“Зірки і зіроньки”  

Більше тисячі дітей з Донецької та Луганської областей взяли участь у всеукраїнському фестивалі “Зірки і зіроньки 2020”, який вперше пройшов у дистанційному режимі. Про це розповіли в Управлінні сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, що разом із Всеукраїнським благодійним фондом «Зірки і зіроньки» організували захід.

Під час фестивалю талановиті діти змагалися  у виконанні пісень, танцювальних номерів, сценічній мові і оригінальному жанрі. Нинішня пандемія не змогла порушити 23-річну традицію, але змінила формат фестивалю – творчі колективи разом зі своїми педагогами записували відеопрезентації. У фінал за рішенням журі потрапили виконавці  235 концертних номерів.

Майже 300 відеозаписів концертних номерів надійшло для відбіркового туру.

За словами директора БФ “Зірки і зіроньки” Людмили Черниченко, проект був спрямований на виявлення та підтримку обдарованих і талановитих дітей з різних куточків України, зокрема, з Донецької області, згідно регіональної комплексної програми “Молодь і сім’я Донеччини -2016-2020 роки”.

“У зв’язку з карантином був змінений формат проведення фінальних заходів фестивалю. Ми не змогли зібрати дітей в травні, тому вирішили провести фестиваль дистанційно, – розповіла Людмила Черниченко. – Ще торік у Дружківці були проведені відбіркові тури в форматі відеозапису конкурсно-концертної програми. Згодом додатково зібрали відеозаписи номерів заявлених учасників заочного туру нашого фестивалю».

Весь  архів відео, а це майже 300 відеороликів, повинні були переглянути члени журі, щоб визначити тих, хто увійде до фіналу. Такими виявилися 235 концертних номерів – понад 1200 учасників з 21-го міста і селища Донецької області: Бахмут, Білозерське, Білецьке, Гірник, Добропілля, Дружківка, Краматорськ, Курахове, Лиман, Покровськ, село Покровське, Миколаївка, Мирноград, Торецьк, Українськ, Селидове, село Сергіївка, Слов’янськ, Світлодарськ, Родинське, Часів Яр та міст Сєвєродонецьк і Лисичанськ з Луганщини.

Виступи дітей  оцінювали педагоги з проекту “Х-Фактор” і Євробачення.

“Кожен номер оцінюється окремо і ні з ким не порівнюється, – зазначила Людмила Черниченко. – Тому в нашому проекті завжди багато перших місць. Враховуються не тільки здібності дітей, або підготовка номера, бачення перспективи розвитку кожного учасника або колективу”.

Цьогорічний фестиваль започаткував і нову традицію – висвітлення участі батьків, які допомагають дітям готуватися до змагань. Відтак була проведена акція «Разом до мрії», яка дала змогу через відеоролики побачити батьків, які разом з дітьми готуються до виступів, їх важливу роль у житті творчого колективу. Особливо відзначилися в цій акції вокальний колектив «Соната» (Слов’янськ) під керівництвом Олександра Куриленка, зразкова хореографічна студія «Каприз» (Лиман) під керівництвом Катерини Резванової та ансамбль естрадного танцю «Едельвейс» (Миколаївка), яким керує Неля Огнєва.

За словами організаторів акція «Разом до мрії» в майбутньому може перерости в окремий фестиваль, адже саме батьки дають дитині стимул розвивати свої здібності.

Члени журі підготували рецензії окремо по кожному номеру. І разом з нагородами і призами відправили керівникам творчих колективів. Кожен учасник отримав фестивальні медалі, брелоки, брендовані сумки для занять, а члени журі та керівники колективів – сувеніри на згадку.


Ігор Зоц,

«Урядовий кур’єр».

На фото: п’ятикласниця з Краматорська Дар’я Реброва – одна з переможців фестивалю.


 

Ще схожі публікації:

“Донеччина” від 2 листопада 2016 року № 39 (15930)
Багато хлопців 95-ї аеромобільної бригади загинуло за період війни на сході. Тільки при звільненні Слов’янська полягло 18 військових. А під час зйомок відеоролик помер заступник командира бригади Серг...
Свято єдності День Соборності України
Тридцять років тому -21 січня 1990-го в Києві відбулася наймасовіша акція не тільки на теренах  Радянського Союзу, а й Східної Європи - живий ланцюг.  Він був  символом єдності українського народу та ...
Віллу Марії – музею!
Уважно, дуже уважно перечитав у «Донеччині» від 17 березня бесіду з начальником управління культури і туризму облдержадміністрації А. В. Певною. Порадів, що Аліні Валентинівні досить швидко вдалося сф...
Донбаські народні сороміцькі співанки
Як розповів нам Яким Іллєнко, який зібрав і впорядкував ці співанки, вони є сатиричним відображенням реальних подій і виконуються в ритмі і темпі коломийок. Слова і музика народні. Яким Іллєнко запев...
Заєць в штанях
І нічого там такого смішного не було, як ото по селу рознесли. Ну, зібралися хлопці на зайця. Ну, і я з ними намилився. Так не беруть! Куди тобі, діду? Старий, глухий, на ліве око не добачаєш, на пра...
Слов’янськ: «Ще не вмерли, раз гуляєм так!», але...
371-а річниця заснування міста – дата явно не «кругла». Проте Слов’янці відзначили її з таким розмахом, щоб і «воріженьки» зрозуміли: «Ще не вмерли, раз гуляєм так!» І не вмрем! Хоча декому не подобає...

The Author

Ігор ЗОЦ

Донеччина © 2016 Frontier Theme