Знову розігрують мовну карту


Сепаратист П. Придворов та його опікуни
Слов’янськ знову струсонув Україну. Люди дивуються, як місто, з якого 12 квітня 2014 року розпочалася російська гібридна війна на українському Донбасі, за звільнення якого від окупантів віддали життя десятки українських воїнів і добровольців, а відбудовувала порушене майже вся Європа, дозволило недобитим терористам – сепаратистам відкрито виступити проти громадянки, яка у себе дома, в громадському транспорті заговорила рідною українською мовою?!
Ще більше обурює те, що на захист отих невігласів, які ще з часів проголошення незалежності України демонстративно «гаварят по-руськи», вимагають «двомовності», а не можуть двох слів зв’язати державною, стають деякі нардепи-антиукраїнці та їх ставленики на посади керівників міст і об’єднаних громад. Саме так сталося у Слов’янську.
Ще задовго до офіційного початку передвиборчої кампанії до місцевої влади Слов’янськ буквально обліпили білбордами партії «Опозиційна платформа – За життя», яка кандидатом на посаду голови Слов’янської ОТГ висунула голову правління ПАТ «Слов’янський машинобудівний завод», лідера депутатської групи ОПЗЖ у міськраді П. Придворова.
Спочатку я дивувався, чому Бойко і Ко так міцно опікають свого протеже. Коли ж П. Придворов у мікрофон одному з інтернет-видань відверто заявив, що йому набридло приховувати свої сепаратистські погляди – переконання, зрозумів, що опікуни просто бояться, щоб він ще чогось не ляпнув. От і супроводжували на всі зустрічі, у тому числі й у темних задвірках. А що, так же легко влаштувати якусь провокацію, наприклад, напад з ножем на «єдиного» кандидата. Це ж вам не обсипання пані Королевської мукою чи оббризкування її зеленкою. Тут мокрухою пахне – напад з метою вбивства на політичному грунті. О! Кажуть, справу отого алконавта за заявою переляканого претендента на мерське місце ще розслідують.
Що стосується коментаря «господина» Придворова «Деловому Славянску» (31. 10. 2020 р.,14:15) з приводу «языкового скандала в славянской маршрутке», то тут такого накручено… «Не удивлюсь, – пишет П. Придворов, – если скоро снова начнутся разговоры о создании гетто для русскоязычных граждан» (?!). Може, він мав на увазі територію власного заводика, де жоден трудівник, крім російського, не може й слова сказати? Чи, може, П. Придворов після обрання мером (не доведи, Господи!) оголосить Слов’янськ московською резервацією? Треба ж якось віддячити «господам – россиянам» за рубльові вливання. А то б і його, як десятки інших українських підприємств, «брати» порізали б на брухт.
Та давайте повернемося до шедевра – коментаря П. Придворова. Він пише: «Власть всячески пробует вновь и вновь навязать образ сепаратистов и ксенофобов для жителей родного всем нам Славянска и жителей Донбасса «языковый скандал» в славянской маршрутке, как это назвали некоторые СМИ – это спланированная агрессивная провокация на языковой почве, раскрученная в контексте «посягательства» на украинский язык со стороны русскоязычного населения… Но это всего лишь очередная грязная технология. Нас вновь стараются разделить, разъединить, указать русскому языку на свое место. Но так не будет. Мы не позволим нарушать наши конституционные права. Мы и дальше, вместе с нашими народными депутатами Натальей Королевской, Юрием Бойко, Виктором Медведчуком, Вадимом Рабиновичем и самой авторитетной силой – «Оппозиционной платформой – За жизнь» будем бороться и защищать право говорить и учить наших детей на родном языке…»
Бачите, як господін П. Придворов захищає свої права? А як же з правом українців говорити рідною мовою, вчити нею своїх дітей? А як з обов’язком громадян України, у тому числі російськомовних, дотримуватися Конституції держави, в якій живуть, виконувати закони, ухвалені обраною народом Верховною Радою?
Ще раз перечитав коментар господіна П. Придворова, й дійшов висновку, що він не бачив відеоролика, знятого 29 жовтня о 9:00 у слов’янській маршрутці, а виклав те, що йому впарили в мізки його опікуни. От і вийшло, що «люди из орбиты Порошенко, а таким человеком точно является женщина-автор ролика, снова устраивает провокации, чтобы раскачать ситуацию еще больше с целью усилить ущемление жителей Донбасса по языковому принципу, чтобы начать процесс насильственной украинизации нашего региона». Ось так! Не російськомовні пасажири ополчилися на жінку – українку й вигнали її з маршрутки, а вона своєю щирою материнською мовою образила представників «русского мира», які знову стараються перетворити Слов’янськ у центр сепаратизму, здати його під руку Москви.
На останок, мабуть, варто нагадати, що ж насправді сталося в маршрутці. За однією з версій, у четвер, 29 жовтня приблизно о 9-й ранку громадські активістки, яким дуже болить обстановка з розповсюдженням коронавірусу в місті, вирішили подивитися, як у громадському транспорті дотримуються правил перевезення пасажирів. Дамі без маски зробили зауваження. Українською! й одержали по перше число!
У сварку втрутилися й інші пасажири. Особливо агресивним виявився розцяцькований «качок». Він демонстративно зняв маску й посунув на жінку, яка фільмувала все, що відбувалося в салоні. Він кричав: «Кто ты такая, кто послал?» Мабуть, намагався схопити активістку, виштовхати її за двері. Та благала прибрати руки, й заявила, що вже виходить. Ось так блага справа захисту городян від коронавірусу перетворилася на політичний скандал, тріумф сепаратизму в маленькому Слов’янську, який вже був призвідником війни 12 квітня 2014 року.
Є відомості, що за фактом конфлікту на мовному грунті поліція відкрила кримінальну справу. Дай, Боже, щоб розслідування тривало не так довго, як за справою Н. Штепи. І не забули б проаналізувати діяльність сепаратиста П. Придворова та його опікунів.


Віктор Скрипник, журналіст

Ще схожі публікації:

Андрій Назаренко: його звали «Мєх»
Сьогодні на честь Андрія Назаренко відкрито меморіальну дошку на школі №15, в якій він навчався. Йому посмертно присвоєно звання почесного громадянина Маріуполя, він нагороджений орденом «За мужнсть» ...
ВАЖЛИВО
ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО ПРАВОЗНАВЧОГО ДІАЛОГУ   За фінансової підтримки Міністерства іноземних справ ФРН у Німеччині та в Україні розпочато серію гібридних (off line та online) семінарів на тему "Відкриті...
НЕНАЧЕ ЗГАСЛО СОНЦЕ
Розум підказує: ми всі – не вічні, колись та прийде кінець кожному. А серце не сприймає – померла мама. Згадалися рядки поета з Луганщини Івана Світличного: Наснилось, неначе згасло сонце, І ...
« Історія і сучасність»
«Писано з Тору, 1642 р., червня 12 дня»              Так старший отаман Семен Забузький завершив свою відписку «государю Павлу Федоровичу Леонтьєву, Валуйському воєводі його царської величності», ...
Часопис “Донеччина” від 27 жовтня 2017 року № 37 (15966)
Наталія Рад: «Увага людей при обговоренні пенсійної реформи чомусь зосереджена на мінімальному показникові для призначення пенсії. Як на мій погляд, увага має фокусуватись не на мінімальному розмірі с...
Часопис “Донеччина” від 20 січня 2017 року № 3(15941)
Національне самоусвідомлення українців зростає. Це помітно – у Києві українську мову чути дедалі частіше. Багато людей, особливо з-поміж інтелігенції, перейшло на українську. І зіткнулося з виразними ...

The Author

СКРИПНИК Віктор

Донеччина © 2016 Frontier Theme