З людьми і для людей

DSCN1611Стрілка годинника показувала о пів на дев’яту ранку, коли я зайшов до адміністративної споруди Дробишевого.

– А де Віктор Миколайович? – цікавлюсь у головного спеціаліста міської ради І.М. Погуляй.

-У відпустці. Взяв на два тижні, до 14 серпня. Але сьогодні, у четвер, буде. О дев’ятій у нас засідання оргкомітету по проведенню 13 серпня Дня меду.

Хвилин через двадцять у повному складі зібралися активісти, а рівно о дев’ятій з ними в робочому кабінеті уже розмовляв В.М. Тендітний. Нарада тривала сорок хвилин. – Здається усі питання розв’язали. Була б погожа днина.

Спека усіх заїла, – констатує Віктор Миколайович. Мед-медом, а на першому плані в роботі першого керівника селища стоять соціально-економічні питання найбільшого населеного пункту району.

Того дня побували в установах, організаціях, поспілкувалися з людьми. І от що хочу розповісти з цієї нагоди читачам.

Виробництво – головне

У Дробишевому вперше на Лиманщині створили громадську організацію «Форпост».

В селищі є залізнична станція Форпостна. Колись одну з окраїн слободи називали Форпостною. Був навіть форпостний шлях, а на ньому залишки колишньої фортеці неподалік від річки Нітріус.

Однак ініціативна група, вибираючи назву, мала на увазі інше. У перекладі з німецької слово «форпост» означає – передовий, початок у розвитку. В даному випадку – економічного, інвестиційного розвитку.

І «Форпост» розвиває інфраструктуру. Доволі успішно. Наочно у цьому переконався, коли побачив початок капітального ремонту приміщення амбулаторії. На стіні закладу – велике оголошення. Воно сповіщає, що на капремонт споруди виділено 305 тисяч 572 гривні. З них 15 тисяч зібрала громадська організація «Форпост», а інші 290 тисяч виділили Європейський Союз та Програма розвитку ООН.

В. Тендітний разом з «Форпостом» довели організаторам проекту, що допомога потрібна і провели велику роз’яснювальну роботу серед населення. Назбирали необхідну суму грошей. І згодом виграли грант. Вигода дуже велика.

Сьогодні дитячий садочок у Дробишевому – один з найкращих у районі: затишний, теплий, укомплектований усім необхідним. А за усім цим стоїть конкретна праця В. Тендітного. Це він «достукався» до міжнародної організації «Допомога дітям». Виграв грант, і громаді виділили у 2015 році понад 200 тисяч гривень на ремонт приміщення.

У селищі часті гості іноземці з Євросоюзу. Приїжджають на запрошення В. Тендітного.Цікавляться станом справ, дякують йому за ініціативу, обраховують майбутні інвестиції і допомагають, бо бачать, що користь громаді від грантів є.

А загалом В. Тендітний разом з активом селища принесли громаді грантів більше, ніж на мільйон гривень.

Не випадково до Дробишевого ідуть голови сільських і селищних рад за досвідом, так би мовити, у сфері інвестицій з Харківської і Луганської областей.

Вподовж півтора року у селищі з‘явилося 14 робочих місць. Відкрили шиномонтаж (2 робочі місця), відродили бензозаправку (3), почав виробляти продукцію пташник (2 особи), нещодавно запрацював цех з пошиття і ремонту одягу (2 особи). Йде повним ходом реконструкція свиноферми на 75 голів (5 робочих місць).

При сьогоднішньому суцільному безробітті на селі 14 нових робочих місць – великий успіх влади Дробише- вого і постійні відрахування до бюджету громади.

-А перспективи є? – запитую у Віктора Миколайовича.

-Є. І доволі реальні. Скоро почне працювати вівцеферма. У Дериловому, на базі фермерського господарства «Джулія-Форпост» (голова К.І. Масленников). 30 голів овець романівської породи уже купили. Але це тільки початок. Гурт зростатиме. Невдовзі почнуть реконструювати ще один свинарник. З дня на день запрацює цех по виробництву тротуарної плитки. А це ще плюс п’ять робочих місць. У перспективі ще, – і Віктор Миколайович загинає пальці.

Але це уже не для розголосу. Реалізуємо напишемо. Почнуть діяти вищезгадані підрозділи виробництва – робочі місця знайдуть до 25 людей. Багато добрих справ на рахунку В. Тендітного з поліпшення побутових умов жителів селища – освітлення вулиць, вирівнювання ґрунтових доріг і т. д.

Не хлібом єдиним

У цьому році дробишани і багато гостей п’ятнадцятий раз святкували Івана Купала на Білих Буграх. Зібралося понад тисячу жителів і гостей з сусідніх сіл та Святогірська, Слов’янська, Краматорська, Ізюму, Кремінної.

Усім припав до душі цей захід. А ще у Дробищевому святкують Водохрещу, Медовий Спас, День винограду, День селища, День Перемоги, Новий Рік. І завжди цікаво, незабутньо, з іскринкою. Чому? А тому що на повну силу працюють колективи двох клубів:

– «Відродження» (колишній ім. Леніна) та «Сучасник». У цьому велика заслуга його керівників С.А. Ляшко та В.І.Вербицької.

У клубі «Відродження» хоча і триває ремонт, але творча робота кипить. Молодь займається спортом (штанга, шахи, більярд, теніс). О.Новікова та К. Чередниченко уміло проводять заняття аеробікою у двох вікових групах.

На повну силу працює танцювальний гурток «Конфетті». Його вихованці – учасники усіх без винятку масових заходів уселищі.

Нещодавно, дякуючи В.М. Тендітному, з’явилися чотири комп’ютери, ноутбук, принтер. А це дало змогу організувати інтернет-клуб під керівництвом бібліотекарки Л.І. Бабакової. Бажаючих – море.

У «Відродженні» працює гурток для дорослих («і дуже дорослих») – «Відпочивайте разом з нами». Цікаво у ньому проходять зустрічі любителів вишивання, малювання, випічки.

Книги з селищної бібліотеки в пошані як серед корінних жителів, так і переселенців.

Про переселенців особлива турбота, як В. Тендітного, так і усієї громади.

Їх у селищі 1230, більше півтисячі оселилися тут. Їм надавали і надають юридичну, матеріальну, продовольчу допомогу. Для цього задіяли міжнародні організації. Приїжджали сюди волонтери з Норвегії, Данії, з Міжнародного Червоного Хреста.

Спеціально для переселенців відкрито автобусне сполучення з Дробишевого на Донецьк.

Проблеми завжди є у тих, хто працює

А чи є ще проблеми, які слід розв’язати В. Тендітному? Звичайно є. Найголовніша – знайти сімейного лікаря в амбулаторію. Бажаюча є. Слово за міською радою щодо виділення грошей на придбання квартири.

«Бородата» проблема – капітальний ремонт фасаду клубу у центрі селища. Ремонт доріг, прокладання асфальту до станції Форпостної. Наведення належного санітарного стану, боротьба зі стихійними звалищами.

Ці та інші проблеми В. Тендітний намагається розв’язати у тісній співпраці з керівництвом Краснолиманської територіальної громади.

Колективний портрет

Спілкуючись з жителями селища я попросив їх відповісти на одне запитання. Дати характеристику головному керівнику Дробишевого.

Ось які відповіді отримав.

Микола Дмитрович Нікіфоров, підприємець, переселенець:

– Мені допоміг швидко відкрити шиномонтаж у центрі селища. Допомагав і в інших справах. Наприклад – відкрили автобусний маршрут Дробишеве – Донецьк. Не все так просто давалося. Про таких як Віктор Миколайович в народі кажуть – «зі шкури вилізе, а обіцяне виконає». Побільше б таких розумних голів, і ми були б у Європі давно.

Олександр Павлович Литовка, директор Дробишевської школи:

– З Віктором Миколайовичем легко працювати, бо він – професіонал. У нього дуже пробивний характер. Це добре зрозумів, коли здавали під ключ першу чергу нашої красуні – школи. Дякуючи Тендітному наш клуб «Відродження» справді почав відроджуватись. У ньому розумно проводять дозвілля до сотні дітей і школярів майже щодня. Розширюють світогляд, зміцнюють здоров’я. Оце турбота про підростаюче покоління не на словах, а на ділі.

Надія Вікторовна Ляшко, голова Дробишевської громадської організації «Форпост»:

-У Віктора Миколайовича демократичний стиль керування. Він ґрунтується на колегіальності, довірі, ініціативі і творчості. Стояв біля витоків утворення «Форпосту». Дякуючи нашій громадській організації, ініціативі голови й активу громади, в селище надходять вагомі інвестиції.

Віктор Єгорович Малихін, Почесний пасічник України:

– Молодець! Скільки громадських заходів проводить! Майже щомісяця. Не виключено, що у нас буде свій – дробишевський, а не сорочинський ярмарок. З таким керівником ми приречені на успіх!

Віра Федорівна Міщерякова, завідуюча Дробишевським ФАПом:

– Дорожить словом. Скаже – обов’язково зробить. Спасибі за газифікацію ФАПу.

Михайло Іванович Ханін, пенсіонер, керував крупним промисловим підприємством на Донеччині:

-Другий рік живу у селищі. Як людина нова, бачу Віктора Миколайовича досвідченим керівником, який живе днем завтрашнім, дивиться на два- три кроки вперед. Наш голова Тендітний – думаючий голова, ввічливий, уважний, інтелігентний. Пообіцяє – обов’язково зробить. За нові робочі місця – спасибі. То – перспектива селища.

Ось такий він – Тендітний Віктор Миколайович – керівник дробишевської громади. Він – той стрижень, довкола якого тримається громада. Він – енергійний, принциповий, досвідчений керівник, який багато зробив і ще більше зробить на її благо.


Микола ПАСІЧНИК, член НСЖУ м. Лиман

На фото:В.М. Тендітний завітав до інтернет-клубу.


 

Ще схожі публікації:

"Дрібниці", про які не дізнався Мішель Платіні
Останньою інспекторською поїздкою містами України, які наступного року прийматимуть учасників чемпіонату Європи з футболу, президент УЄФА Мішель Платіні залишився задоволений. "Україна майже готова до...
Анатолій Кравченко."Твори і дій сьогодні…"
  Анатолій Іванович Кравченко народився 19 квітня 1937 р. в Єнакієвому. Після закінчення середньої школи і до призову на військову службу працював на шахті. Закінчив Літературний інститут і...
Часопис “Донеччина” від 9 грудня 2016 року № 43 (15934)
Давно відомо: якщо телефон різко скиглить пізно ввечері, це ще не значить, що хтось хоче чемно побажати тобі спокійної ночі. Навпаки… Цього разу телефонував мій давній знайомий краєзнавець і громадськ...
Часопис “Донеччина” від 17 березня 2017 року № 11 (15949)
«Скиньте з Шевченка шапку. Та отого дурного кожуха. Відкрийте в нім академіка. Ще одчайдуха-зуха» – закликав Драч і багато інших поетів впродовж сторіччя. Але наша українська на- тура і далі продовжу...
Яйця несуть ... хохлушки !?
Всім відомо, що яйця несуть птахи. А в Слов’янську в 1970-х сталася новина, яка сколихнула весь Радянський Союз. Уявляєте, в офіційній партійній міськрайонній газеті «Комуніст», на першій сторінці йшл...
Про найголовніше
На завершальній прес-конференції 2010 року голова ОДА Анатолій Близнюк разом зі своїми заступниками зустрілися з журналістами, щоб розповісти про підсумки роботи області та намічені цілі. Кожен із при...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme