Слов’янці святкують ювілей поета-земляка

Цей рік став ювілейним для українського поета-романтика Михайла Петренка –виповнюється 200 років від дня його народження. З метою підготовки та відзначення ювілею автора безсмертної пісні «Дивлюсь я на небо» та інших творів, при Слов’янській міській раді у кінці минулого року створено оргкомітет, куди ввійшли члени виконкому, працівники відділу культури, краєзнавці, бібліотекарі, освітяни, науковці. На засіданнях оргкомітету обговорено ряд заходів, які вже почали проводитися, інші – у процесі підготовки. Не так просто у наш нелегкий час віднайти кошти на заплановані заходи, тому доводиться звертатися за допомогою до небайдужих земляків – депутатів, меценатів й просто до пересічних громадян, яким болить за українську культуру, за пам’ять про визначних людей краю.

У першій половині квітня відбулися дві знакові події, пов’язані з ім’ям поета-земляка.

– 5 квітня Слов’янська міська рада за № 9-ХХІІ-7 прийняла наступне рішення:

 1. Оголосити 2017 рік Роком Михайла Петренка у місті Слов’янську.
 2. Присвоїти Центральній бібліотеці КЗ «ЦСПБ міста Слов’янська» ім’я українського поета-земляка Михайла Миколайовича Петренка. Рішення підписав міський голова В.М.Лях і воно вступило в дію.

– 12 квітня у Словянському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття постійно діючої експозиції, присвяченої поетові Михайлу Петренку. Захід підготував та провів провідний спеціаліст, почесний краєзнавець України Анатолій Шамрай. Присутні на заході музейні працівники, краєзнавці, студенти СК НАУ та ДДПУ, журналісти оглянули музейні експонати: текст вірша «Дивлюсь я на небо…», платівка фірми «Мелодія» із записом пісні у виконанні А.Солов’яненка, текст вірша «Взяв би я бандуру» та сам музичний інструмент – бандура, зразки нагрудного знака, квитка та диплому лауреата Загальнослобожанської премії імені М.Петренка, на полиці внизу – книги про М.Петренка, відомі поетичні рядки про Слов’янськ: «Слов’янськ, Слов’янськ, як гарно ти по річці Тору по рівнині, Розкинув пишнії садки…». Анатолій Васильович розповів про те, як створювалася експозиція, про її значення для майбутніх відвідувачів. Після цього свято продовжили у виставковій залі: виступили Анатолій Шамрай, доцент педуніверситету Валерій Романько, лауреат премії імені М. Петренка Віктор Антоненко, голова Слов’янської краєзнавчої організації Тетяна Лисак. Присутні заслухали пісні «Дивлюсь я на небо» (слова М.Петренка), «Сокіл» (слова Алли та Віктора Антоненків).

Присутні дійшли думки, що відкриття постійно діючої експозиції, присвяченої М.Петренку, це подія для міста. Вони висловили надію, що експозиція буде поповнюватися новими цікавими експонатами, адже попереду ще багато заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Михайла Петренка.

Слід додати, що ще на початку року на прохання краєзнавців Слов’янська відомий художник, Заслужений журналіст України Микола Капуста (м. Донецьк) створив емблему, присвячену ювілею відомому поетові-земляку.


Валерій РОМАНЬКО, заступник голови оргкомітету по підготовці та відзначення 200-річчя від дня народження М.Петренка при Слов’янській міській раді, голова Донецької обласної організації НСКУ.


 

Ще схожі публікації:

У Мирнограді відкривають невідомі сторінки
Кожній нормальній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини», як ми часто величаємо цю непримітну цяточку на карті, де з’явилися на світ. Чуття вітчизни супроводжує нас усе життя. Це...
Грай, гармонь, звучи, баян
День Перемоги мешканці Шахтарська святкували разом з учасниками відкритого фестивалю кнопкових інструментів   Воєнні пісні разом з художніми колективами з різних куточків нашого краю виконували ...
“Донеччина” від 2 листопада 2016 року № 39 (15930)
Багато хлопців 95-ї аеромобільної бригади загинуло за період війни на сході. Тільки при звільненні Слов’янська полягло 18 військових. А під час зйомок відеоролик помер заступник командира бригади Серг...
Торські євродрова від Журавльова
На Лиманщині уже більше десяти років ведуться розмови про будівництво на селі невеликого заводу по виробництву піллет чи біопалива. Однак далі слів справи не посуваються І от на початку нового 2019...
Вистава про Лесю Українку
Дні народження бувають різні й святкує їх кожен на свій смак. Викладачі та студенти філологічного факультету Маріупольського державного університету відзначили День факультету та кафедри української ф...
Щедрий ужинок
Валерій Романько – голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат педагогічних наук, доцент Донбаського державного педагогічного університету, член-кореспонден...

The Author

Валерій РОМАНЬКО

1 Comment

Add a Comment
 1. Александр Петренко

  Краткий комментарий:
  — «…Не так просто у наш нелегкий час віднайти кошти на заплановані заходи, тому доводиться звертатися за допомогою до небайдужих земляків – депутатів, меценатів й просто до пересічних громадян, яким болить за українську культуру, за пам’ять про визначних людей краю…».
  Хотелось бы, чтобы все упомянутые в этой фразе депутаты, меценаты и земляки поняли на что расходуются собранные\выдуренные у них средства. Конечно же, модные в наше время схемы «распила финансов» мы рассматривать не будем. Кучка пиарщиков-неудачников пытается уйти от заслуженного позора, прикрываясь уважением к памяти Михаила Петренко, да еще и за чужой счет. К сожалению, как показывает практика, в наши дни (начало 21 века) в Славянске такое еще возможно.
  — «…зразки нагрудного знака, квитка та диплому лауреата Загальнослобожанської премії імені М.Петренка…».
  Обращаю внимание на то, что в виде образца на стенд в краеведческом музее прицепили не чистые бланки удостоверения и диплома, а заполненные на имя одного из нескольких аферистов, принимающих активное участие в славянском позоре. Конечно, нет оснований говорить о неуважении всех славянцев к памяти Михаила Петренко, но, однозначно очевидно, что причастные к «юбилейному шабашу» просто продолжают использовать имя Михаила для своих низких пиарных целей. По факту, один из соавторов портретной аферы в Славянске уважаемый человек. Легко предсказуемо чем будет пополняться стенд в ближайшем будущем – конечно же, портретами «исследователей». Михаил в данном случае – только фон.
  — «…Після цього свято продовжили у виставковій залі: виступили Анатолій Шамрай, доцент педуніверситету Валерій Романько, лауреат премії імені М. Петренка Віктор Антоненко, голова Слов’янської краєзнавчої організації Тетяна Лисак…».
  Об А. Шамрае ранее было более позитивное мнение, потому как он научный сотрудник (надеюсь настоящий) и была хотя и слабая, но надежда, что в Славянске именно он начнет рассматривать именно документальный подход в Теме и поможет городу избавиться от позорной проблемы. Но, в последнее время его пассивность трансформировалась в активную поддержку местной «балачковой версии». Не понятно, как научный сотрудник может что-то воспринимать серьезно то, что не имеет ни одного документа в основе. О чести и порядочности говорить не будем…
  — «…Присутні дійшли думки, що відкриття постійно діючої експозиції, присвяченої М.Петренку, це подія для міста. Вони висловили надію, що експозиція буде поповнюватися новими цікавими експонатами, адже попереду ще багато заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Михайла Петренка…».
  Как я уже сказал ранее, экспозиция будет действительно пополняться. Главная цель современных местных следопытов, пока еще не достигнутая в педлицейской «комнате вранья» – организовать галерею своих портретов. Теперь налицо попытка достичь её в стена краеведческого музея. Очень даже не исключено, что замысел продублируют «и здесь и там», не за свой же счет.
  Эх вы, славянцы…

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme