Незвична презентація книги «Слов’янськ у війні 2014 року»

image066503Шостого липня, на другий день святкування дня визволення Слов’янська від проросійських окупантів, у центральній бібліотеці, яка слугує центром розвитку української духовності, відбулася незвична презентація книги «Слов’янськ у війні 2014 року» відомого журналіста, почесного краєзнавця України Віктора Петровича Скрипника.

Чим же відрізняється представлена книга від інших книг автора? Віктор Петрович пояснює у своїх рядках до читачів: «Це своєрідний дайджест в основному газетних матеріалів про сумнозвісні події 2014 року в Слов’янську». Взяті публікації із газет «Донеччина», «Злагода», «Панорама недели», «ТВ плюс», «Славянская правда», «Деловой Славянск», «Донбасс», «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Слобідський край», «Сільські вісті», які викладені у хронологічному порядку, починаючи від причин протистоянь в країні, чорних днів окупації, визволення міста, його відновлення, до вшанування пам’яті тих, хто боровся за незалежність міста від кривавого агресора. На думку автора, ці газетні вирізки допоможуть читачам ще раз проаналізувати хід військових подій у місті, запам’ятати ці уроки, щоб не повторити їх у майбутньому.image002

Ведучою презентації була Катерина Гончар, яка розпочала захід віршами Володимира Глущенка та Сергія Приймачука.

На зустріч із новою книгою запросили проукраїнських активістів міста, краєзнавців (були і гості з Харківщини), які і сьогодні «воюють» за Слов’янськ, як за українське не сепаратистське місто, воюють з цілком очевидним ворогом. Запрошені журналісти місцевих засобів масової інформації, які активно, вичерпно і не упереджено висвітлювали події в окупованому місті. Були присутні й ті, хто стояв на Майдані у Києві, під час окупації опікувався солдатами ВСУ, хто і сьогодні у нашому місті поширює патріотизм і українську культуру серед різнобічних мешканців, військовослужбовці, які і нині продовжують на передовій захищати мир і спокій українців.

Вперше під час презентації було використано скайп-зв’язок із відомим актором, викладачем, волонтером, а під час окупації міста військовослужбовцем, що утримував разом із побратимами військову висоту – гору Карачун та прикріпив на верху телевежі український прапор, Мирославом Гаєм. Мирослав розповів про ті буремні дні, поділився своїми враженнями від атмосфери у Слов’янську два роки тому й у теперішній час. Відбулася задушевна бесіда. Пізніше, він у соціальних мережах написав, що був дуже здивований декількома речами: чудовою українською мовою завідувачки бібліотеки Лариси Миколаївни Мамедової та чутками про те, що військові на Карачуні застосовували проти місцевих жителів ГРАДИ. Він писав, що у нас трусів було по парі на людину, води не було, другий ствол у кулемета тріснутий, а мешканці думають, що ми застосовували ГРАДИ. «Люди навіть не уявляють, які руйнації робить залп із БМ-21. А ще розповідали про наші тисячні втрати, що нас чеченці ріжуть… Дитячий сад, їй Богу».

У обговоренні окреслених у книзі проблем взяли участь як автори публікацій, так і просто патріоти України. Так, Сергій Іванович Приймачук у своїй промові зупинився на причинах, та початку окупації міст Слов’янська та Святогірська. Він зазначив, що тільки пасивність місцевих керівників привела до кривавих подій та нагадав, як він особисто декілька годин утримував автобус із луганськими сепаратистами біля святогірського міськвиконкому. Крім цього Сергій Іванович розповів про діяльність партизанського загону, який діяв в окупованому місті та в якому він брав активну участь.

Багато виступаючих дякували упоряднику книги за особисту активну життєву позицію, наголошували на актуальність поданих у книзі статей та віршів, активізації патріотичної роботи серед молоді, закликали до протидії із проявами побутового сепаратизму та агресії.

Деякі статті із книги були зачитані та проаналізовані, зокрема, відкритий лист В.В.Путіну, з яким звернувся В.П.Скрипник через газету «Донеччина».

Багато уваги, звичайно, було приділено темі визволення, показані відеоматеріали входження українських військових у місто Слов’янськ, закріплення українського прапора над міськвиконкомом.

Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у боях за місто та район 65 військовослужбовців, п’ятьом з яких присвоєно звання Героя України.

19 квітня 2016 року вийшла у світ книга «Пам’ять жива», у якій відображені біографії воїнів, що загинули при визволенні Слов’янська та району, яка допоможе при проведенні різнобічних виховних заходів у школах та вузах.

Голова обласної краєзнавчої організації Валерій Іванович Романько у своїй промові зупинився на значній роботі, проведеній краєзнавцями із вшанування пам’яті загиблих воїнів та підтримки військових, що проходять службу у нашому регіоні.

Слов’янськ заплатив велику ціну за спробу самопроголошеної ДНР перетворити мирне місто на поле бою. Проте ліквідувати руїни – півділа. Серйознішої уваги потребує людський чинник, тому варто наводити порядок не тільки на вулицях, але й у головах та душах мешканців міста та району.

Презентована книга, як говорили присутні, – перша ластівка, що розкриває нам очі на події двохрічної давнини. Зазначений захід тривав більше трьох годин, але учасники цього дійства зовсім не помітили цього, бо на ньому зібралися однодумці, кожному хотілося виговоритися, акцентувати увагу на наболіле та націлити на кропітку роботу у майбутньому, бо без неї демократичну, справді незалежну Україну не розбудуєш.


 

Тетяна ЛИСАК, голова міського осередку НСКУ.


 

Ще схожі публікації:

ПОДИВИТИСЬ В ОЧІ ГЕРОЇВ
Звичайно ж невипадково, саме 24 лютого у Національному музеї історії України відкрилась виставка «Азовсталь: нові сенси». На відстані одного року з дня повномасштабного російського вторгнення в Украї...
Чому кореєць воював за український Донбас?
Нас інколи дивує позиція росіян, готових убивати українців в ім’я Путіна та своєї конаючої імперії. Але ж яким надихаючим позитивом є сам факт захисту України людьми інших національностей: грузини, че...
Микола Капуста демонструє «Творчий врожай»
    Що виростив на довгій творчій ниві донецький художник, заслужений журналіст України Микола Капуста, нещодавно можна було побачити у Будинку художника шахтарської столиці на персона...
Вийшла книга «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва»
Про книгу над якою працювала 17 років розповідає автор:відома мисткиня і громадський діяч Людмила Огнєва Збірку «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» укладено за пропозицією Вячеслава Ч...
ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО
ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО ЩОБ ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ, НЕОБОВ’ЯЗКОВО СТАВАТИ В ЧЕРГУ   Пенсійний фонд України осучаснює процедуру подання документів. Із введенням в дію Постанови...
Часопис “Донеччина” від 23 червня 2017 року № 23 (15961)
Заради справедливості варто сказати, що Маріуполь, розташований неподалік лінії розмежування, дійсно – не найбезпечніше місце на Донеччині чи в Україні. Періодично стрілянину чути тут навіть у центрі,...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme