Шляхом добра

Липень. Ранок. Сонце піднялося ще о п’ятій, а їхати на Дніпропетровщину до Межової на захід присвячений 110-й річниці поета і перекладача Василя Мисика припало пізніше. Гаряче повітря, що обпалювало і панувало по всій поверхні землі трохи лякало, проте шість членів творчого об’єднання «Суцвіття» з міста Покровськ «героїчно» склали авторитетну делегацію у складі Р.Довгаль, І.Мяснікової, Івана та Надії Останіних, П.Рекуненка і автора цих рядків, щоб відвідати малу батьківщину талановитого і маловідомого на Сході майстра слова і перекладу.

Їхали народним потягом-електричкою «Авдіївка – Чаплине», яка теж була «героїчною», бо пункт відправлення – Авдіївка відомий вже всій Україні як легендарний форпост, де тримають оборону наші бійці від «метастаз ракової пухлини ДНР».

Зустріли нас в Межовій привітні працівники районної бібліотеки прямо на вокзалі, провели до Палацу культури, де в гостинному залі чекало вже зібрання у складі місцевих вчителів, краєзнавців, поетів, самодіяльних артистів і шанованих гостей, в особі кандидата технічних наук,професора Миколи Шакіна (на знімку) і поета Костянтина Маковенського зі Слобожанщини.

А напередодні ці поважні гості привезли меморіальну дошку, присвячену В.Мисику, виготовлену за свій кошт самим Миколою Шакіним і в присутності односельців і працівників райради встановили на стіні школи № 1 в Новопавлівці, що в Межівському районі, де народився ювіляр 110 років тому(на знімку).

Для присутніх в залі бібліотеки на екрані продемонстрували кадри історичного моменту – встановлення дошки, а також рідкісні світлини юнацьких років письменника, датовані тридцятими роками минулого століття.

Слова глибокої подяки від земляків В.Мисика були висловлені на адресу харківського краєзнавця й науковця, мецената Миколи Шакіна, який своїм вагомим внеском довів, що духовне головніше матеріального: «Шлях добра творить духовну людину і веде її до розуміння своєї істинної духовної природи, до свого призначення в світі»( Г.Сковорода).

А ще відомий на Межівщині краєзнавець Петро Бабець зачитав слова вдячності від академіка НАН України, директора Інституту літератури Миколи Жулинського і його заступника Сергія Гальченка на адресу всіх, хто долучився до відзначення ювілею поета.

Також краєзнавець розповів про маловідомі факти страдницького життя земляка. Про те як уночі 4.11.1934 року Мисика забрали «чорним воронком» з власної квартири в Харкові і направили в Київ, де було сконцентроване слідство у справі по звинуваченню великої групи української інтелігенції у приналежності до ОУН і підготовці терактів проти керівних діячів партії та уряду, що інкримінувалися й Мисикові як членові «харківської терористичної групи». 19 липня 1935 року Особлива нарада при НКВС СРСР, не зважаючи на брак достатніх доказів, засудила його до 5 років виправно-трудових таборів. Незаслужене покарання поет відбував на Соловках.

16.10.1956 року ухвалою військового трибуналу Київського округу його реабілітували. Починаючи з 1958 року виходять поетичні книжки Мисика «Борозни», «Верховіття», «Вибране», «Чернотроп», «Біля криниці», «Лан», «Берег», «Планета», а також окремі видання перекладів Хайяма, Гафіза, Бернса.

Святковий настрій присутнім створювали й чудові виступи межівчан Надії Водолазької, Алли Тишковець, Ольги Тимошенко і юних артистів. Свій вірш «Любіть Україну» продекламувала Надія Останіна, подарувавши бібліотеці від делегації альманах «Суцвіття плюс», присвячений 10-річчю нашого творчого об’єднання.


Любов ЧОРНА, член ТО «Суцвіття» м. Покровськ, член ТС «Конгрес літераторів України». Світлини Петра БАБЦЯ.


 

Ще схожі публікації:

Шевченківське свято
  18 травня в Сєвєродонецьку, що на Луганщині, Національна спілка письменників України за підтримки Міністерства культури провела Міжнародне Шевченківське свято «В сім`ї вольній, новій», участ...
ВІДЗНАЧИЛИ ОСВІТЯН
Десятки найкращих освітян Білої Церкви з рук першого командувача Військово- Морських Сил України віце-адмірала Бориса Кожина та відомого політолога та правозахисника Володимира Бондаренка, у присутнос...
Вільна торгівля з ЄС – чи скористаємося шансом ?
Першим результатом початку дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС стало зростання експорту українського продовольства, заявив президент Петро Порошенко. За його словами, у січні цього року Укра...
Зі Стусом поруч
    В житті кожної людини обов’язково зустрічаються окремі особистості, які запам’ятовуються назавжди. Для мене такою особистістю став Василь Семенович Стус. Далекий вже 1954 рік, С...
Спогади і роздуми про підкорення Донбасу-2007
Після того, як під безжальним донецьким сонцем учасники конкурсу тільки дорогами двох областей проїхали майже дві тисячі кілометрів, усіх журналістів і самого Юрія Работіна, в першу чергу, варто було ...
"Донеччина" від 15 липня 2016 року № 25 (15916)
«Алея Миру» складається з дерев – платану та сливи, що символізують чоловіка та жінку в гармонійних стосунках, а також кущів горобини, що уособлюють щасливих діточок. Композиція містить шість дзеркаль...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme