З людьми і для людей

DSCN1611Стрілка годинника показувала о пів на дев’яту ранку, коли я зайшов до адміністративної споруди Дробишевого.

– А де Віктор Миколайович? – цікавлюсь у головного спеціаліста міської ради І.М. Погуляй.

-У відпустці. Взяв на два тижні, до 14 серпня. Але сьогодні, у четвер, буде. О дев’ятій у нас засідання оргкомітету по проведенню 13 серпня Дня меду.

Хвилин через двадцять у повному складі зібралися активісти, а рівно о дев’ятій з ними в робочому кабінеті уже розмовляв В.М. Тендітний. Нарада тривала сорок хвилин. – Здається усі питання розв’язали. Була б погожа днина.

Спека усіх заїла, – констатує Віктор Миколайович. Мед-медом, а на першому плані в роботі першого керівника селища стоять соціально-економічні питання найбільшого населеного пункту району.

Того дня побували в установах, організаціях, поспілкувалися з людьми. І от що хочу розповісти з цієї нагоди читачам.

Виробництво – головне

У Дробишевому вперше на Лиманщині створили громадську організацію «Форпост».

В селищі є залізнична станція Форпостна. Колись одну з окраїн слободи називали Форпостною. Був навіть форпостний шлях, а на ньому залишки колишньої фортеці неподалік від річки Нітріус.

Однак ініціативна група, вибираючи назву, мала на увазі інше. У перекладі з німецької слово «форпост» означає – передовий, початок у розвитку. В даному випадку – економічного, інвестиційного розвитку.

І «Форпост» розвиває інфраструктуру. Доволі успішно. Наочно у цьому переконався, коли побачив початок капітального ремонту приміщення амбулаторії. На стіні закладу – велике оголошення. Воно сповіщає, що на капремонт споруди виділено 305 тисяч 572 гривні. З них 15 тисяч зібрала громадська організація «Форпост», а інші 290 тисяч виділили Європейський Союз та Програма розвитку ООН.

В. Тендітний разом з «Форпостом» довели організаторам проекту, що допомога потрібна і провели велику роз’яснювальну роботу серед населення. Назбирали необхідну суму грошей. І згодом виграли грант. Вигода дуже велика.

Сьогодні дитячий садочок у Дробишевому – один з найкращих у районі: затишний, теплий, укомплектований усім необхідним. А за усім цим стоїть конкретна праця В. Тендітного. Це він «достукався» до міжнародної організації «Допомога дітям». Виграв грант, і громаді виділили у 2015 році понад 200 тисяч гривень на ремонт приміщення.

У селищі часті гості іноземці з Євросоюзу. Приїжджають на запрошення В. Тендітного.Цікавляться станом справ, дякують йому за ініціативу, обраховують майбутні інвестиції і допомагають, бо бачать, що користь громаді від грантів є.

А загалом В. Тендітний разом з активом селища принесли громаді грантів більше, ніж на мільйон гривень.

Не випадково до Дробишевого ідуть голови сільських і селищних рад за досвідом, так би мовити, у сфері інвестицій з Харківської і Луганської областей.

Вподовж півтора року у селищі з‘явилося 14 робочих місць. Відкрили шиномонтаж (2 робочі місця), відродили бензозаправку (3), почав виробляти продукцію пташник (2 особи), нещодавно запрацював цех з пошиття і ремонту одягу (2 особи). Йде повним ходом реконструкція свиноферми на 75 голів (5 робочих місць).

При сьогоднішньому суцільному безробітті на селі 14 нових робочих місць – великий успіх влади Дробише- вого і постійні відрахування до бюджету громади.

-А перспективи є? – запитую у Віктора Миколайовича.

-Є. І доволі реальні. Скоро почне працювати вівцеферма. У Дериловому, на базі фермерського господарства «Джулія-Форпост» (голова К.І. Масленников). 30 голів овець романівської породи уже купили. Але це тільки початок. Гурт зростатиме. Невдовзі почнуть реконструювати ще один свинарник. З дня на день запрацює цех по виробництву тротуарної плитки. А це ще плюс п’ять робочих місць. У перспективі ще, – і Віктор Миколайович загинає пальці.

Але це уже не для розголосу. Реалізуємо напишемо. Почнуть діяти вищезгадані підрозділи виробництва – робочі місця знайдуть до 25 людей. Багато добрих справ на рахунку В. Тендітного з поліпшення побутових умов жителів селища – освітлення вулиць, вирівнювання ґрунтових доріг і т. д.

Не хлібом єдиним

У цьому році дробишани і багато гостей п’ятнадцятий раз святкували Івана Купала на Білих Буграх. Зібралося понад тисячу жителів і гостей з сусідніх сіл та Святогірська, Слов’янська, Краматорська, Ізюму, Кремінної.

Усім припав до душі цей захід. А ще у Дробищевому святкують Водохрещу, Медовий Спас, День винограду, День селища, День Перемоги, Новий Рік. І завжди цікаво, незабутньо, з іскринкою. Чому? А тому що на повну силу працюють колективи двох клубів:

– «Відродження» (колишній ім. Леніна) та «Сучасник». У цьому велика заслуга його керівників С.А. Ляшко та В.І.Вербицької.

У клубі «Відродження» хоча і триває ремонт, але творча робота кипить. Молодь займається спортом (штанга, шахи, більярд, теніс). О.Новікова та К. Чередниченко уміло проводять заняття аеробікою у двох вікових групах.

На повну силу працює танцювальний гурток «Конфетті». Його вихованці – учасники усіх без винятку масових заходів уселищі.

Нещодавно, дякуючи В.М. Тендітному, з’явилися чотири комп’ютери, ноутбук, принтер. А це дало змогу організувати інтернет-клуб під керівництвом бібліотекарки Л.І. Бабакової. Бажаючих – море.

У «Відродженні» працює гурток для дорослих («і дуже дорослих») – «Відпочивайте разом з нами». Цікаво у ньому проходять зустрічі любителів вишивання, малювання, випічки.

Книги з селищної бібліотеки в пошані як серед корінних жителів, так і переселенців.

Про переселенців особлива турбота, як В. Тендітного, так і усієї громади.

Їх у селищі 1230, більше півтисячі оселилися тут. Їм надавали і надають юридичну, матеріальну, продовольчу допомогу. Для цього задіяли міжнародні організації. Приїжджали сюди волонтери з Норвегії, Данії, з Міжнародного Червоного Хреста.

Спеціально для переселенців відкрито автобусне сполучення з Дробишевого на Донецьк.

Проблеми завжди є у тих, хто працює

А чи є ще проблеми, які слід розв’язати В. Тендітному? Звичайно є. Найголовніша – знайти сімейного лікаря в амбулаторію. Бажаюча є. Слово за міською радою щодо виділення грошей на придбання квартири.

«Бородата» проблема – капітальний ремонт фасаду клубу у центрі селища. Ремонт доріг, прокладання асфальту до станції Форпостної. Наведення належного санітарного стану, боротьба зі стихійними звалищами.

Ці та інші проблеми В. Тендітний намагається розв’язати у тісній співпраці з керівництвом Краснолиманської територіальної громади.

Колективний портрет

Спілкуючись з жителями селища я попросив їх відповісти на одне запитання. Дати характеристику головному керівнику Дробишевого.

Ось які відповіді отримав.

Микола Дмитрович Нікіфоров, підприємець, переселенець:

– Мені допоміг швидко відкрити шиномонтаж у центрі селища. Допомагав і в інших справах. Наприклад – відкрили автобусний маршрут Дробишеве – Донецьк. Не все так просто давалося. Про таких як Віктор Миколайович в народі кажуть – «зі шкури вилізе, а обіцяне виконає». Побільше б таких розумних голів, і ми були б у Європі давно.

Олександр Павлович Литовка, директор Дробишевської школи:

– З Віктором Миколайовичем легко працювати, бо він – професіонал. У нього дуже пробивний характер. Це добре зрозумів, коли здавали під ключ першу чергу нашої красуні – школи. Дякуючи Тендітному наш клуб «Відродження» справді почав відроджуватись. У ньому розумно проводять дозвілля до сотні дітей і школярів майже щодня. Розширюють світогляд, зміцнюють здоров’я. Оце турбота про підростаюче покоління не на словах, а на ділі.

Надія Вікторовна Ляшко, голова Дробишевської громадської організації «Форпост»:

-У Віктора Миколайовича демократичний стиль керування. Він ґрунтується на колегіальності, довірі, ініціативі і творчості. Стояв біля витоків утворення «Форпосту». Дякуючи нашій громадській організації, ініціативі голови й активу громади, в селище надходять вагомі інвестиції.

Віктор Єгорович Малихін, Почесний пасічник України:

– Молодець! Скільки громадських заходів проводить! Майже щомісяця. Не виключено, що у нас буде свій – дробишевський, а не сорочинський ярмарок. З таким керівником ми приречені на успіх!

Віра Федорівна Міщерякова, завідуюча Дробишевським ФАПом:

– Дорожить словом. Скаже – обов’язково зробить. Спасибі за газифікацію ФАПу.

Михайло Іванович Ханін, пенсіонер, керував крупним промисловим підприємством на Донеччині:

-Другий рік живу у селищі. Як людина нова, бачу Віктора Миколайовича досвідченим керівником, який живе днем завтрашнім, дивиться на два- три кроки вперед. Наш голова Тендітний – думаючий голова, ввічливий, уважний, інтелігентний. Пообіцяє – обов’язково зробить. За нові робочі місця – спасибі. То – перспектива селища.

Ось такий він – Тендітний Віктор Миколайович – керівник дробишевської громади. Він – той стрижень, довкола якого тримається громада. Він – енергійний, принциповий, досвідчений керівник, який багато зробив і ще більше зробить на її благо.


Микола ПАСІЧНИК, член НСЖУ м. Лиман

На фото:В.М. Тендітний завітав до інтернет-клубу.


 

Ще схожі публікації:

“Донеччина” від 7 жовтня 2016 року № 36 (15927)
В.В. Жнакін народився 22 вересня 1941 р. у с. Садове Великоновосілківського району Донецької області. Трудову діяльність розпочав токарем Торезького електромеханічного заводу. Після служ-би в армії на...
Газета “Донеччина” від 16 жовтня 2015 р. № 13 (15882)
Нещодавно президент України, виступаючи в ООН, заявив, що в нас утричі зменшилася бідність. Жорстко, але справедливо на це відповів лідер «Українського об’єднання патріотів - УКРОП» Геннадій Корбан: «...
МОВНИЙ СВІТ ОЛЕКСИ ТИХОГО ТА РЕАЛІЇ СЬГОДЕННЯ
Цьогоріч Олексі Тихому 27 січня виповнилося 90 років. Він належав до тих чільних особистостей, які все життя присвятили боротьбі за утвердження української мови, побудову Української Держави, відстоюв...
На Донеччині розпочалися заходи із святкування 200-річчя від дня народження Михайла Петренка
Петренківське свято у слов’янській ЗОШ № 13: з нього на Донеччині розпочалися заходи із святкування 200-річчя від дня народження поета-земляка Михайла Петренка Драматична дума у двох явах під на...
Часопис “Донеччина” від 24 лютого 2017 року № 8 (15946)
Кілька днів спостерігали за поведінкою бабаків, які на Стрітення віщують весну. За народним повір'ям, в цей день зима зустрічається з весною. Якщо бабак, вилізши з будиночка, побачить свою тінь (надво...
Пізнаємо Україну разом!
На цій землі витає непереможний український дух та самобутній патріотизм У березні я отримала надзвичайну можливість відвідати один з найбільших культурних, духовних та туристичних осередків Україн...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme