Знову розігрують мовну карту


Сепаратист П. Придворов та його опікуни
Слов’янськ знову струсонув Україну. Люди дивуються, як місто, з якого 12 квітня 2014 року розпочалася російська гібридна війна на українському Донбасі, за звільнення якого від окупантів віддали життя десятки українських воїнів і добровольців, а відбудовувала порушене майже вся Європа, дозволило недобитим терористам – сепаратистам відкрито виступити проти громадянки, яка у себе дома, в громадському транспорті заговорила рідною українською мовою?!
Ще більше обурює те, що на захист отих невігласів, які ще з часів проголошення незалежності України демонстративно «гаварят по-руськи», вимагають «двомовності», а не можуть двох слів зв’язати державною, стають деякі нардепи-антиукраїнці та їх ставленики на посади керівників міст і об’єднаних громад. Саме так сталося у Слов’янську.
Ще задовго до офіційного початку передвиборчої кампанії до місцевої влади Слов’янськ буквально обліпили білбордами партії «Опозиційна платформа – За життя», яка кандидатом на посаду голови Слов’янської ОТГ висунула голову правління ПАТ «Слов’янський машинобудівний завод», лідера депутатської групи ОПЗЖ у міськраді П. Придворова.
Спочатку я дивувався, чому Бойко і Ко так міцно опікають свого протеже. Коли ж П. Придворов у мікрофон одному з інтернет-видань відверто заявив, що йому набридло приховувати свої сепаратистські погляди – переконання, зрозумів, що опікуни просто бояться, щоб він ще чогось не ляпнув. От і супроводжували на всі зустрічі, у тому числі й у темних задвірках. А що, так же легко влаштувати якусь провокацію, наприклад, напад з ножем на «єдиного» кандидата. Це ж вам не обсипання пані Королевської мукою чи оббризкування її зеленкою. Тут мокрухою пахне – напад з метою вбивства на політичному грунті. О! Кажуть, справу отого алконавта за заявою переляканого претендента на мерське місце ще розслідують.
Що стосується коментаря «господина» Придворова «Деловому Славянску» (31. 10. 2020 р.,14:15) з приводу «языкового скандала в славянской маршрутке», то тут такого накручено… «Не удивлюсь, – пишет П. Придворов, – если скоро снова начнутся разговоры о создании гетто для русскоязычных граждан» (?!). Може, він мав на увазі територію власного заводика, де жоден трудівник, крім російського, не може й слова сказати? Чи, може, П. Придворов після обрання мером (не доведи, Господи!) оголосить Слов’янськ московською резервацією? Треба ж якось віддячити «господам – россиянам» за рубльові вливання. А то б і його, як десятки інших українських підприємств, «брати» порізали б на брухт.
Та давайте повернемося до шедевра – коментаря П. Придворова. Він пише: «Власть всячески пробует вновь и вновь навязать образ сепаратистов и ксенофобов для жителей родного всем нам Славянска и жителей Донбасса «языковый скандал» в славянской маршрутке, как это назвали некоторые СМИ – это спланированная агрессивная провокация на языковой почве, раскрученная в контексте «посягательства» на украинский язык со стороны русскоязычного населения… Но это всего лишь очередная грязная технология. Нас вновь стараются разделить, разъединить, указать русскому языку на свое место. Но так не будет. Мы не позволим нарушать наши конституционные права. Мы и дальше, вместе с нашими народными депутатами Натальей Королевской, Юрием Бойко, Виктором Медведчуком, Вадимом Рабиновичем и самой авторитетной силой – «Оппозиционной платформой – За жизнь» будем бороться и защищать право говорить и учить наших детей на родном языке…»
Бачите, як господін П. Придворов захищає свої права? А як же з правом українців говорити рідною мовою, вчити нею своїх дітей? А як з обов’язком громадян України, у тому числі російськомовних, дотримуватися Конституції держави, в якій живуть, виконувати закони, ухвалені обраною народом Верховною Радою?
Ще раз перечитав коментар господіна П. Придворова, й дійшов висновку, що він не бачив відеоролика, знятого 29 жовтня о 9:00 у слов’янській маршрутці, а виклав те, що йому впарили в мізки його опікуни. От і вийшло, що «люди из орбиты Порошенко, а таким человеком точно является женщина-автор ролика, снова устраивает провокации, чтобы раскачать ситуацию еще больше с целью усилить ущемление жителей Донбасса по языковому принципу, чтобы начать процесс насильственной украинизации нашего региона». Ось так! Не російськомовні пасажири ополчилися на жінку – українку й вигнали її з маршрутки, а вона своєю щирою материнською мовою образила представників «русского мира», які знову стараються перетворити Слов’янськ у центр сепаратизму, здати його під руку Москви.
На останок, мабуть, варто нагадати, що ж насправді сталося в маршрутці. За однією з версій, у четвер, 29 жовтня приблизно о 9-й ранку громадські активістки, яким дуже болить обстановка з розповсюдженням коронавірусу в місті, вирішили подивитися, як у громадському транспорті дотримуються правил перевезення пасажирів. Дамі без маски зробили зауваження. Українською! й одержали по перше число!
У сварку втрутилися й інші пасажири. Особливо агресивним виявився розцяцькований «качок». Він демонстративно зняв маску й посунув на жінку, яка фільмувала все, що відбувалося в салоні. Він кричав: «Кто ты такая, кто послал?» Мабуть, намагався схопити активістку, виштовхати її за двері. Та благала прибрати руки, й заявила, що вже виходить. Ось так блага справа захисту городян від коронавірусу перетворилася на політичний скандал, тріумф сепаратизму в маленькому Слов’янську, який вже був призвідником війни 12 квітня 2014 року.
Є відомості, що за фактом конфлікту на мовному грунті поліція відкрила кримінальну справу. Дай, Боже, щоб розслідування тривало не так довго, як за справою Н. Штепи. І не забули б проаналізувати діяльність сепаратиста П. Придворова та його опікунів.


Віктор Скрипник, журналіст

Ще схожі публікації:

Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе!
Усний журнал з такою назвою підготували до Шевченківських свят студенти 8-10 класів Маріупольського міського ліцею. Вони прочитали його на відкритому уроці, який проводила керівниця кафедри «Українськ...
Газета "Донеччина" від 12 грудня 2014 р. № 33 (15869 )
Згадувати про голод 1932¬33 років на Донеччині і скрізь в Україні було заборонено. І хоча досить поширеною є думка, що це лихо обійшло наш індустріальний край за даними вчених смертність населення в о...
Часопис “Донеччина” від 14 квітня 2017 року № 15 (15953)
Патріарх Філарет: Захистимо Українську державу, бо з нами Бог! Спротив є і був по всій Україні, але наразі патріархат, який був маленьким, став найбільшою церквою в Україні. Згідно останніх соціоло...
СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ Прощавайте, Максимовичу…
Непоправна втрата. У Донецьку за місяць до власного 86-го дня народження після важкої хвороби закінчив свій життєвий шлях наш колега, автор довгої низки книг поезії та прози, один із найстаріших літер...
Захищаймо українську!
  Щороку до Дня рідної мови, запровадженого з 2000 року рішенням ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, у ЗМІ з’являються матеріали з історії виникнення й переслідування української мови. Цю тему ...
Поблизу Святогірська готуються підірвати ще один міст
        Ситуація навколо Свято-Успенської Святогірської Лаври залишається напруженою. Позавчора ввечері підірвали міст через Сіверський Донець у селі Богородичне по дорозі від траси Київ – Довжанськ...

The Author

СКРИПНИК Віктор

Донеччина © 2016 Frontier Theme