У дев’ятий десяток — українським шляхом

P1150829(1)Напередодні Дня журналіста України у Слов’янську відбулася значна подія в житті майстрів пера та читачів – у центральній бібліотеці пройшов захід до восьмидесятиріччя обласної газети «Донеччина».

Газета «Донеччина», перший номер якої побачив світ 9 квітня 1936 року, розпочала свій родовід з «Колгоспника Донеччини». Під такою назвою газета проіснувала до 1941 року. Після Другої світової війни газета відродилася під назвою «Радянська Донеччина», а з першого січня 1991 року виходить під назвою «Донеччина». У лиховісному 2014 році проросійські бойовики позбавили газету усього майна, обладнання, комп’ютерної та оргтехніки, бібліотеки, архіву та і самої можливості працювати редакції. А після початку бойових дій на Донбасі деякі працівники газети були змушені виїхати з Донецька до Києва, де вже у вересні 2014-го було відновлено випуск «Донеччини». А версталася газета у глибокому тилу агресора, адже не всі працівники змогли виїхати з тимчасово окупованої території. Звісно, це був ризик, але ж газета висвітлювала життя людей на Донбасі.

Без перебільшення можна сказати, що кілька поколінь жителів Донбасу зростали разом з газетою, на шпальтах якої публікувалася у хронологічному порядку історія краю від 1930-х років до сьогодення, а від часів утвердження незалежності України в 1990-х роках найбільшим і найвпливовішим україномовним періодичним виданням на сході країни є саме «Донеччина».

Друзі «Донеччини» завжди з газетою. На ювілейне свято «Донеччини», яке відбулося у читальному залі центральної бібліотеки у Слов’янську, завітало багато гостей, які від щирого серця привітали зі святом журналістів газети та читачів цього видання. Заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Ігор Стокоз побажав газеті завжди залишатися на передових позиціях друкованого слова, бути в авангарді боротьби українського народу за звільнення тимчасово окупованих територій країни від загарбників.

Олег Зонтов, який очолює Слов’янську міську організацію НСЖУ, відзначив роль «Донеччини» у формуванні громадянського світогляду мешканців регіону під час сучасних подій на Донбасі та в країні.

За роки свого існування «Донеччина» багато писала про відомих людей нашого краю, зокрема і про слов’янців. Треба назвати відомого українського вченого, філософа, культуролога, доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри естетики, історії та культури Донбаського державного педагогічного університету, автора шістнадцяти книжок, більше ста статей з проблем художньої творчості та естетичного розвитку Анатолія Федя, твори якого і зараз друкуються на сторінках газети. Анатолій Михайлович тепло привітав головного редактора «Донеччини» Ігоря Зоца, творчий колектив видання, підкресливши, що повсякденна, наполеглива праця, високопрофесійне почуття обов’язку, відданість справі здобули широке визнання і шану широкого кола читачів.

На святі серед присутніх гостей були і краєзнавці Слов’янщини, які є постійними авторами матеріалів, що публікуються у «Донеччині». У своєму виступі голова Слов’янської міської організації НСКУ Тетяна Лисак підкреслила, що відкрите і щире слово «Донеччини» завжди служило і служить правді та істині, утвердженню добра і справедливості, а в умовах неоголошеної війни на Сході України газета виконує роль провідного ідейного борця за визволення тимчасово окупованих територій.

Прибули привітати ювілярів і Микола Шакін – кандидат технічних наук, громадський діяч, засновник Всеукраїнської літературно-мистецької і краєзнавчої премії імені Петра Василенка, Микола Зелений – ветеран педагогічної праці, краєзнавець, автор історичного роману про засновника міста Барвінкове «Думи про козака Барвінка», ветеран журналістики Борис Мосьпан, голова обласної організації НСКУ , письменник і науковець Валерій Романько.

Всі вони є не тільки шанувальниками «Донеччини», але й справжніми друзями цього видання.

Емоційними були привітання Віктора Антоненка – заслуженого працівника водного господарства України, начальника БУВР; краєзнавця і письменника з Покровська Петра Гайворонського , Володимира Глущенка – професора Донбаського державного педуніверситету і члена НСПУ , який також зачитав вітання від Павла Куща , голови обласної організації  Національної спілки письменників України .

Події в зоні проведення АТО певно накладають свій відбиток на роботу редакції, але ж умови для праці дуже складні. Про те, як чекають газету українські бійці, розповів підполковник Національної гвардії Михайло Гринишин, який підкреслив, що населення Донбасу тільки тоді буде жити добре і вільно, коли воно буде разом з усім українським народом, коли ми проженемо загарбників з нашої землі.

Як і в будь-яке свято, не обійшлося без гарного вірша та задушевної пісні . Вірші, присвячені газеті прочитала слов’янська поетеса, член літературного об’єднання «Світанок» Євгенія Корабльова, а неодноразові лауреати фестивалів авторської та популярної пісні дует «Слов’яни» у складі Валерія Долбіна та Василя Пономаренка виконали у подарунок працівникам редакції та присутнім у залі кілька пісень.

Привітали ювілярів і працівники бібліотеки, які підготували і подарували це свято і «Донеччині», і всім присутнім.

У своєму заключному виступі   Ігор Зоц висловив надію, що «доки з «Донеччиною» залишатиметься полк наших читачів і прихильників, нас не здолати!». Також Ігор Олексійович подякував за подарунки газеті, побажав усім добра і миру та проголосив: «І вся Донеччина, і однойменна газета були і завжди залишатимуться українськими». То так воно і буде!


 

Геннадій ПЛОТНІЧЕНКО,член НСЖУ.


 

Ще схожі публікації:

Праправнук Михайла Петренка Олександр Петренко прокоментував статтю на сайті «Донеччини».
Праправнук Михайла Петренка Олександр Петренко прокоментував статтю «Про петренківську «Найду» на екрані і поза ним» на сайті «Донеччини». «Кожна стаття має своїх читачів. І цю статтю хтось прочита...
Як з українців москалів робили
 9 листопада, у День української писемності та мови, тисячі наших спііввітчизників різного віку й статусу, а також наших друзів по всьому світу писали радіодиктант. Одні, щоб перевірити свої знання з ...
ЗНАЙ РІДНИЙ КРАЙ. Святогірський альманах – 2015
У Центральній міській бібліотеці Слов’янська відбулася презентація нових видань Державного історико-архітектурного заповідника у Святогірську. Предметом уваги краєзнавців, вчителів та студентів, я...
Доробок Миколи Капусти. З усмішкою про клімат.
У переддень професійного свята журналістів України є нагода розповісти про альбом, виданий нещодавно у Швеції, що має стосунок до Донеччини. Справа у тому, що ще шість років тому Шведський Інститут з...
Захищаймо українську!
  Щороку до Дня рідної мови, запровадженого з 2000 року рішенням ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, у ЗМІ з’являються матеріали з історії виникнення й переслідування української мови. Цю тему ...
Наше обличчя Донеччини
Місто Сніжне на Донеччині сумновідоме в нашій історії тим, що саме Сніжнянський район найбільше в усій Україні постраждав під час Голодомору 1932 – 1933 рр., коли загинуло 46% населення району. А ...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme