ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО

ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ КОЖНОГО

ЩОБ ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ, НЕОБОВ’ЯЗКОВО СТАВАТИ В ЧЕРГУ

 

Пенсійний фонд України осучаснює процедуру подання документів. Із введенням в дію Постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження обліку трудової діяльності» кожен майбутній пенсіонер отримав можливість зекономити час на відвідуваннях сервісних центрів. Будь-яка застрахована особа за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду має можливість подати скановані копії трудової книжки. Працівники Фонду проведуть їх оцифрування, що дозволить призначити пенсію в автоматичному режимі. Окрім того, у разі втрати паперової трудової книжки, не потрібно буде витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

 

Про те як новий сервіс впроваджується на Донеччині, розпитуємо в Наталії Рад, начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

 

«Оцифрування даних громадян для створення електронних трудових книжок – один з найважливіших кроків на шляху до дистанційного призначення пенсій. З середини травня поточного року Пенсійний фонд Донеччини розпочав масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Фахівці працюють безпосередньо зі страхувальниками – 1158 підприємств області та роботодавців з великою кількістю найманих працівників. Серед них – ПАТ «НКМЗ», ОКП «Донецьктеплокомуненерго», ПАТ «Енергомашспецсталь», ТОВ «Словтранс», ПАТ «Шахтоуправління м.Покровськ», КП «Краматорськводоканал». В онлайнформаті наші спеціалісти надають кваліфіковані консультації та детальні роз’яснення алгоритму дій для оцифрування трудових книжок працівників. В першу чергу ми пропонуємо кадровикам підприємств сканувати трудові книжки працівників, які досягнуть пенсійного віку в червні-серпні поточного року. Таких в Донеччині 2865» – наголошує Наталія Сергіївна.

 

-А яку інформацію може отримати застрахована особа у електронній трудовій книжці (далі – ЕТК)?- запитую в Наталії Рад.

-Сучасний замінник паперової книжки відображає інформацію про трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця та про сплачені з 1998 року страхові внески. Застраховані особи та роботодавці також можуть надавати інформацію про трудову діяльність до 1998 року у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом. Перегляд відомостей про трудову діяльність пропонується в одному з найзручніших і доступних онлайн-сервісів Пенсійного фонду України – електронній трудовій книжці.

Також зазначу, що кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах зі своїм страхувальником, на веб-порталі надана можливість сформувати довідку про трудовий і страховий стаж та довідку ОК-7 для правильного розрахунку лікарняних.

 

-Захищений канал ідентифікації особи – найважливіше завдання при роботі з особистими даними. Як в проєкті «Електронна трудова книжка» вирішено це питання?

-Наразі  для автоматичного призначення пенсії, Фондом розробляється два алгоритми: ідентифікація за кваліфікованим електронним підписом та за інтегрованою системою BankID, тобто за номером банківської картки застрахованого. Ця послуга доступна для власників картки Ощадбанку, Приватбанку, А-Банку або ще 17 інших.

Перший варіант ідентифікації – через кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) – успішно апробований в пілотному проєкті «Пенсія в один дотик».

Процедура передбачала віддалену передачу документів для призначення пенсії з подальшою ідентифікацією особи вже в управлінні Пенсійного фонду України.

Тепер ми виходимо на новий рівень. В новому проєкті передбачено повністю автоматизоване призначення пенсії, без особистих відвідувань сервісних центрів Фонду. Втім це стосується особових справ без помилок чи необхідності уточнень.

Тобто тепер ідентифікація буде виконуватись, завдяки дистанційним інструментам. Таким як КЕП.

Окрім того, Пенсійним фондом наразі розглядається варіант надання кваліфікованої допомоги громадянам, які планують створити ЕТК самостійно. На території сервісних центрів Фонду вже є робочі місця оснащені оргтехнікою, де ми допомагаємо громадянам зареєструватись на веб-порталі, але для включення цієї опції в роботу потрібно достатнє послаблення карантинних обмежень.

 

-Читачі запитують:як отримати кваліфікований електронний підпис і чи треба за це платити?

-Безкоштовно отримати КЕП можна: в інформаційно-довідковому департаменті Державної податкової служби України – особисто або в «Приватбанку» – в онлайн-режимі. Зараз Головне управління Пенсійного фонду Донеччини активно працює над розширенням переліку банків-надавачів послуги.

З дотриманням карантинних обмежень проводяться онлайн-семінари та наради, по результатам яких розробляються кроки для максимального спрощення процедури отримання КЕП та надання скан-копій трудових книжок.

 

-Якщо всі документи будуть заповнені вірно і людині дійсно не знадобиться жодного візиту до управлінь Пенсійного фонду, як вона отримає пенсійне посвідчення або дізнається чи все в порядку з наданими документами?

-Позначки про вид та спосіб отримання пенсійного посвідчення майбутній пенсіонер проставляє під час дистанційного подання документів. Людина сама обирає: буде її посвідчення електронним чи паперовим, доставлятиметься поштою, чи отримуватиметься у відділенні банку, або управлінні Фонду.

Що ж стосується точності заповнення документів, то комунікація із майбутнім пенсіонером відбувається в онлайн-режимі. На початку процедури людина заповнює спеціальну анкету, за результатами якої система видає перелік документів, які необхідні для автоматичного призначення пенсії. Крім того, весь процес, після відправки документів (перевірку, пошук помилок та розбіжностей) вас в режимі онлайн буде супроводжувати спеціаліст Фонду, який веде особову справу.

 

-Що потрібно пам’ятати кадровикам підприємств, аби вірно надати данні працівника?

-До оформлення скан-копій трудової книжки є особливі вимоги.

  • Копії повинні бути кольоровими. Скануються всі сторінки без виключення, включно з відмітками про навчання, службу, декретну відпустку, виправлення, нагороди чи відзнаки. Наявність деяких записів може впливати на розмір пенсії, передбаченої Законом України «Про особливі заслуги перед державою».
  • Для якісної обробки даних система допускає не більше 50 файлів форматів jpg та pdf. Розмір файлу pdf не повинен перевищувати 1 мегабайт.
  • Електронні трудові книжки підписуються виключно електронним підписом підприємства або електронним підписом, який працівник отримав особисто.
  • В режимі ідентифікації з КЕП важливо скористатись можливістю для завантаження фото.

-Дякуємо Вам за інформацію, яка безперечно стане в нагоді не тільки мешканцям Донеччини.


Ігор Зоц.


 

Ще схожі публікації:

Навіщо телевізор, коли є Палац? Донецький обласний Палац дитячої та юнацької творчості
Багато в чому саме завдяки цьому Палацу, а точніше - керівникам і викладачам ПДЮТ (яких сміливо можна назвати ентузіастами своєї справи), та, звичайно ж, завдяки вихованцям, Донецька область вже три р...
Завершився конкурс на кращий танковий взвод
Сьогодні завершився конкурс на кращий танковий взвод Сухопутних Військ Збройних Сил України. Воїни-танкісти оперативних командувань Сухопутних Військ ЗС України, - у складі танкових взводів, - протяго...
Бойки на Донеччині
Добре знаю, що гуцули, лемки, бойки та деякі інші українські етнічні групи живуть у гірських районах Західної України. Прикарпатців, верховинців доводилося зустрічати і в наших краях - чоловіки приїзд...
Здійнялася у них суєта – виганяють із книжки кота!..
Днями один із колег жартома й серйозно привітав із найкращою, за його словами, оцінкою моєї дитячої книжки в сусідній Росії. Виявляється, немало тамтешніх ресурсів у соціальних мережах буквально накин...
«Були ті, хто вважав єдину україномовну газету погрозою російській мові», — Ігор Зоц про ставлення в...
  Ігор Зоц понад 20 років був головним редактором єдиної у Донецькій області обласної україномовної газети «Донеччина». Усі роки свого існування газета займалася популяризацією української мови, істо...
У Словянську друковане слово підтримує бойовий дух воїнів
У Словянську під час урочистостей з нагоди ювілею газети «Донеччина» редактор вручив представникам Національної гвардії, які дислокуються в місті книги і свіжу періодику. - Друковане слово теж підт...

The Author

Ігор ЗОЦ

Донеччина © 2016 Frontier Theme