок гості подарували відеокопію кожній школі, а учителі української літератури використовуватимуть її на своїх уроках в навчальному процесі.


 

Петро Шевченко,

м. Покровськ.


 

Ще схожі публікації:

"Донеччина" від 22 липня 2016 року № 26 (15917)
Донбаський соціум, не дивлячись на свою, начебто, індиферентність, уважно слідкує за діями і київської, і особливо своєї донецької влади. Кожна неправильна дія, навіть непродумане сказане слово – зниж...
Часопис “Донеччина” від 28 грудня 2017 року № 42 (15980)
Протягом десятиліть українцям нав'язували думку, що освоєння Сходу України і промисловий бум – це цілком заслуга радянської влади. Хоча насправді до індустріалізації нашого регіону багато років тому б...
НЕМОЖЛИВО ЗАБУТИ
  29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України Цими днями на території Лиманської громади на Донеччині відбулос...
Згадуючи Донеччину
Вірність присязі Батько і Мама прожили повне випробувань війною життя і я чомусь переконав себе, що Олексій Зоц у 25 років повернувшись посивілим офіцером з Другої світової, а мама, переживши о...
Творчі врожаї Миколи Капусти
Гай-гай… Багато врожаїв капусти зібрали відтоді, як 80 літ тому на овочевій грядці в Макіївці відшукався малий і голосний безштанько, якого туди приніс невтомний лелека. Хтось із свідків тоді божився:...
ЗАХИЩАЮТЬ УКРАЇНУ
  Нарис Володимира Патоли із циклу Робота для піхоти  «Закат» Життя дається тільки раз, і люди «списуються» швидко… Грудень 2019 – «Знову пронесло», – дещо відсторонена думка з нотками фаталізму на ...

The Author

Редакція "Донеччини"

2 коментарі

Add a Comment
  1. Щодо статті “Прем’єра «НАЙДИ» в Покровську”.
    Два шахраї продовжують гастролювати. Там де люди ще не знають про цих двох “дослідників”, там і може відбутися їхній піар. Якщо адмінистрація закладу знайома з Темою, вона не дозволить плямувати свою репутацію комедією від “Ш и Щ” розважального дуету.
    Бажаючі детальніше ознайомитися з історією роду Петренків, до якого належить і Поет романтик, будь-ласка, перегляньте документальні сайти, присвячені Михайлу Петренку, книги і статі, видані в межах проекту “Ідентифікація Петренків”.

  2. Валентина Шабанова

    Пане Петре, Ваше “перекупив” керівника “Школи акторів”. “вкрадений фільм” зовсім недоречне. Вистава “Найда”вперше була поставлена режисером Вікторією Коваленко та її помічником Вікторією Харченко за ініціативи учасників проекту “Ідентифікація Петренків”, методистів навчально-методичного центру м.Слов`янська, адміністрації Слов`янської ЗОЩ №13. Ні пан “професор” Шакін, ні пан Щібря ніякого відношення до режисури вистави не мають. Виставу за мотивами драматичної думи Михайла Петренка “Найда” режисера В.Коваленко за її згоди може зняти ще будь-хто, будь ласка. Звичайно, і костюми, і музика, як частина творчого доробку режисера, можуть бути використані ті ж самі. Це вже вирішувати їй. Тож хто у кого вкрав?
    Стосовно “приватизації” Теми,”досліджень” пана Шакіна, приналежності Олександра Петренка до родоводу Поета – не требі нічого доводити та пояснювати. Ознайомтесь, хоча б побіжно, з величезним документальним доробком проекту і тоді все буде зрозуміло. Сподіваємось, після того пан “професор” з компанією не заведе Вас в оману, розповідаючи про свої сумнівні “знахідки” (зокрема портрета). Та будте пильні – ця компанія абсолютно не володіє Темою, і жодним чином не причетна до досліджень біографії та творчості Поета, вдаючись до брехні та фальсифікацій.

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme