Владислав Казарін: герої не вмирають

11004308_ak_largeНа минулому тижні в Покровському (колишній Красноармійськ) попрощалися з військовослужбовцем Владиславом Казаріним, який загинув 10 серпня під час мінометного обстрілу терористів у зоні АТО.

Владислава в місті знали: попри юний вік навесні 2014-го він не побоявся відкрито виступити проти «руського міра» і псевдореферендуму, що все-таки відбувся в Красноармійську. А влітку дев’ятнадцятирічний Владислав Казарін добровольцем пішов захищати рідний дім. Службу проходив у батальйоні «Дніпро-1», у лавах «Правого сектору», а також у 93-й і 53-й бригадах. За два роки Владиславу довелося повоювати в найгарячіших точках зони АТО – Донецькому аеропорту і під Дебальцево, на шахті «Бутівка», у Широкіному, Пісках, Авдіївській промзоні.

Коли прийшла трагічна звістка про загибель воїна – з Іспанії надіслав свої співчуття відомий український футболіст і патріот Роман Зозуля. Від імені всіх українців він звернувся до Президента України з проханням нагородити Владислава Казаріна Зіркою Героя України посмертно. Зозуля особисто знав Влада і називає його людиною з великим і сміливим козацьким серцем і доброю душею.

«Він завжди йшов уперед, поспішав жити і хотів принести мир у свій рідний край як ніхто інший. На таких як він повинна будуватися наша країна», –  написав про Казаріна Зозуля у своєму «Фейсбуці».

Поховали воїна на Алеї Героїв АТО Центрального міського цвинтаря.

***

Андрія Назаренка, одного із 16 уродженців Маріупольщини, які віддали своє життя,захищаючи свою країну від ворога в рідному місті не забули. У червні міська організація ВУТ «Просвіта» провела зустріч з родиною полеглого героя: батьки й сестра розповіли присутнім про Андрія. Не говорили про нього в минулому – для них він живий.

А цими днями просвітяни коштом небайдужих громадян випустили черговий номер «Домахи» – громадсько-просвітницького вісника.

«Цей випуск присвячено імені, життю і подвигу захисника нашого міста і України, яка дійсно була для нього понад усе. Молодий, красивий, успішний, Андрій не чекав мобілізації і не ховався від призову – він твердо й свідомо зробив свій вибір і став зі зброєю на боротьбу проти ворогів-чужинців і землячків-зрадників» – йдеться у передмові до матеріалів, присвячених герою.

У замальовці про розвідника 131-го окремого розвідбату давній автор «Донеччини» Вадим Джувага відзначає, що ім’я Назаренка стало останнім часом широко відомим у Маріуполі. По-перше, для деяких стало відкриттям, що на недалекому фронті воюють по цей бік не тільки представники Західної України, а й самі маріупольці.

По-друге, приклад Назаренка красномовно засвідчує, що маріупольці самі,без примусу,встали на захист рідного міста.

По-третє,шалений опір спробам громадськості перейменувати вулицю Новоросійську на вулицю Андрія Назаренка, наводить на думку, що п’ята колона, перелякана після визволення Маріуполя, приходить до тями, зазначає Джувага.

 

Ще схожі публікації:

Газета “Донеччина” від 17 жовтня 2014 р. № 32 (15905)
Зараз в багатьох країнах, у тому числі й в Україні, скасовано смертну кару навіть за такі тяжкі злочини, як убивство та зрада Вітчизні, вирок Івана Сірка багато хто вважає занадто жорстоким. Він і сам...
Часопис “Донеччина” від 13 січня 2017 року № 2(15940)
Володимир Михальчук, фермер: Чи будемо з врожаєм картоплі? Знаєте, особисто я цим питанням не переймаюся, бо за будь-якої погоди у мене завжди є бульба. І це не самовихваляння, а факт. Я дотримуюся...
Синьожупанник з Кодеми
Федір Тарасович Скрипниченко народився 6 червня 1895 р. в селянській сім’ї с. Кодема Бахмутського повіту Катеринославської губернії. Ріс юнак, докладно не знаючи, хто він такий, якої національності. Б...
Валерій Романько отримав заслужену нагороду
Цими днями заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко в урочистій обстановці вручила нагороди працівникам бюджетної сфери Донецької області. Серед нагороджених – доцент Донбаського держав...
Хто виключив нас?
Земля ковтає дощ, його холодні сльози, А ти не кажи нічого - нас виключено. Україна горить і невтішніїї прогнози Вибивають людей ніжно і витончено. Гори, спалахуй, вигравай вогонь, Підк...
Поетичний десант у Слов’янську
У Всесвітній День поезії у нашому місті пройшов І Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Поетичний десант у Слов’янську». Того дня у Слов’янськ «десантувалися» поети різних вікових категорій - майже сто...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme