Молитва за  Україну – у «Радомислі»

Україна переживає складні часи – вже п’ятий рік триває війна. На окупованій території країни лишаються мільйони наших співвітчизників, яким вкрай необхідна наша допомога у підтриманні патріотизму та духу нашої української ідентичності. Тож постійно маємо нагадувати суспільству, що схід – це Україна.

Тому кожного разу, коли на території комплексу Замок-музей «Радомисль» відбуваються культурні заходи, я обов’язково запрошую до участі в них талановитих дітей та дорослих, музеї, творчі колективи Східної України. Для того, щоб показати унікальні таланти та підтримати українську культуру цього регіону.

Наприклад, щорічно окрему частину Всеукраїнського етно-фешн-шоу «Аристократична Україна», яке проводиться у «Радомислі», займає презентація відтвореного та історичного вбрання міста Бахмут, де кожен може пересвідчитися, що у першій чверті ХХ ст. на Донбасі побутувала українська мода.

Продовжує традицію висвітлення української культури Донеччини у Замку-музеї «Радомисль» нова виставка «Молюсь за тебе, Україно!» Людмили Огнєвої. Авторка переконливо показала історію Донецького краю в контексті історії всієї України. Показала край, який завжди був колисанкою палких українських патріотів. Такою є й сама пані Людмила.

Ця виставка відіграє важливу роль одразу у декількох площинах. По-перше, Людмила Огнєва створила новий власний пантеон знаменитих українців. Герої, які потрапили до її списку, зробили щось вперше, звеличили Україну, запалили її своїми серцями.

По-друге, на виставці експонується велика кількість українських орнаментів, про кожен з яких сама авторка може розповідати годинами. Орнаменти – це важливі маркери, які наближають глядача до історії. Вони акцентують персоналії, через маленьку деталь показують цілісність образу, роблять його символічним, доступним для усвідомлення.

Так, виставка зібрала експонати, які навряд чи ще будуть демонструватися разом: ікони князя Аскольда та княгині Ольги, вишиванки Тараса Шевченка та Івана Франка.

Мені особливо приємно, що виставка Людмили Огнєвої розмістилася у Замку-музеї «Радомисль», оскільки саме тут зберігаються знакові для українців речі: сакральні й родинні пам’ятки, які залишилися з минулого. Під час екскурсій замком, показуючи українські орнаменти на скринях, рушниках, сорочках і іконах, ми обов’язково наголошуємо, що візерунки є цілою книгою з закодованим посилом у майбутнє роду й родини. Тому особливо цінною є колекція рушників Людмили Огнєвої, де відтворені весільні орнаменти – вони закладали продовження роду.

Впевнена, що праця Людмили Огнєвої зі збереження історії і культури, з фізичного захисту українського монументального мистецтва, з вивчення й популяризації нескорених героїв України сколихне покоління українців та стане символом глибокого патріотизму!


Ольга БОГОМОЛЕЦЬ.

Доктор медичних наук, доктор філософських наук, професор.

Виставка відкрилася 30 вересня  і триватиме до середини грудня


 

Ще схожі публікації:

Патріарх Філарет на Донеччині
 Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет  провів низку зустрічей у Слов'янську, Краматорську, Бахмуті (Артемівську), Костянтинівці, Часовому Яру. Тут Патріарх відвідав українських ві...
ЗАЛИШИВ НАДІЮ
  Зустрічей з Михайлом Слабошпицьким трапилося небагато, але всі незабутні… У Донецьку, де редагував газету «Донеччина», його ім’я набуло для мене особливої ваги, коли наша позаштатна авторка з ...
Священик і психолог, друг, і помічник
Що вміщує в себе духовний вимір людського досвіду війни? Як формуються нові цінності? Хто втішає і милиться поруч з бійцем? – на ці питання відповідає військовий капелан Геннадій Лисенко. «Час іде,...
Олена Теліга: з Україною в серці
21 липня виповнилося 105 років від дня народження великої патріотки України, талановитої поетеси Олени Теліги. Довгий час ім'я Олени Теліги замовчувалося, бо для більшовицької влади вона була ворог...
Україна в нас одна
Кажуть, сучасні люди байдужі до всього. Не думаю. Просто більшість втомлена нескінченними скандалами на олімпі влади й тихо виживає, спрямовуючи сили на виховання дітей – майбутнього країни. Але якою ...
Віллу Марії – музею!
Уважно, дуже уважно перечитав у «Донеччині» від 17 березня бесіду з начальником управління культури і туризму облдержадміністрації А. В. Певною. Порадів, що Аліні Валентинівні досить швидко вдалося сф...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme