“Зірки і зіроньки”  

Більше тисячі дітей з Донецької та Луганської областей взяли участь у всеукраїнському фестивалі “Зірки і зіроньки 2020”, який вперше пройшов у дистанційному режимі. Про це розповіли в Управлінні сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, що разом із Всеукраїнським благодійним фондом «Зірки і зіроньки» організували захід.

Під час фестивалю талановиті діти змагалися  у виконанні пісень, танцювальних номерів, сценічній мові і оригінальному жанрі. Нинішня пандемія не змогла порушити 23-річну традицію, але змінила формат фестивалю – творчі колективи разом зі своїми педагогами записували відеопрезентації. У фінал за рішенням журі потрапили виконавці  235 концертних номерів.

Майже 300 відеозаписів концертних номерів надійшло для відбіркового туру.

За словами директора БФ “Зірки і зіроньки” Людмили Черниченко, проект був спрямований на виявлення та підтримку обдарованих і талановитих дітей з різних куточків України, зокрема, з Донецької області, згідно регіональної комплексної програми “Молодь і сім’я Донеччини -2016-2020 роки”.

“У зв’язку з карантином був змінений формат проведення фінальних заходів фестивалю. Ми не змогли зібрати дітей в травні, тому вирішили провести фестиваль дистанційно, – розповіла Людмила Черниченко. – Ще торік у Дружківці були проведені відбіркові тури в форматі відеозапису конкурсно-концертної програми. Згодом додатково зібрали відеозаписи номерів заявлених учасників заочного туру нашого фестивалю».

Весь  архів відео, а це майже 300 відеороликів, повинні були переглянути члени журі, щоб визначити тих, хто увійде до фіналу. Такими виявилися 235 концертних номерів – понад 1200 учасників з 21-го міста і селища Донецької області: Бахмут, Білозерське, Білецьке, Гірник, Добропілля, Дружківка, Краматорськ, Курахове, Лиман, Покровськ, село Покровське, Миколаївка, Мирноград, Торецьк, Українськ, Селидове, село Сергіївка, Слов’янськ, Світлодарськ, Родинське, Часів Яр та міст Сєвєродонецьк і Лисичанськ з Луганщини.

Виступи дітей  оцінювали педагоги з проекту “Х-Фактор” і Євробачення.

“Кожен номер оцінюється окремо і ні з ким не порівнюється, – зазначила Людмила Черниченко. – Тому в нашому проекті завжди багато перших місць. Враховуються не тільки здібності дітей, або підготовка номера, бачення перспективи розвитку кожного учасника або колективу”.

Цьогорічний фестиваль започаткував і нову традицію – висвітлення участі батьків, які допомагають дітям готуватися до змагань. Відтак була проведена акція «Разом до мрії», яка дала змогу через відеоролики побачити батьків, які разом з дітьми готуються до виступів, їх важливу роль у житті творчого колективу. Особливо відзначилися в цій акції вокальний колектив «Соната» (Слов’янськ) під керівництвом Олександра Куриленка, зразкова хореографічна студія «Каприз» (Лиман) під керівництвом Катерини Резванової та ансамбль естрадного танцю «Едельвейс» (Миколаївка), яким керує Неля Огнєва.

За словами організаторів акція «Разом до мрії» в майбутньому може перерости в окремий фестиваль, адже саме батьки дають дитині стимул розвивати свої здібності.

Члени журі підготували рецензії окремо по кожному номеру. І разом з нагородами і призами відправили керівникам творчих колективів. Кожен учасник отримав фестивальні медалі, брелоки, брендовані сумки для занять, а члени журі та керівники колективів – сувеніри на згадку.


Ігор Зоц,

«Урядовий кур’єр».

На фото: п’ятикласниця з Краматорська Дар’я Реброва – одна з переможців фестивалю.


 

Ще схожі публікації:

Іван Дзюба: життєва співмірність з націєбудуванням
Іван Дзюба народився 22 липня 1931 року на Донеччині в чарівному селі Миколаївці, з якої доля його вела спочатку з рідними батьками до Оленівських кар’єрів (тепер Докучаєвськ), потім до Сталіно (Донец...
Розірви коло насильства
У Донецькій області збільшилася кількість людей, які звертаються в поліцію за допомогою від домашнього насильства. За 3 місяці 2018 року правоохоронці зареєстрували понад 5,5 тис. заяв про випадки дом...
«Орловський фаворит» – візитна картка Рубців
Сільгосппідприємство «Дружба» – найбільше на Лиманщині. В цьому році у ньому добилися найвищих врожаїв ранніх зернових по району – по 51 центнеру на круг озимої пшениці. І це не випадково, бо очолю...
Сібільовські читання
Упродовж двох днів у грудні 2016 року в Святогірську  проходила ХІ наукова конференція «Сібільовські читання». Її організаторами виступили працівники комунального закладу «Державний історико-архітекту...
Петро Бондарчук: його «Зорі» житимуть довго
1 червня виповнилося 75 років відомому українському письменнику Петру Бондарчуку Пам'ятаєте приказку «І жнець, і швець, і на дуді грець»? Ці слова, дуже схоже, ще й про нього. Бо Петро Бондарчук оп...
Недитячий вік дитячої бібліотеки
До 80-річчя Донецької обласної бібліотеки для дітей ім.  Кірова   Донецька обласна бібліотека для дітей ім. Кірова протягом багатьох років свого існування пройшла значний шлях — від міської...

The Author

Ігор ЗОЦ

Донеччина © 2016 Frontier Theme