Про “Донеччину”


9 квітня 2016 року – 80 років від дня виходу першого номера газети «Донеччина»


done15816Єдина обласна україномовна газета «Донеччина» – одне з найстаріших у Донецькому краї друкованих видань. Її перше число вийшло 9 квітня 1936 року і називалася вона тоді «Колгоспник Донеччини». Під цією назвою газета існувала до 1941 року.
Людям старшого віку газета запам’яталася, як «Радянська Донеччина» (1945-1991), «Сільська Донеччина» (1991-1992).
Їх правонаступниця газета «Донеччина» з 1992 року і понині є найкрупнішим і найвпливовішим україномовним виданням на Сході України.

Виходила двічі на тиждень обсягом номера чотири сторінки формату А2 щотижневим тиражем понад 10.000 примірників. Сфера розповсюдження – загальнодержавна (Свідоцтво про реєстрацію КВ № 3681, видане 16 лютого 1999 р. Міністерством інформації України).

Засновники – Колективне підприємство «Редакція газети «Донеччина», Донецька облдержадміністрація.
Газета приділяє велику увагу збереженню і розвитку українського слова у регіоні, послідовно захищає конституційні права українців на забезпечення освітніх і культурних потреб.

Постійними в газеті є цільові сторінки: української поезії «Живі джерела» та історико-краєзнавча «Рідний край», добірки «Стусове коло», «Плекаймо рідну мову». Назву останньої добірки отримала встановлена редакцією в 1998 році щорічна премія. Газета всебічно висвітлює хід економічних перетворень, зокрема, певний час здійснювала проект інформаційної підтримки ЗАТ «Група «НОРД» -провідного виробника української побутової техніки. Високо оцінено і проект спецвипуску «Донеччина-село», присвяченого земельній реформі, підтриманий міжнародним фондом «Євразія».
У 1990 році було започатковано щотижневий додаток «Світлиця» для сімейного читання, який виходив до 2007 року. У 1994-1996 роках редакція випускала історико-краєзнавчий альманах «Рідний край». Краєзнавчий напрямок діяльності газети знайшов своє концентроване втілення в книзі Ігоря Зоца і Валерія Шептухи «Наш «Рідний край», яка побачила світ у 2008 році.
Вже кілька років поспіль редакція «Донеччини» активно сприяє випуску газети Товариства польської культури Донбасу – «Поляки Донбасу», що виходить польською та українською мовами. Постійно з’являється добірка товариства «Неман» білоруською та українською мовами.
За свою історію редакція газети була нагороджена орденом «Знак Пошани» у 1986 році, а також багатьма відомчими відзнаками. За останні роки газеті було присуджено друге місце у Всеукраїнському творчому конкурсі друкованих ЗМІ «Українська мова – мова державна», редакція виходила переможцем першого конкурсу Благодійного фонду пам’яті Олексія Тихого на кращу публікацію про український правозахисний рух, загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» (м. Одеса) і майже щороку – серед лауреатів фестивалю «Преса Донбасу».
Читачам добре відомі імена журналістів, які багато років працюють у газеті. Це, зокрема, Валерій Шептуха і Наталя Зоц, Олександр Винниченко і Віктор Скрипник, Раїса Салій, а також позаштатні автори – доцент Слов’янського педуніверситету Валерій Романько, письменник-гуморист Павло Кущ, художник-карикатурист Микола Капуста, поет Юрій Доценко, освітянин із Красноармійська Петро Гайворонський та інші.


Зоц І.О., головний редактор

газети «Донеччина»


 

Донеччина © 2016 Frontier Theme