У дев’ятий десяток — українським шляхом

P1150829(1)Напередодні Дня журналіста України у Слов’янську відбулася значна подія в житті майстрів пера та читачів – у центральній бібліотеці пройшов захід до восьмидесятиріччя обласної газети «Донеччина».

Газета «Донеччина», перший номер якої побачив світ 9 квітня 1936 року, розпочала свій родовід з «Колгоспника Донеччини». Під такою назвою газета проіснувала до 1941 року. Після Другої світової війни газета відродилася під назвою «Радянська Донеччина», а з першого січня 1991 року виходить під назвою «Донеччина». У лиховісному 2014 році проросійські бойовики позбавили газету усього майна, обладнання, комп’ютерної та оргтехніки, бібліотеки, архіву та і самої можливості працювати редакції. А після початку бойових дій на Донбасі деякі працівники газети були змушені виїхати з Донецька до Києва, де вже у вересні 2014-го було відновлено випуск «Донеччини». А версталася газета у глибокому тилу агресора, адже не всі працівники змогли виїхати з тимчасово окупованої території. Звісно, це був ризик, але ж газета висвітлювала життя людей на Донбасі.

Без перебільшення можна сказати, що кілька поколінь жителів Донбасу зростали разом з газетою, на шпальтах якої публікувалася у хронологічному порядку історія краю від 1930-х років до сьогодення, а від часів утвердження незалежності України в 1990-х роках найбільшим і найвпливовішим україномовним періодичним виданням на сході країни є саме «Донеччина».

Друзі «Донеччини» завжди з газетою. На ювілейне свято «Донеччини», яке відбулося у читальному залі центральної бібліотеки у Слов’янську, завітало багато гостей, які від щирого серця привітали зі святом журналістів газети та читачів цього видання. Заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Ігор Стокоз побажав газеті завжди залишатися на передових позиціях друкованого слова, бути в авангарді боротьби українського народу за звільнення тимчасово окупованих територій країни від загарбників.

Олег Зонтов, який очолює Слов’янську міську організацію НСЖУ, відзначив роль «Донеччини» у формуванні громадянського світогляду мешканців регіону під час сучасних подій на Донбасі та в країні.

За роки свого існування «Донеччина» багато писала про відомих людей нашого краю, зокрема і про слов’янців. Треба назвати відомого українського вченого, філософа, культуролога, доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри естетики, історії та культури Донбаського державного педагогічного університету, автора шістнадцяти книжок, більше ста статей з проблем художньої творчості та естетичного розвитку Анатолія Федя, твори якого і зараз друкуються на сторінках газети. Анатолій Михайлович тепло привітав головного редактора «Донеччини» Ігоря Зоца, творчий колектив видання, підкресливши, що повсякденна, наполеглива праця, високопрофесійне почуття обов’язку, відданість справі здобули широке визнання і шану широкого кола читачів.

На святі серед присутніх гостей були і краєзнавці Слов’янщини, які є постійними авторами матеріалів, що публікуються у «Донеччині». У своєму виступі голова Слов’янської міської організації НСКУ Тетяна Лисак підкреслила, що відкрите і щире слово «Донеччини» завжди служило і служить правді та істині, утвердженню добра і справедливості, а в умовах неоголошеної війни на Сході України газета виконує роль провідного ідейного борця за визволення тимчасово окупованих територій.

Прибули привітати ювілярів і Микола Шакін – кандидат технічних наук, громадський діяч, засновник Всеукраїнської літературно-мистецької і краєзнавчої премії імені Петра Василенка, Микола Зелений – ветеран педагогічної праці, краєзнавець, автор історичного роману про засновника міста Барвінкове «Думи про козака Барвінка», ветеран журналістики Борис Мосьпан, голова обласної організації НСКУ , письменник і науковець Валерій Романько.

Всі вони є не тільки шанувальниками «Донеччини», але й справжніми друзями цього видання.

Емоційними були привітання Віктора Антоненка – заслуженого працівника водного господарства України, начальника БУВР; краєзнавця і письменника з Покровська Петра Гайворонського , Володимира Глущенка – професора Донбаського державного педуніверситету і члена НСПУ , який також зачитав вітання від Павла Куща , голови обласної організації  Національної спілки письменників України .

Події в зоні проведення АТО певно накладають свій відбиток на роботу редакції, але ж умови для праці дуже складні. Про те, як чекають газету українські бійці, розповів підполковник Національної гвардії Михайло Гринишин, який підкреслив, що населення Донбасу тільки тоді буде жити добре і вільно, коли воно буде разом з усім українським народом, коли ми проженемо загарбників з нашої землі.

Як і в будь-яке свято, не обійшлося без гарного вірша та задушевної пісні . Вірші, присвячені газеті прочитала слов’янська поетеса, член літературного об’єднання «Світанок» Євгенія Корабльова, а неодноразові лауреати фестивалів авторської та популярної пісні дует «Слов’яни» у складі Валерія Долбіна та Василя Пономаренка виконали у подарунок працівникам редакції та присутнім у залі кілька пісень.

Привітали ювілярів і працівники бібліотеки, які підготували і подарували це свято і «Донеччині», і всім присутнім.

У своєму заключному виступі   Ігор Зоц висловив надію, що «доки з «Донеччиною» залишатиметься полк наших читачів і прихильників, нас не здолати!». Також Ігор Олексійович подякував за подарунки газеті, побажав усім добра і миру та проголосив: «І вся Донеччина, і однойменна газета були і завжди залишатимуться українськими». То так воно і буде!


 

Геннадій ПЛОТНІЧЕНКО,член НСЖУ.


 

Ще схожі публікації:

Часопис “Донеччина” від 28 квітня 2017 року № 16 (15954)
Донецький юридичний інститут, відновившись як Фенікс із попелу, набирає потужних обертів: переживши період оптимізації, натепер в інституті забезпечує освітню діяльність три факультети та 9 кафедр, на...
У Мирнограді відкривають невідомі сторінки
Кожній нормальній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини», як ми часто величаємо цю непримітну цяточку на карті, де з’явилися на світ. Чуття вітчизни супроводжує нас усе життя. Це...
Часопис “Донеччина” від 24 березня 2017 року № 12 (15950)
Нещодавно переконався, що важливо читати не лише «Часопис Донеччина», але й інші патріотичні видання. Можна дізнатися як наразі живеться не тільки добрим людям, але й підлим. Ось «Газета по-українськи...
Завершився конкурс на кращий танковий взвод
Сьогодні завершився конкурс на кращий танковий взвод Сухопутних Військ Збройних Сил України. Воїни-танкісти оперативних командувань Сухопутних Військ ЗС України, - у складі танкових взводів, - протяго...
“Донеччина” від 7 жовтня 2016 року № 36 (15927)
В.В. Жнакін народився 22 вересня 1941 р. у с. Садове Великоновосілківського району Донецької області. Трудову діяльність розпочав токарем Торезького електромеханічного заводу. Після служ-би в армії на...
Любіть рідну землю
  Пригадайте Шевченкове: «Встала весна. Чорну землю сонну розбудила. Уквітчала її рястом, барвінком укрила...» Коли ще Тарас був маленьким хлопчиком, він навчився любити землю, мил...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme