Молитва за  Україну – у «Радомислі»

Україна переживає складні часи – вже п’ятий рік триває війна. На окупованій території країни лишаються мільйони наших співвітчизників, яким вкрай необхідна наша допомога у підтриманні патріотизму та духу нашої української ідентичності. Тож постійно маємо нагадувати суспільству, що схід – це Україна.

Тому кожного разу, коли на території комплексу Замок-музей «Радомисль» відбуваються культурні заходи, я обов’язково запрошую до участі в них талановитих дітей та дорослих, музеї, творчі колективи Східної України. Для того, щоб показати унікальні таланти та підтримати українську культуру цього регіону.

Наприклад, щорічно окрему частину Всеукраїнського етно-фешн-шоу «Аристократична Україна», яке проводиться у «Радомислі», займає презентація відтвореного та історичного вбрання міста Бахмут, де кожен може пересвідчитися, що у першій чверті ХХ ст. на Донбасі побутувала українська мода.

Продовжує традицію висвітлення української культури Донеччини у Замку-музеї «Радомисль» нова виставка «Молюсь за тебе, Україно!» Людмили Огнєвої. Авторка переконливо показала історію Донецького краю в контексті історії всієї України. Показала край, який завжди був колисанкою палких українських патріотів. Такою є й сама пані Людмила.

Ця виставка відіграє важливу роль одразу у декількох площинах. По-перше, Людмила Огнєва створила новий власний пантеон знаменитих українців. Герої, які потрапили до її списку, зробили щось вперше, звеличили Україну, запалили її своїми серцями.

По-друге, на виставці експонується велика кількість українських орнаментів, про кожен з яких сама авторка може розповідати годинами. Орнаменти – це важливі маркери, які наближають глядача до історії. Вони акцентують персоналії, через маленьку деталь показують цілісність образу, роблять його символічним, доступним для усвідомлення.

Так, виставка зібрала експонати, які навряд чи ще будуть демонструватися разом: ікони князя Аскольда та княгині Ольги, вишиванки Тараса Шевченка та Івана Франка.

Мені особливо приємно, що виставка Людмили Огнєвої розмістилася у Замку-музеї «Радомисль», оскільки саме тут зберігаються знакові для українців речі: сакральні й родинні пам’ятки, які залишилися з минулого. Під час екскурсій замком, показуючи українські орнаменти на скринях, рушниках, сорочках і іконах, ми обов’язково наголошуємо, що візерунки є цілою книгою з закодованим посилом у майбутнє роду й родини. Тому особливо цінною є колекція рушників Людмили Огнєвої, де відтворені весільні орнаменти – вони закладали продовження роду.

Впевнена, що праця Людмили Огнєвої зі збереження історії і культури, з фізичного захисту українського монументального мистецтва, з вивчення й популяризації нескорених героїв України сколихне покоління українців та стане символом глибокого патріотизму!


Ольга БОГОМОЛЕЦЬ.

Доктор медичних наук, доктор філософських наук, професор.

Виставка відкрилася 30 вересня  і триватиме до середини грудня


 

Ще схожі публікації:

Собори душ своїх бережіть
22 січня у Костянтинівському ліцеї відбулося кілька виховних тематичних заходів, присвячених Дню Соборності та Свободи України Ліцеїсти ще раз доторкнулися до сторінок історії нашої країни на годин...
Велич хлібної ходи до Дня Незалежності
Піднесено, урочисто і змістовно пройшли у Великій Новосілці культурно-масові заходи до Дня Незалежності України. Як і раніше, відбулась екскурсія гостей районного свята по експозиціям місцевого народн...
Знову розігрують мовну карту
Сепаратист П. Придворов та його опікуниСлов’янськ знову струсонув Україну. Люди дивуються, як місто, з якого 12 квітня 2014 року розпочалася російська гібридна війна на українському Донбасі, за звіль...
«Сто серць, як сто палахкотінь»
... Сто п'ятдесят років тому царизм знищив останню козацьку Січ, останній спомин про колишню нашу державність. Навіть заборонив вживати слова «січ», «козак», «гетьман» тощо В попередньому досліджен...
Путівка до Парижа
  У кулінарному телешоу "МастерШеф" перемогла донеччанка Світлана Шептуха   Зараз, коли ви, шановний читачу, берете до рук цей номер газети, Світлана вже — в Парижі, й саме прямує д...
ХТО 19 СЕРПНЯ 1991 РОКУ ВИЙШОВ ЗА УКРАЇНУ НА ДОНЕЧЧИНІ
СПОГАДИ УЧАСНИКІВ ПОДІЙ, ЩО ПРИЗВЕЛИ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ    Серпневий путч 1991 року не лише не вберіг СРСР від розпаду, а несподівано стрімко пришвидшив цей процес. Проголошений у Москві так званий ГК...

The Author

Редакція "Донеччини"

Залишити відповідь

Донеччина © 2016 Frontier Theme