ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО

ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО

ЩОБ ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ, НЕОБОВ’ЯЗКОВО СТАВАТИ В ЧЕРГУ

 

Пенсійний фонд України осучаснює процедуру подання документів. Із введенням в дію Постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження обліку трудової діяльності» кожен майбутній пенсіонер отримав можливість зекономити час на відвідуваннях сервісних центрів. Будь-яка застрахована особа за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду має можливість подати скановані копії трудової книжки. Працівники Фонду проведуть їх оцифрування, що дозволить призначити пенсію в автоматичному режимі. Окрім того, у разі втрати паперової трудової книжки, не потрібно буде витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

 

Про те як новий сервіс впроваджується на Донеччині, розпитуємо в Наталії Рад, начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

 

«Оцифрування даних громадян для створення електронних трудових книжок – один з найважливіших кроків на шляху до дистанційного призначення пенсій. З середини травня поточного року Пенсійний фонд Донеччини розпочав масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Фахівці працюють безпосередньо зі страхувальниками – 1158 підприємств області та роботодавців з великою кількістю найманих працівників. Серед них – ПАТ «НКМЗ», ОКП «Донецьктеплокомуненерго», ПАТ «Енергомашспецсталь», ТОВ «Словтранс», ПАТ «Шахтоуправління м.Покровськ», КП «Краматорськводоканал». В онлайнформаті наші спеціалісти надають кваліфіковані консультації та детальні роз’яснення алгоритму дій для оцифрування трудових книжок працівників. В першу чергу ми пропонуємо кадровикам підприємств сканувати трудові книжки працівників, які досягнуть пенсійного віку в червні-серпні поточного року. Таких в Донеччині 2865» – наголошує Наталія Сергіївна.

 

-А яку інформацію може отримати застрахована особа у електронній трудовій книжці (далі – ЕТК)?- запитую в Наталії Рад.

-Сучасний замінник паперової книжки відображає інформацію про трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця та про сплачені з 1998 року страхові внески. Застраховані особи та роботодавці також можуть надавати інформацію про трудову діяльність до 1998 року у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом. Перегляд відомостей про трудову діяльність пропонується в одному з найзручніших і доступних онлайн-сервісів Пенсійного фонду України – електронній трудовій книжці.

Також зазначу, що кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах зі своїм страхувальником, на веб-порталі надана можливість сформувати довідку про трудовий і страховий стаж та довідку ОК-7 для правильного розрахунку лікарняних.

 

-Захищений канал ідентифікації особи – найважливіше завдання при роботі з особистими даними. Як в проєкті «Електронна трудова книжка» вирішено це питання?

-Наразі  для автоматичного призначення пенсії, Фондом розробляється два алгоритми: ідентифікація за кваліфікованим електронним підписом та за інтегрованою системою BankID, тобто за номером банківської картки застрахованого. Ця послуга доступна для власників картки Ощадбанку, Приватбанку, А-Банку або ще 17 інших.

Перший варіант ідентифікації – через кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) – успішно апробований в пілотному проєкті «Пенсія в один дотик».

Процедура передбачала віддалену передачу документів для призначення пенсії з подальшою ідентифікацією особи вже в управлінні Пенсійного фонду України.

Тепер ми виходимо на новий рівень. В новому проєкті передбачено повністю автоматизоване призначення пенсії, без особистих відвідувань сервісних центрів Фонду. Втім це стосується особових справ без помилок чи необхідності уточнень.

Тобто тепер ідентифікація буде виконуватись, завдяки дистанційним інструментам. Таким як КЕП.

Окрім того, Пенсійним фондом наразі розглядається варіант надання кваліфікованої допомоги громадянам, які планують створити ЕТК самостійно. На території сервісних центрів Фонду вже є робочі місця оснащені оргтехнікою, де ми допомагаємо громадянам зареєструватись на веб-порталі, але для включення цієї опції в роботу потрібно достатнє послаблення карантинних обмежень.

 

-Читачі запитують:як отримати кваліфікований електронний підпис і чи треба за це платити?

-Безкоштовно отримати КЕП можна: в інформаційно-довідковому департаменті Державної податкової служби України – особисто або в «Приватбанку» – в онлайн-режимі. Зараз Головне управління Пенсійного фонду Донеччини активно працює над розширенням переліку банків-надавачів послуги.

З дотриманням карантинних обмежень проводяться онлайн-семінари та наради, по результатам яких розробляються кроки для максимального спрощення процедури отримання КЕП та надання скан-копій трудових книжок.

 

-Якщо всі документи будуть заповнені вірно і людині дійсно не знадобиться жодного візиту до управлінь Пенсійного фонду, як вона отримає пенсійне посвідчення або дізнається чи все в порядку з наданими документами?

-Позначки про вид та спосіб отримання пенсійного посвідчення майбутній пенсіонер проставляє під час дистанційного подання документів. Людина сама обирає: буде її посвідчення електронним чи паперовим, доставлятиметься поштою, чи отримуватиметься у відділенні банку, або управлінні Фонду.

Що ж стосується точності заповнення документів, то комунікація із майбутнім пенсіонером відбувається в онлайн-режимі. На початку процедури людина заповнює спеціальну анкету, за результатами якої система видає перелік документів, які необхідні для автоматичного призначення пенсії. Крім того, весь процес, після відправки документів (перевірку, пошук помилок та розбіжностей) вас в режимі онлайн буде супроводжувати спеціаліст Фонду, який веде особову справу.

 

-Що потрібно пам’ятати кадровикам підприємств, аби вірно надати данні працівника?

-До оформлення скан-копій трудової книжки є особливі вимоги.

  • Копії повинні бути кольоровими. Скануються всі сторінки без виключення, включно з відмітками про навчання, службу, декретну відпустку, виправлення, нагороди чи відзнаки. Наявність деяких записів може впливати на розмір пенсії, передбаченої Законом України «Про особливі заслуги перед державою».
  • Для якісної обробки даних система допускає не більше 50 файлів форматів jpg та pdf. Розмір файлу pdf не повинен перевищувати 1 мегабайт.
  • Електронні трудові книжки підписуються виключно електронним підписом підприємства або електронним підписом, який працівник отримав особисто.
  • В режимі ідентифікації з КЕП важливо скористатись можливістю для завантаження фото.

-Дякуємо Вам за інформацію, яка безперечно стане в нагоді не тільки мешканцям Донеччини.


Ігор Зоц.


 

Ще схожі публікації:

Дожити до «української весни»!
Мешканці окупованої Донеччини вимушені переживати найважчу на своєму віку зиму - «російську». Такої зими у Донецьку, як нинішня, не пам`ятають навіть старожили! Це, раз по раз глухо підкашлюючи...
Смолоскип України
У рамках традиційного Форуму небайдужих 1 квітня в музеї «Смолоскип» відбулася науково-практична конференція «Смолоскип України», присвячена Народному Герою України Олексі Гірнику з нагоди 100-річчя в...
МОВНА МАГІЯ ПЕТРЕНКОВОГО «НЕБА»
Український народ має своїх представників, імена яких презентують нашу країну у світі, і вони є мірилом національної культури і духовності. Одним із них Михайло Миколайович Петренко, поет-романтик пер...
ХТО КРАЇНУ НЕ КИНУВ – ТОГО БОГ НЕ ЗАЛИШИТЬ
  Коли в 2014 ворог полонив мій Донецьк – писав статті до столичних видань, а коли в Києві 24 лютого 2022 не стало газет, і другим домом стало бомбосховище – багато передумалося, згадалося, мріялося....
Окупована Донеччина: що попереду?
Побачене, почуте і пережите за останні два роки склалося в роздуми, якими хочу поділитися з земляками. Дорогі мої співвітчизники! Ось вже два роки як ви живете на «звільненій» (напевно, від «хохлів» ...
«Орловський фаворит» – візитна картка Рубців
Сільгосппідприємство «Дружба» – найбільше на Лиманщині. В цьому році у ньому добилися найвищих врожаїв ранніх зернових по району – по 51 центнеру на круг озимої пшениці. І це не випадково, бо очолю...

The Author

Ігор ЗОЦ

Донеччина © 2016 Frontier Theme